Krīzes programma sērojošu bērnu atbalstam

Bērniem, kuri zaudējuši sev tuvu cilvēku: mammu, tēti, māsu, brāli vai arī citu pieaugušo, kas bijis bērna galvenais aprūpētājs. 

Brīdī, kad zaudējam sev tuvu cilvēku, mums šķiet, ka sabrūk visa pasaule, nekas vairs nav tā, kā bijis līdz šim.  Bērni īpaši spēcīgi izjūt tuvinieka zaudējumu un cenšas tikt  galā ar sāpīgajām emocijām  un jauno dzīves situāciju tik labi, cik spēj. Tomēr bieži vien sērojoši bērni jūtas vientuļi un atšķirīgi vienaudžu vidū, jo viņiem šķiet, ka neviens nav piedzīvojis ko līdzīgu un nespēs viņus saprast.

 

Arī bērna tuvinieki ne vienmēr  spēj uztvert bērna emocijas un domas, jo paši cenšas tikt galā ar saviem pārdzīvojumiem  un praktiskās dzīves uzdevumiem. Tādēļ šādā brīdī noderīgas var būt zināšanas, ko   bērnam un citiem ģimenes locekļiem var sniegt profesionāli speciālisti, kā arī sapratne un atbalsts, ko bērni, kas pārdzīvojuši ko līdzīgu, var sniegt viens otram.

 

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir izveidojusi programmu bērnu un ģimeņu, kurus skārusi tuvinieka nāve, atbalstam.  Programmas galvenās aktivitātes ir  psihologa konsultācijas  bērnam un ģimenes locekļiem  un 4 dienu  nometne bērnu atbalstam. Nometnē ar bērniem strādā īpaši apmācītu speciālistu komanda, kura savā darbā izmanto no ārvalstu kolēģiem pārņemtas zināšanas un pieredzi. Nometnes mērķis ir palīdzēt bērnam sajusties stiprākam sērošanas procesā, kā arī spēt nonākt pie labajām atmiņām par mirušo tuvinieku, lai tās stiprinātu bērnu turpmākajā dzīvē.  

 

Nometne ir palīdzības veids, kas pasaulē veiksmīgi izmantots jau vairākus gadu desmitus. Mūsu komanda nometni organizē ceturto gadu. Bērnu un vecāku atsauksmes  motivē mūs turpināt iesākto.  

Programmas potenciālie dalībnieki: Latvijas bērni vecumā no 8 līdz 18 gadiem, kas piedzīvojuši tuvinieka nāvi pusgadu līdz diviem gadiem pirms iesaistīšanās programmā. 

meitenite_maza.jpg

 

 Programmas norises posmi:

  • Bērns tiek pieteikts programmā. 

    Lūdzu, skatiet pieteikuma anketu lapas apakšā!

  • Ar bērnu un viņa aprūpētāju tiek sarunāta pirmā tikšanās, lai saprastu bērna pašsajūtu un vajadzības un lemtu par piemērotāko palīdzības veidu (nometne vai psihologa konsultācijas). 
  • Nometne – bērnu atbalsta grupas īpaši apmācītu speciālistu vadībā, interesantas nodarbības un radošās darbnīcas pārējā laikā.
  • Konsultācijas bērnam un ģimenes locekļiem.

Bērna dalība programmā ir bez maksas. Lai nodrošinātu nepieciešamos resursus programmas norisei, daļa finansējuma tiks rasta ar ziedotāju atbalstu, kā arī sadarbosimies ar Jūsu pašvaldību nepieciešamā līdzfinansējuma piesaistei.

Nometnes norises laiks: no 2017.gada 12. līdz 15. jūnijam

Vieta – Ķoņu dzirnavas Rūjienas pusē. 

 

Sīkākai informācijai: dace.beinare@sosbca.lv, tel. 29114448 vai estere.kvelde@gmail.com