Programma pusaudžiem "Pārinieks"

Pusaudžu programma "Pārinieks"

Mūsu darbs ir strādāt ar ģimenēm, kurās aug pusaudži, kuru uzvedība var novest pie prettiesiskām darbībām. Šajos gadījumos veicam preventīvo darbu, proti, lai likumpārkāpums nenotiktu. Mūsu darbība ir vērsta uz to, lai mazinātu risku pusaudzim nonākt policijas redzeslokā.

Strādājam arī ar ģimenēm, kurās pusaudži kaut kādu iemeslu dēļ jau ir tiesībsargājošo institūciju redzeslokā. Mēs palīdzam viņiem izprast nodarījumu un cenšamies mazināt iespēju tam atkārtoties.

Kopā ar pusaudzi tiek meklēts ceļš, lai veicinātu viņa personības individuālo izaugsmi, domājot un strādājot pie izglītības, brīvā laika pavadīšanas, nodarbinātības, sociālajām un pašaprūpes prasmēm un veselības. Tas tiek īstenots, tiekoties individuālajās un grupu nodarbību tikšanās reizēs. 

 

"Pārinieks" ir kā jauniešu klubiņš, kurā ejam pārgājienos, kopīgi sportojam, veidojam grupu nodarbības, runājam par dzīvi un meklējam iespējas kā priecāties, lai tiktu galā ar krīzes situāciju.  Pusaudžu vecumā teiciens "septiņreiz nomēri, vienreiz nogriez" nedarbojas, jo girbas mesties piedzīvojumos uz visām pusēm, kas reizēm noved pie neveiksmīgām apstākļu sakritībām un sāpīgiem puniem. Tāpēc mēs ar komandu darām visu, lai šo posmu padarītu vieglāku, varbūt parādītu veidus kā tikt galā ar  un palīdzētu neaiziet tajos nepareizajos ceļos." Miks Valters, programmas jauniešu lietu speciālists.

Ar komandu sadarbojas tādi speciālisti kā sociālais darbinieks, psihologs, ģimenes psihoterapeits, narkologs, jurists, psihiatrs, dažādi izglītojošo jomu speciālisti, kā arī sporta un aktīvā dzīvesveida atbalstītāji.

Mēs ticam, ka kāds no šiem pusaudžiem pēc dažiem gadiem pārstāvēs Latviju, kā izcils domātājs, darītājs – kā valsts patriots, sasniegumiem bagāts sportists.

 Untitled design (7).png

 

Programmas darbinieki