Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Šogad  mēs - SOS bērnu ciemati  - svinam savas darbības 25. jubileju.
Tie ir bijuši darbīgi, siltu domu, jaunu ideju un aktīvas rīcības piepildīti gadi.

Vasarā pirms 25 gadiem Īslīces SOS bērnu ciematā pirmās SOS ģimenes kļuva par jaunajām mājām bērniem, kuri bija zaudējuši savu bioloģisko vecāku aprūpi. Tas notika laikā, kad valsts atbalstītā audžuģimeņu kustība vēl nebija izveidojusies, un vienīgā alternatīva bērniem, kuri bija zaudējuši vecākus, bija bērnu nams. Kopš pirmās vasaras, kad bērni satikās ar savām SOS audžumammām Īslīcē, aizritējušas jau 25 citas vasaras, bērni izauguši lieli un rūpējas jau par savām ģimenēm, bet vajadzība pēc SOS ģimenēm nav zudusi. Latvijā joprojām ir bērni, kuriem nepieciešams SOS ģimeņu atbalsts.

Izauguši ir ne tikai bērni, bet arī Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija. Uzsākuši darbu ar dažām ģimenēm un bērniem, nu palīdzam jau vairāk nekā 1200 bērniem gadā. Pirmajos darba gados koncentrējāmies uz bērnu aprūpi SOS ģimenēs, bet šobrīd palīdzam bērniem un ģimenēm, kas nonākušas grūtībās visdažādākajos veidos. Asociācija sniedz atbalstu gan jaundzimušu bērniņu vecākiem, gan bērnudārzu komandām. Sniedzam palīdzošu roku ģimenēm, kurās aug bērni un kuras saskārušās ar sociāla rakstura grūtībām, kā arī pusaudžu ģimenēm, kuru dzīves ceļš ir sarežģījies. Īpašu atbalstu no mūsu speciālistiem saņem bērni, kuri sēro par vecāku zaudējumu. Tāpat no sirds atbalstām audžuģimenes, aizbildņus un adoptētājus viņu rūpēs par ģimenē uzņemtiem bērniem un jauniešiem.

Bērni un SOS bērnu ciematu asociācija ir auguši un attīstījušies tikai tādēļ, ka mums līdzās vienmēr ir bijuši daudz labi un atbalstoši cilvēki – sadarbības partneri, pedagogi, sociālie darbinieki un bāriņtiesu pārstāvji, ziedotāji un brīvprātīgie palīgi. Visiem kopā mums ir izdevies veidot drošu vidi bērniem.

Atzīmējot 25. jubileju, aicinām atbalstīt SOS bērnu ciematu darbu arī nākotnē. Mūsu mērķis ir šajā jubilejas mēnesī piesaistīt 25 000 EUR ziedojumus, kas simboliski sedz vienas SOS ģimenes vajadzības gada garumā.

SOS ģimene joprojām ir mūsu darbības pamatu pamats, bet mūsu mērķis ir dzīvot un strādāt tā, lai bērni ikvienā Latvijas ģimenē varētu augt atbalstošā vidē.