Jaunumi

Visi jaunumi
18 Jūnijs 2016

Uzsākam ziedojumu vākšanas kampaņu “Sagādā vasaras priekus audžubērniem!”

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija un Latvijas Audžuģimeņu biedrība 20. jūnijā ar RIMI un Supernetto atbalstu uzsāk ziedojumu vākšanas kampaņu “Sagādā vasaras priekus audžubērniem!”. Kampaņas laikā iecerēts aicināt sabiedrību ziedot līdzekļus, lai radītu iespēju SOS ģimenēs augošajiem bērniem piedalīties dažādās vasaras nometnēs un augustā organizētu divas piecu dienu nometnes bērniem, kuri aug Latvijas Audžuģimeņu biedrības atbalstītajās ģimenēs.

Ikviens RIMI un Supernetto pircējs var palīdzēt sagādāt vasaras priekus audžubērniem, ziedojot kastītēs, kas izvietotas pie veikalu kasēm!

SOS ģimenes dienu un nakti rūpējas par bērniem, kuriem savas neilgās dzīves laikā bieži nācies piedzīvot sāpīgus brīžus. Audžuvecāki sniedz šiem bērniem jaunas mājas, palīdz dziedēt agrāk piedzīvotās traumas un daudz laika un resursus iegulda bērnu attīstībā un tās veicināšanā. Vasarā ikvienam no SOS ģimeņu bērniem cenšamies piemeklēt vecumam un interesēm piemērotu vasaras nometni, kur piedzīvot jaukus brīžus, dibināt jaunas draudzības un apgūt jaunas prasmes un iemaņas.

Latvijas Audžuģimeņu biedrības direktore Ilze Golvere: „Ja mēs pārstādām koku un ja sakne ir ievainota, tad ir jāpieliek daudz lielākas pūles, lai koks augtu. Ja šim kokam augsne nav laba, tad viņš nespēj nest augļus. Laba ģimene ir tā labā augsne, kur bērns harmoniski var attīstīties. Bet arī mēs varam būt atbalsts šīm ģimenēm. Šoreiz - nodrošinot vasaras nometnes  bāreņiem un bez vecāku gadības palikušiem bērniem.

225 ģimenēs, kuras atbalsta Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija un Latvijas Audžuģimeņu biedrība, savas jaunās mājas ir raduši vairāk kā 500 bērni, kuri zaudējuši savu bioloģisko ģimeņu gādību. Lai bērni varētu vasarā piedzīvot pozitīvas emocijas, ģimenes ik gadu cenšas bērniem sagādāt iespēju apmeklēt vecumam un interesēm atbilstošu vasaras nometni.

4-5 dienu nometnes izmaksas vienam bērnam Latvijā ir vidēji 140-200 EUR. Tā kā lielā daļā audžuģimeņu aug vairāki audžubērni, izmaksas, kas jāsedz audžuģimenēm ir ļoti ievērojamas, tādēļ tām nepieciešams sabiedrības atbalsts.

Palīdzēsim bērniem piedzīvot priecīgu vasaru!