Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Šajos Ziemassvētkos aprit septiņi gadi, kopš Sofija un viņas gadu vecākais brālis Ralfs satika savu SOS audžumammu Anitu. Abi mazie tobrīd bija krīzes centrā – bāli, tievi, nobijušies un trauksmes pilni. Viņu vecākiem, kas dzīvo savrupu dzīvi nomaļā mājā meža vidū, bija pietrūcis spēka, zināšanu un sapratnes, lai parūpētos par saviem bērniem.

Tagad abi izauguši par cītīgiem skolas bērniem un saraduši ar savu audžumammu kā “cimdiņš ar rociņu”. Ziemassvētku laiks viņiem ir ļoti īpašs, jo, kopā cepot piparkūkas, viņi atkal un atkal var pārrunāt savu satikšanās stāstu un to, ka ikviens bērns ir kāda pieaugušā mīlestības vērts. Dažkārt vakaros viņi visi kopā mammas istabā skatās TV pārraides ierakstu, kurā uzstājās Sofijas un Ralfa SOS ģimenes vecākais brālis – hiphoperis Nakts. Klausoties brāļa dziesmu “Katram bērnam ģimeni”, Sofijai tad jādomā, cik labi, ka viņas gudrais, lielais brālis māk uzrakstīt dziesmas par to, kas dzīvē ir patiešām svarīgs. *

* Sofijas brāļa dziesmu “Katram bērnam ģimeni” var noklausīties, sekojot saitei  https://ej.uz/naktsjanism

Savukārt, vairāk par SOS mammas Anitas pieredzi un ikdienu, audzinot piecus audžubērnus, var izlasīt Z. Zustas grāmatā “20 padomi laimīgākai bērnībai”. Grāmata tapusi, atzīmējot SOS bērnu ciematu 20 gadu darbības jubileju. Bērnu vārdi un foto šajā vēstulē ir mainīti, lai pasargātu viņa privātumu.

Ziedojot brīvi izvēlētu summu SOS ģimeņu atbalstam, Jūs palīdzēsiet nodrošināt, piemēram:

20 EUR
psihologa konsultāciju vienam bērnam
30 EUR
mājsaimniecības lietas vienai ģimenei
50 EUR
teātra vai koncerta apmeklējumu visai ģimenei (6 personas)
200 EUR
sporta piederumu iegādi un pulciņu apmeklējumus bērnu talantu attīstīšanai vienam bērnam gada garumā
350 EUR
vienas SOS mammas apmācību un atbalsta pasākumus gada garumā

Līdzīgi kā Sofija ik gadu Latvijā vairāk kā 1000 bērni zaudē savu vecāku aprūpi un ļoti gaida cilvēkus, kuri palīdzētu viņiem piedzīvot ģimenes siltumu – emocionāli stabilas un ilglaicīgas attiecības. SOS ciematu ģimenēs bērni, kuri dažādu iemeslu dēļ ir zaudējuši savu bioloģisko vecāku aprūpi, rod savas jaunās mājas un ģimenes.

Divdesmit sešās SOS bērnu ciematu ģimenēs aug 140 bērni no visas Latvijas. Lai palīdzētu bērniem izaugt SOS ģimenēs, daļu no ģimeņu veidošanai un atbalstam nepieciešamajiem izdevumiem palīdz segt bērnu pašvaldības. Atlikušie līdzekļi, kas nepieciešami, lai rūpētos par bērniem, SOS ģimeņu rīcībā nonāk, pateicoties labas gribas cilvēku un uzņēmumu ziedojumiem.

Ikviens eiro, ko izvēlēsieties ziedot, palīdzēs padarīt gaišāku kāda bērna dzīvi!

Tikai pateicoties Jums, tādi bērni kā Sofija un viņas brālis var atkal piedzīvot ģimenes sniegto siltumu, pieņemšanu un drošības sajūtu. Tikai kopā mēs varam palīdzēt dziļi sāpinātiem bērniem sajust līdzcilvēku mīlestību un atgūt ticību sev.  

Kā vēl Jūs varat palīdzēt? Dalieties ar šo ziedojuma lapu tālāk saviem draugiem, izmantojot sociālos tīklus un aiciniet arī viņus kļūt par SOS ciematu bērnu un ģimeņu atbalstītājiem.

Informatīvie atbalstītāji