- Projekts "Sadarbība kvalitatīvai izglītībai bērniem ar sociālo risku"

Visi jaunumi
04 Septembris 2013

Poltsamaa SOS bērnu ciemata ģimenes vizīte Valmierā

Augstā pārrobežu sadarbības programmas ESTLATRUS atbalstītā projekta «Sadarbība kvalitatīvai izglītībai bērniem ar sociālo risku» ietvaros Valmieras SOS bērnu ciematā viesojās ģimene no Poltsamaa SOS bērnu ciemata.

Viesu uzņemšanā iesaistījās Valmieras ciemata māju „Harmonijas” ģimene. Pirmajā dienā abu ģimeņu bērni un vecāki apskatīja Valmieru un tās apkārtnes skaistākās vietas, bet otrajā viesošanās dienā piedalījās Valmieras SOS  bērnu ciemata 6. dzimšanas dienas svinībās.

Māju „Harmonijas” bērni un vecāki atzīst, ka "Bija jauki uzņemt ciemiņus, iepazīstināt viņus ar pilsētu un kopā pavadīt laiku, iesaistoties dažādās aktivitātēs”. Vienai no meitenēm visvairāk patika staigāt pa Sajūtu taku un sarunāties angļu valodā. Arī vienam no ģimenes puišiem patika Sajūtu taka, un viņš novērtē māsas palīdzību tulkošanā. Cita meitene stāsta, ka bija jauki kopā spēlēties, piedalīties ciemata svētkos, bet viens no brāļiem papildina, ka patika spēlēt bumbu pie Sietiņieža, kur, diemžēl, bumba spēles laikā pazuda un tā arī neatradās. Vecākā māsa iepriecināja igauņu meitenes ar pašas sagatavotajām dāvaniņām un ar prieku atceras, ka izdevās atrast kontaktu ar Poltsamaa bērniem, visi  bija draudzīgi, izpalīdzīgi un pieklājīgi."

SOS mamma Aiga pēc ciemošanās secina, ka "SOS mammu darbs abu valstu ciematos ir līdzīgs, ir daudz kopīga, pat gulētiešanas laiki sakrīt. Bērniem ir tādas pašas palaidnības visās valstīs, tāpēc ir saprotams, ka SOS bērnu ciematos pēc kara varēja nonākt dažādu tautību bērni."  SOS tētis Oļģerts, kas kopā ar citiem piedalījās draudzības futbola sacensībās starp bērnu un pieaugušo komandu, secina, ka "Poltsamaa ģimenes tētis un puikas ir labi futbolisti. Izrādās, ka mums - abiem tētiem ir kopīgs hobijs: makšķerēšana."

Pārrunājot kopā ar viesiem pavadīto laiku, ģimene secina, ka lielākais ieguvums ir iespēja iegūt pieredzi viesu uzņemšanā, kopīgi pavadītais laiks un piedalīšanās dažādās aktivitātēs. Viesošanās laikā ir iepazīti cilvēki no citas kultūras, iegūta pārliecība, ka iespējams pārvarēt valodas barjeru,  kā arī satikti jauni  draugi.

Projekts «Sadarbība kvalitatīvai izglītībai bērniem ar sociālo risku» (ar akronīmu  „Izglītība bez valstu robežām”) saņēmis atbalstu no Igaunijas - Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.-2013. gadam. 

Informāciju sagatavoja:

Līga Sovere
Projekta koordinatore/ Valmieras SOS BC psiholoģe