Kalniem Pāri atbalsts sērās

Kalniem Pāri mērķis ir atbalstīt bērnus, pusaudžus un to ģimenes pēc mammas, tēta, brāļa, māsas, vai cita bērnam mīļa un nozīmīga aprūpētāja zaudējuma, piedāvājot atbalstu grupās un individuālās konsultācijās, organizējot izglītojošus seminārus un informējot sabiedrību.

 

Kalniem Pāri nosaukums radies, iedvesmojoties no The Sound Poets dziesmas “Kalniem pāri.” Klausoties šo dziesmu kopā ar bērniem, sapratām, ka tās nosaukums trāpīgi atspoguļo sēru procesu – ilgstošu, intensīvām emocijām un izaicinājumiem piepildītu ceļu, kurš reizēm pārsteidz ar vērtīgām atklāsmēm un dod cerību. Esot kalnos, ne vienmēr redzams, kur aizvedīs nākamais ceļa pagrieziens, un kādreiz var šķist, ka esam nomaldījušies tumšos brikšņos. Bet tad skatam paveras apvārsnis un iespējams saskatīt, cik tāls ceļš jau noiets. Līdzīgi kā kalnos kāpēji pāri ledājiem dodas viens otra pavadībā, arī sērās cilvēkam vajadzīgs saprotošs, uzklausošs un iedrošinošs ceļabiedrs. Tāpēc Kalniem Pāri komanda – psihologi, psihoterapeiti, aktivitāšu vadītāji un teologs – rūpējas, lai ikviens bērns sērās nebūtu viens un viņam līdzās būtu paši uzticamākie un drošākie ceļabiedri!

 

Kalniem Pāri programma nodrošina bērnam visaptverošu atbalstu: kliedējot vientulību un aizspriedumus, stiprinot ģimeni pārvarēt grūtības un veicināt savstarpējo komunikāciju, rūpējoties par bērna psiholoģiskās un fiziskās veselības uzlabošanu. Kalniem Pāri mērķis ir būt bērnam līdzās tik ilgi, cik tas ir nepieciešams, un šajā ceļā rūpēties par veselīgu sērošanas procesa norisi. Mums ir svarīgi, lai bērns varētu paust savas izjūtas sev pieņemamā veidā – runājot, muzicējot, zīmējot, veidojot video ierakstus, socializējoties un dažreiz arī – kopīgi paklusējot. Lai viņš sajustu piederības sajūtu un atbalstu no vienaudžiem. Lai viņš izprastu savas domas, emocijas, rīcību un vairs neprātotu – “vai ar mani viss ir kārtībā?” Lai bērns izjustu radošu kopābūšanas prieku un vairotu sevī cerību. 

 

Kalniem Pāri iestājas arī par atvērtāku un izglītotāku sabiedrību, kliedējot bailes un neziņu, kas saistīta ar sērām, jo īpaši, ja sēro bērns. Radinieki, draugi, skolotāji un klasesbiedri bieži ir apjukuši un nezina, kā izturēties pret bērnu, kurš zaudējis pašu tuvāko. Tāpēc viena no biežāk sastopamajām reakcijām ir izvairīšanās runāt gan par pašu zaudējumu, gan sērojošā bērna izjūtām un vajadzībām. Sēras tiek pārvērstas par tabu tēmu un bērns sāk justies izolēts. Bet patiesībā – sēras ir dabīga un palīdzoša atbildes reakcija uz tuva cilvēka zaudējumu, kas var būt dziedinoša un spēcinoša. Sēras nav problēma, kas jāatrisina, drīzāk jauna realitāte, ar kuru jāiemācās sadzīvot. Kalniem Pāri caur sabiedrības informēšanu iestājas par to, lai līdzcilvēki būtu atvērtāki komunikācijā ar sērojošu bērnu, tādejādi atbalstot un veicinot veselīgu sērošanas procesu. 

 

Kalniem Pāri atrodas Rīgā, Zemitāna laukumā 5. Šeit jūs variet iepazīties ar mūsu piedāvāto atbalstu - Kalniem Pāri atbalsta programmas.