Jaunumi

Visi jaunumi
26 Jūnijs 2018

Uzsākam ziedojumu vākšanas kampaņu “Sagādā vasaras piedzīvojumus SOS ģimeņu bērniem!”

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija 26. jūnijā ar Rimi Latvia atbalstu uzsāk ziedojumu vākšanas kampaņu “Sagādā vasaras piedzīvojumus SOS ģimeņu bērniem!”. Kampaņas laikā sabiedrību aicinās ziedot līdzekļus, lai radītu iespēju SOS ģimenēs augošajiem bērniem un bērniem no SOS Ģimeņu atbalsta centru aprūpētajām ģimenēm piedalīties dažādās vasaras nometnēs. Ikviens Rimi un Supernetto pircējs var palīdzēt sagādāt vasaras priekus bērniem,  ziedojot kastītēs, kas izvietotas pie veikalu kasēm.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja: “SOS ciematu ģimenes rūpējas par bērniem, kuri zaudējuši savu bioloģisko vecāku aprūpi. SOS vecāki sniedz šiem bērniem jaunas mājas, drošības sajūtu un mīlestību,  daudz laika un resursus iegulda bērnu attīstības veicināšanā un pagātnē iegūtu traumu dziedēšanā. Vasarā ikvienam no SOS ģimeņu bērniem cenšamies piemeklēt vecumam un interesēm piemērotu vasaras nometni, kur atpūsties, gūt jaunus iespaidus un iemācīties jaunas prasmes.”

Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa: „Palīdzību bērniem un tiem, kam nepieciešams mūsu kopējais atbalsts, esam izvirzījuši par savu prioritāti jau daudzu gadu garumā. Tāpēc mēs ļoti priecājamies par šo bērniem un sabiedrībai kopumā tik nepieciešamo iniciatīvu.” 

Divdesmit sešās SOS ģimenēs savas jaunās mājas ir raduši vairāk kā 140 bērni, kuri zaudējuši savu bioloģisko ģimeņu gādību. Lai bērni varētu vasarā piedzīvot pozitīvas emocijas, ģimenes ik gadu cenšas bērniem sagādāt iespēju apmeklēt vecumam un interesēm atbilstošu vasaras nometni. 4-5 dienu nometnes izmaksas vienam bērnam Latvijā ir vidēji 140-200 EUR. Tā kā SOS ģimenēs aug vairāki audžubērni, izmaksas, kas jāsedz SOS ģimenēm ir ievērojamas, tādēļ tām nepieciešams sabiedrības atbalsts.

Ziedojumus kampaņai visos Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs varēs veikt līdz pat augustam.