Jaunumi

Visi jaunumi
19 Jūlijs 2017

Valmieras SOS bērnu ciemata bērni un pusaudži no Valmieras nedēļu pavadījuši nometnē

Valmieras SOS bērnu ciemata bērni un pusaudži no Valmieras nedēļu pavadījuši nometnē, kur apguvuši izdzīvotāju prasmes un piedalījušies dažādās nodarbībās.

Maksis, Intars un Kristaps ir trīs padsmitnieki no Valmieras, kuru ģimenes nevarētu atļauties puišiem vasaras brīvlaikā nodrošināt dalību nometnē, kas ierasti prasa diezgan daudz līdzekļu. Puiši ir arī no tā sauktā spuraino pusaudžu gala, par kuriem kāds teiktu, ka grūti audzināmi, taču SOS ciemats, sadarbojoties ar Valmieras pašvaldības sociālo dienestu, tieši šādiem pusaudžiem atvēlējis vietu nometnes komandā, kurā kopā iesaistījās teju 20 bērni.

Vairākas dienas viņi pavadīja dabā, piedaloties dažādās sporta aktivitātēs, dzīvojot teltīs, gatavojot ēst uz ugunskura un laivojot. Rūja esot izmalta, un pusaudži, kuriem enerģijas ierasti pārpārēm, atzina, ka bijis grūti.

Nometnē jauniešiem notika meistarklases, kuras pasniedza cilvēki, kas savā profesijā ir vieni no labākajiem.

Tā nometnē fotostāsta meistarklasi vadīja Edijs Palēns fotogrāfs no BNS ziņu dienesta. Viņš dalījās ar savu neparasto dzīves stāstu, piedzīvoto darbā strādājot par foto reportieri un mācīja kā vislabāk fotografēt bildes.

Jauniešiem ēst gatavot mācija Jānis Sirsniņš šefpavārs no Rīgas restorāna "Vairāk saules". Kopā ar Jāni jaunieši pagatavoja vakariņas un ēdienu pārgājienam nākamās divas dienas.

Pārgājiena laikā Rolands Ratfelders dalījās ar piedzīvojumiem Venecuēlā, Kostarikā, Nikaragvā, Panamā, Taizemē, Indonēzijā, Peru u.c. Par to kā pats veidojis un vadījis tūrisma uzņēmumu.
Improvizācijas teātra meistarklasi vadīja Kintija Stūre no Rīgas improvizācijas teātra.

Liels paldies visiem meistarklases vadītājiem. Daloties pieredzē par savu amatu, vadītāji stāstīja arī savu pieredzi jauniešu gados, kā tika pārvarētas grūtības un kas tieši viņus iedvesmoja tiekties uz jauniem sasniegumiem.

Nometne varēja notikt pateicoties Zviedru "Livelust" fonda finansējumam.