Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Šeit atrodams:
Atgriezties

Vidzemes atbalsta centrs "AIRI vecākiem"

Vidzemes atbalsta centrs "AIRI vecākiem" sniedz palīdzību un nodrošina pakalpojumus, galvenokārt, tajos  novados un pilsētās, kas atrodas centra apkaimē – Valmiera, Kocēni, Aloja, Mazsalaca, Rūjiena, Naukšēni, Burtnieki, Valka, Strenči, Beverīna, Rauna, Priekuļi, Pārgauja, Cēsis.

Nepieciešamības gadījumā sniedzam atbalstu arī mērķa grupas ģimenēm un tajās uzņemtajiem bērniem, kuri dzīvo citos Latvijas novados vai pilsētās.

 

Vidzemes atbalsta centrs  "AIRI vecākiem" piedāvā:

  • sociālā darbinieka konsultācijas un atbalstu audžuģimenei un bērniem;
  • psihologa konsultācijas un atbalstu audžuģimenei un bērniem;
  • citu piesaistīto speciālistu (jurists, psihoterapeits, logopēds, speciālais pedagogs, psihiatrs, u.c.) konsultācijas audžuģimenei un bērniem;
  • sociālā darbinieka un, pēc nepieciešamības, citu speciālistu konsultācijas audžuģimenes dzīvesvietā;
  • atbalstu nepieciešamo pakalpojumu plānošanā un piesaistē bērniem;
  • audžuģimenes zināšanu pilnveides apmācības un izglītojošus seminārus ;
  • atbalsta grupas audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiemi;
  • attīsta audžuģimeņu savstarpējā atbalsta tīkla veidošanos;
  • veicina bērna un viņa izcelsmes ģimenes attiecību saglabāšanu un uzturēšanu;
  • organizē un nodrošina audžuģimenē ievietotā bērna saskarsmi ar vecākiem, brāļiem (pusbrāļiem), māsām (pusmāsām), radiniekiem vai bērnam tuvām personām.
Noderīgi

Vidzemes atbalsta centra adrese

Valmieras SOS bērnu ciemata teritorijā, Ganību iela 3, Valmiera, LV-4201

Vidzemes atbalsta centra “AIRI vecākiem” diennakts atbalsta tālrunis 25442298

Apmācības potenciālajām audžuģimenēm statusa iegūšanai

Vidzemes ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs “AIRI vecākiem” piedāvā topošajām audžuģimenēm un adoptētājiem, kuri saņēmuši bāriņtiesas lēmumu par piemērotību, apgūt starptautiski atzītu bezmaksas apmācību programmu “AIRI vecākiem”, kas paredzēta potenciālajām audžuģimenēm, adoptētājiem, aizbildņiem un viesģimenēm.

Apmācības vada treneru pāris - jomas profesionālis, sociālais darbinieks un praktiķis ar pieredzi vecāku gādību zaudējušu bērnu aprūpē. Katrā apmācību grupā ir viens treneru pāris.

Mācību programma “AIRI vecākiem” iekļauj gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības. Nodarbību biežums un ilgums atkarīgs no konkrētās grupas – tās var notikt darba dienu vakaros (tikšanās 10 nedēļas pēc kārtas, katras nodarbības ilgums 3.5 h) vai arī sestdienu grupās (tikšanās 5 reizes sestdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00). Dalībnieki tiek nodrošināti ar programmas rokasgrāmatu.

Apmācības notiek Vidzemes Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrā “AIRI vecākiem” Ganību ielā 3, Valmierā.

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas radītos ierobežojumus, topošo audžuģimeņu un adoptētāju apmācības tiek organizētas arī tiešsaistē ZOOM platformā. Parasti tās notiek darbdienu vakaros, reizi nedēļā (piem., no plkst. 17.30 līdz 20.00), desmit nedēļas pēc kārtas.

Informācija par tuvākajām apmācībām, zvanot pa tālruņa numuru 29244687 vai rakstot e-pastu: Agita. Dreiblate@sosbca.lv

Agita Dreiblate

Vidzemes SOS ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra "AIRI vecākiem" vadītāja
Tālrunis 29244687

Ineta Vizuliņa

Sociālā darbiniece

Janīna Carjova

Sociālā darbiniece

Pieteikties jaunumiem