Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Atgriezties

Rīgas atbalsta centrs "AIRI vecākiem"

Rīgas ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs nodrošina atbalstu ģimenēm un bērniem no Rīgas pilsētas un tai tuvākajiem novadiem:

Rīgas, Ropažiem, Stopiņiem, Garkalnes, Salaspils, Ķekavas, Olaines, Babītes, Jūrmalas, Mārupes, Baldones, Ikšķiles, Carnikavas, Ādažiem, Inčukalna, Sējas.

Ņemot vērā esošo darbības regulējumu, atsevišķos gadījumos centrs sniedz atbalstu arī mērķa grupas ģimenēm un tajās uzņemtajiem bērniem, kuri dzīvo citos Latvijas novados vai pilsētās.

Rīgas atbalsta centrs  "AIRI vecākiem" piedāvā:

  • sociālā darbinieka konsultācijas un atbalstu audžuģimenei un bērniem;
  • psihologa konsultācijas un atbalstu audžuģimenei un bērniem;
  • citu piesaistīto speciālistu (jurists, psihoterapeits, logopēds, speciālais pedagogs, psihiatrs, u.c.) konsultācijas audžuģimenei un bērniem;
  • sociālā darbinieka un, pēc nepieciešamības, citu speciālistu konsultācijas audžuģimenes dzīvesvietā;
  • atbalstu nepieciešamo pakalpojumu plānošanā un piesaistē bērniem;
  • audžuģimenes zināšanu pilnveides apmācības un izglītojošus seminārus;
  • atbalsta grupas audžuģimenei;
  • attīsta audžuģimeņu savstarpējā atbalsta tīkla veidošanos;
  • veicina bērna un viņa izcelsmes ģimenes attiecību saglabāšanu un uzturēšanu;
  • organizē un nodrošina audžuģimenē ievietotā bērna saskarsmi ar vecākiem, brāļiem (pusbrāļiem), māsām (pusmāsām), radiniekiem vai bērnam tuvām personām.

Apmācības potenciālajām audžuģimenēm statusa iegūšanai

Rīgas ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs “AIRI vecākiem” piedāvā topošajām audžuģimenēm un adoptētājiem, kuri saņēmuši bāriņtiesas lēmumu par piemērotību, apgūt starptautiski atzītu bezmaksas apmācību programmu “AIRI vecākiem”, kas paredzēta potenciālajām audžuģimenēm, adoptētājiem, aizbildņiem un viesģimenēm.

Apmācības vada treneru pāris - jomas profesionālis, sociālais darbinieks un praktiķis ar pieredzi vecāku gādību zaudējušu bērnu aprūpē. Rīgā apmācības ierasti vada treneru pāris Irina Kaminska un Inga Kurme vai Inga Rutule un Inese Fecere-Antipina.

Ierasti topošās audžuģimenes un adoptētāji tiekas reizi nedēļā divu mēnešu garumā, apgūstot starptautiski atzītu mācību programmu “AIRI vecākiem”, kas iekļauj gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības. Katras nodarbības ilgums ir 3,5 h. Dalībnieki tiek nodrošināti ar programmas rokasgrāmatu.

Apmācības notiek Rīgas ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs “AIRI vecākiem” telpās, Senču ielā 4 (Rīgā).

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas radītos ierobežojumus, topošo audžuģimeņu un adoptētāju apmācības tiek organizētas arī tiešsaistē ZOOM platformā. Parasti tās notiek darbdienu vakaros, reizi nedēļā (piem., no plkst. 17.30 līdz 20.00), desmit nedēļas pēc kārtas.

Informācija par tuvākajām apmācībām, zvanot pa tālruņa numuru 27774407 vai rakstot e-pastu: Guna.Makarova@sosbca.lv

Komanda

Guna Makarova

Rīgas SOS ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra "AIRI vecākiem" vadītāja
Tālrunis 27774407

Kristīne Šteinberga

Rīgas SOS ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra "AIRI vecākiem" sociālā darbiniece
Tālrunis 26377941

Raimonds Vilciņš

Rīgas SOS ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra "AIRI vecākiem" sociālais darbinieks
Tālrunis 26328441

Pieteikties jaunumiem