Jaunumi

Visi jaunumi
30 Augusts 2017

Nosvinētas SOS bērnu ciematu apaļās jubilejas

Ar sirsnīgām svinībām augustā tika atzīmētas abu SOS bērnu ciematu apaļās jubilejas. Īslīces SOS bērnu ciematam šogad apritēja divdesmit gadi, bet tā “jaunākais brālis” – Valmieras SOS bērnu ciemats svinēja desmito dzimšanas dienu.

 

Īslīces ciemata svinību viesus – ciemata bijušos un esošos iemītniekus, ar īpaši gatavotiem priekšnesumiem sveica mazie ciematnieki un viņu tuvākie kaimiņi no bērnudārza “Saulespuķe”, kas arī šajā dienā atzīmēja 20 gadu jubileju. Īpašu dziesmu jubilejas svinībām bija sacerējuši un izpildīja Jānis, Andris, Agate un Ivis, kas klātesošos pārsteidza ar savu reperu talantu.


Pateicības vārdus un laba vēlējumus gan mammām, gan visiem darbiniekiem teica Īslīces SOS bērnu ciemata direktors Gatis Matulēvičs. Īpaši tika sveikta Ingrīda Meierovica, kura pašlaik ir SOS bērnu ciemata asociācijas goda biedre un viena no tiem, kas palīdzēja sākt SOS bērnu ciemata darbību Latvijā pirms vairāk kā divdesmit gadiem. Īpaši sirsnīgi tika godinātas arī jau pensionētās SOS mammas - Olga Mežraupa, Tamāra Grīnvalde, Ināra Polkova un Iliziana Pērkone, kas ilgus gadus veltījušas bērnu audzināšanai. Kopumā ciemata ģimenēs aizvadīto divdesmit gadu laikā izauguši 208 bērni, par kuriem rūpējušās 25 SOS mammas un 77 aukles.

putuballite.jpgreperi.jpg

Svētku koncertu Īslīcē noslēdza balonu laišana gaisā. Pēc tam brīvā gaisotnē svinības turpinājās ar kūkas baudīšanu un putu ballīti bērniem.

bernu rotalas.jpgkuuka.JPG

Valmieras SOS bērnu ciemata iemītnieki jubilejas svinēšanai veltīja veselu nedēļu, katru nedēļas dienu atvēlot kādām īpašām aktivitātēm.

viesi.jpgemilanedarbi.jpg

Jubilejas nedēļu aizsāka uzņēmumu Paulig un Santa Maria darbinieku viesošanās ciematā. Tās laikā bērniem bija iespēja apgūt eļļas gleznošanas pamatus, gatavot garšvielu mandalas un austrumnieciskus ēdienus, kā arī kopā ar mammām baudīt kafijas un šokolādes dzērienus.

Otrdiena tika veltīta auto pasaules iepazīšanai kopā ar Moller Auto darbiniekiem – bērni un jaunieši varēja gan noklausīties interesantu prezentāciju par jaunākajām tendencēm auto būvniecībā, gan paši iemēģināt jaunākos spēkratus.

Trešdien ciematā uzstājās meitenes no popgrupas “Karameles”, tāpat bērniem bija iespēja meistarklasēs iepazīt dažādus instrumentus - akordeonu, klavieres, bungas, džambu un  pūšamos instrumentus.

Ceturtdiena tika aizvadīta sportiskā garā, futbola turnīrā mērojoties spēkiem ar Valmieras pašvaldības un Saeimas deputātu komandām.

Piektdienā ar svētku koncertu, kurā uzstājās ciemata bērnu ansamblis “Šokolāde”, Kocēnu novada vokālā grupa “Imera”, jaunais bundzinieks Dzintaras un ciemata darbinieku vokālais ansamblis, ciematā tika sveikti tuvi un tāli mīļi ciemiņi. Īpaši sumināti tika 11 ilggadējie ciemata darbinieki, kas savā ikdienas darbā ieliek visu sirdi un dvēseli. Kopumā pa šiem gadiem ciemata ģimenēs dzīvojuši 109 bērni un jaunieši, par viņiem rūpējušās 19 mammas un 4 tēvi.

Svinību noslēguma kulminācija bija izrāde “Emīla nedarbi”, kuru kopā ar bērniem ar humoru izspēlēja arī ciemata darbinieki, galvenajā – Emīla lomā ieceļot ciemata direktoru Ediju. Svinības noslēdzās ar kopīgu cienastu un restorāna “Vairāk Saules” dāvātās debeszilās svētku kūkas baudīšanu.