Kalniem Pāri atbalsta programmas

Kalniem Pāri darbojas ar mērķi būt līdzās bērnam un ģimenei tad, kad tas visvairāk nepieciešams, un tik ilgi, cik bērns to saskata par vajadzīgu. Kalniem Pāri grupas darbojas no oktobra sākuma līdz maija beigām un pieejamas gan latviešu, gan krievu valodā. Vasarā spēkus smeļamies katrs savos piedzīvojumos, lai rudenī, ja ir vēlēšanās – varam atkal satikties. 

 

Iepazīšanās saruna

Pēc pieteikuma aizpildīšanas ar jums divu nedēļu laikā sazināsies Kalniem Pāri speciālists, lai uzaicinātu jūs un jūsu bērnu uz iepazīšanās sarunu (ja piesakās pusaudzis – iespējams tikties arī individuāli, bez vecāka/aizbildņa klātbūtnes). Šīs sarunas laikā mūsu speciālists noskaidros, kurš atbalsta veids jums būtu vispiemērotākais. Kā arī jums būs iespēja iepazīties ar Kalniem Pāri piedāvājumu, telpām un gūt ieskatu ar sērošanu saistītos jautājumos. 

 

Individuālās konsultācijas

Dažreiz, ja tuvinieka zaudējums piedzīvots nesenā pagātnē vai arī sērošanas process ir sarežģīts, par to ir vērtīgi aprunāties individuāli. Iespējams, mūsu speciālists pēc iepazīšanās sarunas jums piedāvās 3 bezmaksas konsultācijas pie psihologa – psihoterapeita. Šīs konsultācijas varēsiet sarunāt sev ērtā laikā, kā arī ar speciālistu kopīgi izvērtēt, vai konsultāciju apmeklēt visai ģimenei kopā, vai ar katru ģimenes locekli tikties individuāli. Arī ģimenēm, kuras dzīvo ārpus Rīgas, ir iespēja saņemt konsultācijas reģionos.

 

Kalniem Pāri grupas

Kalniem Pāri piedāvā dalību dažāda vecumposma grupās: ģimenēm ar pirmsskolas vecuma bērniem, bērniem no 7 – 12 gadiem, un pusaudžiem no 13 gadu vecuma. Mūsu grupas dabojas no oktobra līdz maijam. Grupās bērniem būs iespēja satikties ar vienaudžiem, kuri piedzīvojuši līdzīgu zaudējumu. Bērniem būs iespēja radoši paust ar sērām saistītās izjūtas, kopīgi apēst gardu picu un saturīgi pavadīt laiku ar vienaudžiem. Vairāk par Kalniem Pāri grupām lasi šeit.

 

Kalniem Pāri – sarunas pieaugušajiem

4 reizes gadā Kalniem Pāri organizē informatīvas tikšanās reizes pieaugušajiem – vecākiem, aizbildņiem, tuviniekiem, skolotājiem un citiem bērna dzīvē nozīmīgiem pieaugušajiem, kuri vēlētos uzzināt vairāk par grūtībām, ar kurām saskaras sērojošs bērns un veidiem, kā bērnu atbalstīt. Šajās tikšanās reizēs runāsim par to, kas ir sēras un kā tās izpaužas dažādos vecumposmos; kādas ir biežākās grūtības, ar kurām saskaras ģimene pēc tuvinieka zaudējuma un veidi, kas var palīdzēt tās pārvarēt; kā uzlabot savstarpējo komunikāciju, kā gatavoties brīvdienām un svētku reizēm, kā arī pārrunāsim citus jums aktuālus tematus. Tikšanās laikā arī izrunāsim praktiskas nianses bērnu dalībai Kalniem Pāri grupās. Nākamā tikšanās reize 2018. gada 25. janvārī, pulksten 18:00, Zemitāna laukumā 5. Pieteikties