Jaunumi

Visi jaunumi
22 Oktobris 2015

Paldies par atbalstu nometnei sērojošiem bērniem

“Te runā par to, par ko neviens nekur citur nerunā”.

Vēlamies pateikt sirsnīgu  paldies tiem, kas palīdzēja notikt nometnei sērojošiem bērniem šī gada 17.- 20.augustā Īvandes muižā. Nometne tika rīkota bērniem, kas dažādu apstākļu dēļ piedzīvojuši to, ko nevajadzētu piedzīvot nevienam bērnam  - sev vistuvākā cilvēka zaudējumu,  savu  personīgo  “Zolitūdi”, kas pēkšņi skaudri izmaina visu dzīvi, radot  milzīgu tukšuma un zaudējuma sajūtu. Šāda nometne Latvijā notiek jau otro gadu. Lai nodrošinātu nometnes norisi, Asociācija meklēja nepieciešamo finansējumu, tai skaitā arī lūdzot ziedotāju atbalstu atsevišķā, tieši nometnei organizētā kampaņā. Tajā tika saziedoti 1020 eiro – liels paldies ziedotājiem, tieši pateicoties Jums trūkstošā finansējuma daļa tika saņemta un sēru nometne varēja notikt!Liels paldies arī RIMI Latvia par gardumu un radošo darbnīcu materiālu dāvinājumu, Rīgas Taksometru Parks par transporta nodrošināšanu un Druva Food par saldo ekskursiju ražotnē!

4 dienas 26 bērni un 9 pieaugušo komanda kopā dzīvojām, raudājām, smējāmies, rotaļājāmies un arī brīžiem bārāmies, un tomēr pāri visam izjutām to, ko nozīmē cilvēcisks līdzpārdzīvojums, sāpes   un arī atbalsts. Visvairāk bērnu starpā.

Divas reizes dienā mums bija grupu darbs, kurā bērni, kas sadalīti grupās atbilstoši savam vecumam,  dalījās pārdzīvojumos un atmiņās par zaudēto tuvo cilvēku – mammu vai tēti, atcerējās labos brīžus un nostiprināja tos, kā arī mācījās paņēmienus, kā palīdzēt sev smagos brīžos. Brīvajā laikā  starp  grupu darbu veidojām dažādas aktivitātes: radošās nodarbības un mūzikas instrumentu veidošanas darbnīcu, sporta spēles, pārgājienu, un jā – pēdējā vakarā arī ballīti! Katras dienas vakars parasti noslēdzās ar rituālu vakara stāstu.


 “Tu zini par ko runā grupās? Par to, par ko nekur citur nerunā!” – tā mūsu brīvprātīgajai ļoti pārsteigts  teica viens no grupas dalībniekiem.  Tieši tā! Mēs runājam par to, par ko citur nerunā. Baidoties sāpes palielināt, nespējot tikt galā ar pieaugušā paša sāpēm,  vai vienkārši nezinot, kā ar bērnu runāt par kaut ko tik traģisku.  Tādēļ nometnes saucam par nometni sērojošiem bērniem, nebaidoties no šī vārda. Un veicinot  bērnos apziņu, ka dalīšanās savos pārdzīvojumos un normāla lieta un priecāšanās par dzīvi nemazina mīlestības jūtas pret aizgājēju un  sērošanas nozīmi.


Mūsu darbinieku komandai šī bija pirmā pieredze, kad visu nometni veidojām vieni paši, bez Igaunijas kolēģu atbalsta, kā tas bija pagājušajā gadā, kad Igaunijas kolēģi par Igaunijas iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem  piedāvāja organizēt šādu nometni. Ceram, ka arī uz priekšu mums izdosies turpināt iesākto, jo atsauksmes no bērniem un vecākiem rada pārliecību par to, ka šāds atbalsts ir bijis bērniem ļoti nozīmīgs un derīgs.


Dažas no bērnu atsauksmēm “Ko Tu ieguvi nometnē, ko paņemsi līdz uz mājām?”’:

  • “Es ieguvu pieredzi, smaidu, draugus, jaunu skatījumu, pārdomas”.
  • “Šī nometne manī ir izmainījusi to, ka esmu kļuvis priecīgs un ieguvis daudz jaunus draugus”
  • “Esmu kļuvis atklātāks. Mājās ņemšu labestību”
  • “Es iemācījos priecāties, kad domāju par tēti”
  • “Labas atmiņas, viegluma sajūta sirdī”.


Sadodamies rokās un “palaižam sirdspukstu” –  klusums, izjūtam  viens otra plaukstas, esam kopā. Domājam labas domas gan par tiem, kas ir ar mums, gan par tiem, kas ir devuši mums iespēju piedzīvot šo mirkli!

Tuvākās nometnes tiek plānotas 2016.gada vasaras brīvlaikā!
Ja arī Jūs (īpaši, ja esat skolotājs vai sociālais darbinieks) zināt kādu bērnu, kas nesen (šī gada laikā) zaudējis mammmu vai tēti, aicinām pastāstīt par šo iespēju bērna tuviniekiem un jau tagad pieteikt viņu nākamās vasaras nometnei, aizpildot pieteikuma anketu. Nometne ir pieejama visās Latvijas pašvaldībās dzīvojošiem bērniem.

Nometnes norise ir iespējama, pateicoties sabiedrības ziedojumiem.  Priecāsimies, ja redzēsiet iespēju atbalstīt kaut daļu no nometnes izdevumiem.
Aicinām veiktu ziedojumu arī nākamā gada nometnei mūsu mājas lapas sadaļā - ziedojumi.


Paldies!