Jaunumi

Visi jaunumi
04 Maijs 2018

Studenti īstenos vienas dienas labdarības kampaņu „Palīdzi piedzīvot laimīgu bērnību!”

2018. gada 4. maijā Rīgā, Pierīgā, Jūrmalā, Siguldā, Jelgavā un Iecavā noritēs vienas dienas ziedojumu vākšanas kampaņa „Palīdzi piedzīvot laimīgu bērnību!”, ko organizē biedrība Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija sadarbībā ar studentiem no Southwestern Advantage vasaras programmas. Kampaņas laikā tiks vākti ziedojumi psiholoģiskā atbalsta un terapiju nodrošināšanai SOS bērnu ciematu ģimenēs augošajiem bērniem.

 

Bērni, kuri aug SOS audžuģimenēs, bieži savā dzīvē ir piedzīvojuši ļoti smagus brīžus, ikvienam no viņiem nācies piedzīvot nozīmīgus zaudējumus, tādēļ bērniem ļoti nepieciešams iejūtīgs, profesionāls un ilglaicīgs atbalsts. Vislielāko palīdzību bērniem ikdienā sniedz SOS vecāki, tomēr bieži nepieciešama arī profesionāļu palīdzība un speciālas terapijas, kuras palīdz bērniem pārdzīvot pagātnē iegūtās traumas un izsērot zaudējumus. 

 

Studentiem, kuri piedalīsies ziedojumu vākšanas kampaņā, rīt nēsās īpašas pazīšanās zīmes, ziedojumi tiks vākti speciāli noformētās ziedojumu kastītēs. Ikviens no akcijas dalībniekiem akcijas laikā varēs uzrādīt pilnvarojumu vākt līdzekļus Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas atbalstam. Kampaņā piedalīsies vairāk kā 100 studenti.

 

Aizvadītajos gados SOS bērnu ciemati sadarbībā ar Southwestern Advantage programmas studentiem jau īstenojuši vairākus labdarības projektus, kuru ietvaros tika savākti līdzekļi SOS bērnu ciematu ģimeņu atbalstam – gāzes plīšu un apkures katlu iegādei, bērnu dalības vasaras nometnēs nodrošināšanai.

 

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja: „Ik gadu studenti no programmas Southwestern nāk palīgā SOS audžuģimenēm, vienas dienas kampaņā vācot ziedojumus. Ļoti novērtējam jauniešu enerģiju un vēlmi palīdzēt SOS ģimenēm. Ikviena ziedotāja atbalsts mums ir ļoti nozīmīgs – tas palīdz bērniem, kuri zaudējuši savus vecākus, izaugt ģimeniskā, drošā vidē, kopā ar saviem īstajiem brāļiem un māsām. Novēlu jauniešiem, kuri velta savu brīvo laiku SOS ģimeņu bērnu atbalstam, izturību un daudz pozitīvu emociju, īstenojot kampaņu!”

 

Par SOS bērnu ciematiem

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska, labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz atbalstu ģimenēm ar bērniem SOS ģimeņu atbalsta centors vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājā Jelgavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 140 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS Ģimeņu atbalsta centros ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk kā 400 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas. Savu darbu SOS ģimenes var veikt tikai pateicoties atsaucīgu uzņēmumu un labas gribas cilvēku atbalstam.

 

Par programmu Southwestern Advantage

Southwestern Advantage ir studentu vasaras programma, kurā studenti no dažādām pasaules valstītm dodas uz ASV un tiešās pārdošanas veidā pārdod izglītojošus materiālus ģimenēm. Kompānija ir bāzēta Nešvilā, Tenesijas štatā un pastāv jau vairāk nekā 150 gadus. Programmas galvenais mērķis ir sniegt studentiem iespēju iegūt pieredzi gan komunikāciju, gan valodas jomās un arī iegūt zināšanas veiksmīgas nākotnes veidošanā. Studenti no Latvijas tajā piedalās kopš 2001. gada.  Papildus darbam ASV, jaunieši atbalsta labdarības projektus Latvijā.

 

Papildu informācijai:

Dace Dzedone

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija

Tālr. 26556163

E-pasts: dace.dzedone@sosbca.lv

Vairāk par SOS bērnu ciematiem: www.sosbernuciemati.lv