"Mēs esam bērnu pusē. Mēs turpināsim savu darbu, lai pasargātu bērnus no kara šausmām," uzver Ukrainas SOS bērnu ciematu asociācijas direktors Sergijs Lukašovs.

Šis ir ļoti skumjš laiks visai pasaulei, bet īpaši ukraiņu tautai. No kaimiņvalsts agresijas cieš nevainīgi cilvēki, visas pasaules acu priekšā sagrūst viņu dzīves, plāni un cerības. Ģimenēm steigā jāpamet savas mājas, tiek šķirtas ģimenes un bērniem jāpiedzīvo kara šausmas.

Mēs šajā laikā ne tikai domās, bet arī darbos esam kopā ar mūsu kolēģiem Ukrainā, kuri jau ilgus gadus sniedz atbalstu bērniem un ģimenēm vairākos Ukrainas reģionos, bet kara laikā izvērsuši savu darbību arī citos Ukrainas apgabalos, lai spētu palīdzēt pēc iespējas vairāk bērniem un ģimenēm.

Arī mēs Īslīces SOS ciematā šajā laikā esam uzņēmuši vairāk nekā 40 ukraiņu bērnus un pieaugušos, bet mūsu reģionālie koordinatori strādā ar ukraiņu ģimenēm arī Bauskā, Iecavā, Rīgā, Kuldīgā un Ventspilī.

Pateicoties ziedotāju atsaucībai un viņu labajai gribai līdz šim esam varējuši sniegt palīdzību jau vairākiem simtiem ukraiņu bērniem un viņu vecākiem. Palīdzības ietvaros esam nodrošinājuši gan mājvietu un uzturēšanos Īslīces SOS bērnu ciematā, gan organizējuši ukraiņu bērnu dalību nometnēs, radošajās darbnīcās, ekskursijas uz Rundāli, zooloģisko dārzu, Karameļu darbnīcu, Tērvetes dabas takām, Ilūziju muzeju un ūdens atrakciju parku Ventspilī. 22 ukraiņu jaunās māmiņas ir saņēmušas pirmās emocionālās palīdzības mammu atbalstu, esam sagādājuši vairāk nekā 20 velosipēdus mazajiem braucējiem, un vairākus desmitus kino ielūgumus ukraiņu pusaudžiem. 5 bērni invalīdi saņēmuši apmaksātas konsultācijas pie speciālistiem, kā arī palīgierīces. Esam palīdzējuši vairākām ģimenēm sagādāt nepieciešamās mēbeles – gultas un rakstāmgaldus. 5 grupas ukraiņu bērnu vasarā apguva latviešu valodu.

Jūsu atbalsts ir ļoti svarīgs cilvēkiem, kas cieš no kara radītajām šausmām. Aicinām arī Jūs ar savu ziedojumu sniegt palīdzību ukraiņu ģimenēm ar bērniem, kuras devušās bēgļu gaitās un jau atradušas vai vēl meklēs patvērumu Latvijā.

Plašāk par to, kādu atbalstu sniedzam Ukrainas iedīvotājiem vai ja zināt kādu, kam šī informācija būtu noderīga, varat uzzināt un dalīties ar šo saiti: https://www.sosbernuciemati.lv/lv/kam-mes-palidzam/atbalsts-ukrainai