Jaunumi

Visi jaunumi
27 Janvāris 2016

Par organizācijas Giving for Latvia projekta finansējuma izlietošanu

Sirsnīgi pateicamies labdarības organizācijai Giving for Latvia par 2015.gada nogalē saņemto praktisko atbalstu vairāk kā 500 eiro vērtībā projekta īstenošanai “Atbalsta saņemšanai sociālās jomas projektiem bērniem un ģimenēm, kas nonākušas krīzes situācijās un sociāli mazaizsargātām grupām” pieejamā finansējuma ietvaros! 


Kā tika minēts projekta pieteikumā, atbalsts nepieciešams Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas Valmieras SOS Bērnu ciemata septembrī jaunizveidotā pakalpojuma “Bēbīšu māja” jeb “ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojums nepilngadīgām grūtniecēm un nepilngadīgām mātēm ar bērniem“ nodrošināšanai un kvalitātes pilnveidošanai,  ar mērķi  atvieglot sadzīves organizēšanu un pilnveidot sadzīves prasmju apgūšanu  jaunajām māmiņām. Pateicoties organizācijas Giving for Latvia  atbalstam -  un arī praktiskai iegādes organizēšanai - tika iegādāta sekojoša sadzīves tehnika:

• Veļas mazgājamā mašīna/žāvētājs Indesit XWDA751480X WSSS EU
• Gludeklis Elektrolux EDB 5220
• Blenderis Elektrolux ESB 5400 BK
• Sviestmaižu tosteris Sencor SSM 4304 RD

Iegādāto sadzīves tehniku jaunizveidotajā pakalpojumā paspēja izmantot viena māmiņa ar mazuli, kura pie mums uzturējās gada nogalē, bet 2015.gada decembra beigās uzsāka patstāvīgu dzīvi. 
Tieši šobrīd, atskaites rakstīšanas laikā, Valmieras SOS Bērnu ciematā pakalpojumā “Bēbīšu māja” jauno māmiņu vai grūtnieču, kuras līdz šim dzīvojušas kādā aprūpes iestādē un kam viņu jaunajā situācijā tam vairs nav piemēroti apstākļi, diemžēl nav, taču veicam aktīvu saziņu ar sociālajiem dienestiem un citām iestādēm un institūcijām, lai informētu par pieejamo pakalpojumu. Paredzēts, ka māmiņas pie mums dzīvos ilgstoši, apgūstot dzīvei nepieciešamās prasmes un mācoties kļūt patstāvīgas, lai pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas (vai bērniņa 6 mēnešu sasniegšanas) varētu veiksmīgi dzīvot patstāvīgi un būt mīļas un labas mammas saviem bērniem, pārvarot savu sarežģīto un traumatisko bērnības pieredzi, pašām izaugot šķirti no mammas un tēta.
Valmieras SOS Bērnu ciematā kā  “Bēbīšu māja” pielāgota agrākā viesu māja – tajā ir 4 istabas kopīga telpa atpūtai, virtuve, sanitārais mezgls; atbalstu var sniegt profesionāla komanda – darbinieces ar speciālo sociālā darba, pedagoģisko izglītību, pieejams psihologa un citu speciālistu atbalsts.


 

Pakalpojuma pamatizmaksas (jaunās māmiņas un bērna uzturēšanās izmaksas, komunālo pakalpojumu izmaksas, pārtiku, apģērba iegādi, speciālistu atalgojumu u.c.) lielā mērā sedz pašvaldība, ar kuru noslēdzam līgumu par jaunās māmiņas aprūpi, taču esam ļoti pateicīgi par  ziedotāju un sponsoru atbalstu mājīgas atbilstošas vides radīšanai, lai meitenes varētu justies labi, pielāgoties jaunajai dzīves situācijai un apgūt vajadzīgās prasmes. Telpas kopumā ir iekārtotas – gan saglabājot jau bijušo iekārtojumu, gan arī ar ziedotāju atbalstu un pieņemot  jau lietotas,  bet labā stāvoklī esošas mantas – ir lielākā daļa mēbeļu, rotaļlietas, ratiņi bērniem u.c. – un liels paldies par ikdienas sadzīvē nepieciešamajām lietām, ko esam ieguvuši šajā projektā. Veļasmašīna ar žāvētāju un gludeklis būs ļoti noderīgi, kad vienlaikus pie sausām un tīrām drēbītēm būs jātiek vairākiem mazuļiem, blenderis un sviestmaižu tosteris palīdzēs gatavot maltītes gan bēbjiem, gan māmiņām. 

Tā kā pašlaik Valmieras SOS “Bēbīšu mājā”  jaunās māmiņas ar mazuļiem neuzturas (taču paredzam, ka drīzumā pie mums būs vairāk māmiņu), tad šobrīd dažas no jaunajām māmiņām paredzētajām telpām izmanto daļēji patstāvīgā dzīvē Valmieras SOS ciematā dzīvojošie pilngadīgie jaunieši, kas netiešā sociālā rehabilitētāja uzraudzībā pilnveido savas patstāvīgās dzīves prasmes – tā kā tehnika nestāvēs dīkā, arī gaidot jaunās māmiņas. Cerot uz iespēju iegādāto sadzīves tehniku izmantot tieši plānotajai mērķa grupai – jaunajām māmiņām ar bērniem, pateicamies par gūto iespēju  sadzīves tehniku iegādāties, lai  jaunieši sadzīves prasmes varētu apgūt mūsdienīgos un atbilstošos sadzīves apstākļos!


 

 “Tas, kurš ņem, piepilda plaukstas,
Tas, kurš dod, piepilda sirdi
…”


Sirsnīgs paldies par atbalstu!