Kas ir SOS mamma?

SOS mammas ir SOS ciematu ģimeņu pamatu pamats. Bez viņu apņemšanās, spējas pieņemt, sirdssiltuma, negulētajām naktīm un agrajiem rītiem nebūtu iedomājamas SOS ģimenes. Ikvienas SOS ģimenes dzīvi vada SOS mamma, un parasti tajā dzīvo četri līdz septiņi bērni. Bieži vienā SOS ģimenē dzīvojošie bērni ir bioloģiskie brāļi un māsas. 

Tā ir liela atbildība un uzdrīkstēšanās – pieņemt lēmumu ziedot savu dzīvi, lai dotu, radītu, sarūpētu mierpilnu ikdienu bērniem, kuri dažādu iemeslu dēļ bijuši spiesti pamest bioloģiskās ģimenes. Jo laiks ir dārgākais, ko otram varam veltīt, nekad atpakaļ neatgūstot.

Būt par SOS mammu nav darbs, kur piecos vakarā pārvelc biroja kurpes un aizver durvis, lai skrietu uz mājām. Tas ir nopietns aicinājums, kur sevi jāatdod vārda tiešā nozīmē septiņas dienas nedēļā divdesmit četras stundas dienā. Pirmie zobi, pirmie soļi, pirmie vārdi, pirmie septembri, pirmie randiņi... Dzirkstoši priecīgais un durstīgi skumjais nepārtaukti mijas, neļaujot aizmirst, ka īstas dzīves cena ir nebeidzami kāpumi un kritumi, kuros vienkārši būsim kopā. 

Katra mamma ir pilnīgi parasts cilvēks un vienlaicīgi arī apbrīnas vērts sargeņģelis, viņas iepriekšējo dzīves pieredzi neapzināti krājušas šai misijai.

"Esmu noformulējusi savu misiju SOS bērnu ciemata ģimenē: parādīt bērniem, ka var dzīvot arī citādi – daudz labāk. Tas, vai viņi to pieņems, paliek viņu ziņā. Mēs visi saprotam, ka viņiem ir bijusi ļoti skumja pieredze, tāpēc šeit viņi piedzīvo jaunu, veselīgu, normālu ģimenes dzīvi. Nekad neesmu likusi sevi saukt par mammu, bet viņi mani tā sauc. "  Anda, SOS mamma.

 

Valentīna dienā ciemata bibliotēkā nolikām pastkastīti. Bērni domāja, ka tur neko nemetīs, un bija pārsteigti, kad tā izrādījās pilna. Es arī katram bērnam gatavoju apsveikumu, viņiem par to bija liels prieks. Savukārt viens no dēliem vēstulīti man atnesa personīgi. Izlasīju un apraudājos. Tur bija rakstīts, ka esmu labākā mamma pasaulē. Lasot šādus vārdus, apzinos, cik man ir liela atbildība šo bērnu priekšā. Anita, SOS mamma.

 

Nodarbojos ar mīlestības trieciendevu piegādi – samīļot, paauklēt, sniegt šo svarīgo fizisko saikni, lai bērns caur pieskārieniem justu, ka ir mīlēts. Uzskatu, ka bērns var attīstīties tikai mīlestības atmosfērā vai vismaz tad, ja viņš ir mierīgs un drošs. Kristīna, SOS mamma

Kā Tu vari palīdzēt?

Ja tā padomā - ko varētu darīt ar 15 eiro mēnesī?

Ir daudz labu lietu, ko var iegādāties par 15 eiro. Var aiziet uz kino, nopirkt  kreklu vai apēst uzkodu ārpus mājas. Bet 15 eiro ikmēneša ziedojums var palīdzēt izmainīt kāda bērna dzīvi, palīdzēt viņam izaugt ģimenē.

Sāc jebkurā brīdī un turpini visu gadu - kļūsti par regulāro ziedotāju, lai palīdzētu bērniem izaugt ģimenēs!

Tavs regulārais ziedojums palīdzēs SOS audžuģimenēm apmaksāt daudzas ikdienišķas, bet katrai ģimenei svarīgas lietas, piemēram,

  • iegādāties bērniem nepieciešamās ikdienas lietas un attīstīt bērnu talantus;
  • apmaksāt bērnu treniņus vai ārpusskolas nodarbības;
  • nodrošināt bērniem nepieciešamo speciālistu konsultācijas.

Lai lielā SOS ģimene ar sešiem bērniem aizietu uz kino Rīgā ir nepieciešami 100 eiro. Protams, tā nav ikdiena,  bet arī viņiem gribas tās īpašās - svētku dienas. Akvaparks? Svētku galds? Dzimšanas dienas svinības? Tas viss prasa papildus izdevumus, bet arī šīs lietas ir tie neaizmirstamie atmiņu mirkļi, kuri viedo ikviena bērna bērnību. Ar Tavu atbalsu, bērni var būt droši par savu nākotni, augt cieņpilnā veidā SOS ģimenē, saņemt tik ļoti nepieciešamās terapijas, kā arī piedzīvot īpašos - svētku brīžus.

Jebkura summa, kuru ziedosi – 5,  10, 15 vai vairāk eiro mēnesī, palīdzēs  bērniem augt un piedzīvot laimīgāku bērnību. Nav iespējams ziedot par maz, ja tiek ziedots no sirds! Atbalsti SOS ģimenes, ziedo laimīgākai bērnībai!