Jaunumi

Visi jaunumi
13 Maijs 2016

Tagad arī Latvijā starptautiski atzīta programma adoptētāju, audžuģimeņu un aizbildņu sagatavošanai un apmācībām

2016.gada maijā Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija uzsāk nacionālo treneru apmācību starptautiski atzītas apmācību programmas audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem vadīšanā. Starptautiskā vidē programma ir atpazīstama ar anglisko nosaukumu “PRIDE” (saīsinājums no angļu valodas vārdiem Parent Recourses for Information, Development and Education), kas latviski tulkota kā “AIRI vecākiem” jeb tulkojumā no angļu valodas  Attīstība, Informācija, Resursi, Izglītība vecākiem.

Šobrīd ir pabeigta nacionālo treneru atlase - kopumā ir atlasīti 22 nacionālie treneri jeb 11 treneru pāri. Saskaņā ar apmācību metodiku apmācību programmu “AIRI vecākiem” vada vadītāju pāris, no kuriem viens ir jomas profesionālis (psihologs vai sociālais darbinieks), bet otrs praktiķis – cilvēks ar adoptētāja , aizbildņa vai audžuģimenes pieredzi. Treneri, kuri tālāk tiek virzīti apmācībām pārstāv dažādas Latvijas pašvaldības – Bauska, Ogre, Salaspils, Talsi, Rīga, Valmiera, Daugavpils, Tukums, Smiltene. Apmācību ietvaros katrs treneru pāris strādās ar savu prakses grupu. Prakses grupu dalībnieki ir potenciālie un esošie adoptētāji, audžuģimenes un aizbildņi. Vienas prakses grupas dalībnieku skaits  nepārsniegs 15 cilvēkus.

Ar programmas "AIRI vecākiem" metodiku un detalizētu saturu iepazīstieties ŠEIT

Pirmās prakses grupu nodarbības tiek uzsākas šā gāda jūnijā dažādās Latvijas vietās. Kopējais apmācību ilgums kopā ir 27 stundas (9 dienas pa 3 stundām dienā) laika periodā no šī gada jūnijam līdz oktobrim.

 

Aicinām pieteikties dalībniekus bezmaksas apmācību grupām!

Dalībai tiek aicināti cilvēki, kuri vēlētos vairāk uzzināt, kā ir būt par audžuģimeni, aizbildni vai adoptētāju, un izvērtēt savas kompetences, kas nepieciešamas, lai kļūtu pa audžuvecāku. Tāpat apmācībās aicināta jebkura esoša audžuģimene, aizbildnis un adoptētājs, kurš vēlas pilnveidot savas kompetences un zināšanas.

Pieteikties iespējams līdz jūnijam, bet katras pieteikšanās grupas termiņš var atšķirties, tāpēc aicinām sazināties pa tiešo ar katras grupas vadītāju.

Informāciju par prakses grupu vadītājiem un kontaktpersonām, norises vietām un citām detaļām aicinām skatīties ŠEIT.

Pieteikties lūdzam pie atzīmētajām grupu kontaktpersonām! 

 

Ja Jums ir jautājumi par apmācību norisi, prasībām, saturu un citiem ar apmācībām saistītiem jautājumiem, lūdzam zvanīt / rakstīt Lindai Zīvertei, SOS Bērnu ciematu asociācijas programmu vadītājai: 29101227; e-pasts: linda.ziverte@sosbca.lv.