- Projekts "Sadarbība kvalitatīvai izglītībai bērniem ar sociālo risku"

Visi jaunumi
08 Maijs 2014

Ciemos pie Poltsamaa SOS ģimenes


Aprīlī pārrobežu sadarbības programmas ESTLATRUS atbalstītā projekta „Sadarbība kvalitatīvai izglītībai bērniem ar sociālo risku” ietvaros Poltsamaa SOS bērnu ciematā atbildes vizītē viesojās „Harmoniju” ģimene no Valmieras SOS bērnu ciemata.  Ģimenei pievienojās arī ciemata pedagoģe un sekretāre.
Par „Harmoniju” ģimenes uzņemšanu rūpējās Poltsamaa SOS ģimenes vecāku pāris un bērni, kā arī Poltsamaa SOS ciemata darbinieces.
Pirmajā dienā abu ciematu ģimenes devās uz Tartu, kur apmeklēja Rotaļlietu muzeju, devās nelielā pastaigā pa Tartu vecpilsētu. Vakarā „Harmoniju” bērni un SOS vecāki kopā ar pārējām Poltsamaa ciemata ģimenēm apmeklēja boulinga zāli, kur visiem bija iespēja izmēģināt savas prasmes boulinga spēlē.
Otrajā viesošanās dienā apmeklējām Vīlandes sporta centru, kur bērni varēja izmēģināt savus spēkus uz dažādiem sporta trenažieriem, spēlēt skvošu, kā arī piedalīties ziepju gatavošanas procesā.


„Harmoniju” ģimenes pieaugušajiem un bērniem bija iespēja salīdzināt ikdienas dzīves atšķirības. Gan vecāki, gan bērni atzina, ka ļoti patikusi Poltsamaa ģimenes māja, jo tā bija plaša, ērta un skaista. Poltsamaa pilsētiņa ir neliela, tāpēc SOS ģimenēm bieži jādodas uz Tartu, lai apmeklētu, ārstu, dotos uz veikaliem pēc lietām, kas nav nopērkamas pašu pilsētiņā, apmeklētu pasākumus- tādēļ sanāk daudz braukāt.
Pārrunājot par brauciena iespaidiem ar bērniem, viena no meitenēm atzina, ka viņai ļoti paticis kopīgi pavadītais laiks boulinga zālē, kā arī piedalīšanās ziepju gatavošanas darbnīcā. Trim puišiem patiesu interesi izraisīja „gaisa hokeja” spēle Poltsamaa ciemata mājā, kā arī trenažieru zāles iespējas. Vecākais no zēniem priecājās par labi pavadīto laiku Rotaļlietu muzejā- it sevišķi paticis grandiozais vilcienu makets, bet citam puisim patikušas igauņu multiplikāciju varoņu lellītes.
SOS mamma Aiga par braucienu secina: „Tas mūsu ģimenei bija pieredzes bagāts brauciens. Patika gan Poltsamaa pilsētiņa, gan ciemats. Prieks, ka mūs sagaidīja sirsnīgi, atsaucīgi cilvēki. Bija interesantas ekskursijas un iespējas padalīties savstarpējā darba pieredzē ar Poltsamaa SOS ciemata ģimenes pāri.”

 

 

 

 

Kā atzīmē viens no ģimenes zēniem: „Bija interesanti, ka viņi runāja igauniski, bet mēs - latviski un tikai dažus vārdus krieviski un angliski, bet kaut kā sapratām viens otru. Es sadraudzējos ar vienu no puišiem. Šis ir mans pirmais tālākais ceļojums kopā ar ģimeni ārpus Latvijas”
Projekts „Sadarbība kvalitatīvai izglītībai bērniem ar sociālo risku” (ar akronīmu „Izglītība bez valstu robežām”) saņēmis atbalstu no Igaunijas- Latvijas- Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.-2013.gadam.

 

Sagatavoja Valmieras SOS Bērnu ciemata pedagogs Baiba Liepiņa