Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

AIRI vecākiem centru atbalstītās audžuģimenes tiksies saietā

Ziņas datums
14. septembris, 2019
Nedēļas nogalē Līgatnes pagasta “Ratniekos” Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru “AIRI vecākiem” rīkotajā saietā pulcēsies vairāk nekā 200 cilvēki - audžuģimenes no visiem Latvijas novadiem. Divu dienu pasākumā ģimenes kopīgi sportos, piedalīsies radošās darbnīcās un iegūs jaunus draugus. Pasākuma mērķis ir stiprināt audžuģimeņu kopienu, to organizē Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija.  

Lai stiprinātu audžuģimeņu kopienu, ļautu iepazīties ne tikai vecākiem, kuri regulāri tiekas apmācībās un atbalsta grupās, bet arī bērniem, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija organizē audžuģimeņu saietu. Turklāt šī būs arī lieliska iespēja nosvinēt atbalsta centru “AIRI vecākiem” gada darbības jubileju.

Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri “AIRI vecākiem” jau gadu darbojas Kuldīgā, Bauskā, Rīgā, Valmierā un Gulbenē, sniedzot atbalstu gan topošajām, gan esošajām audžuģimenēm, adoptētājiem. Ģimenēm tiek nodrošinātas gan apmācību programma “AIRI vecākiem”, gan arī individuālas speciālistu konsultācijas, gan atbalsta grupas ne tikai vietās, kur atrodas centri, bet arī tālākās apkaimēs. Gada laikā apmācību programmu “AIRI vecākiem” topošajām audžuģimenēm, adoptētājiem ir absolvējušas vairāk nekā 120 ģimenes, no kurām liela daļa jau kļuvuši par audžuvecākiem vai adoptētājiem.

Ilze Paleja, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore uzsver:

“Mēs zinām, cik grūts un atbildīgs ir audžuģimeņu darbs – radot gādīgas mājas bērniem, kuri palikuši bez saviem vecākiem. Tādēļ vēlamies pateikties ģimenēm par šo sirdsdarbu un radīt tām mazus svētkus. SOS bērnu ciematu asociācijai ir vairāk kā 20 gadu pieredze darbā ar bērniem, kuri zaudējuši savus vecākus, tādēļ labi zinām, cik būtisks ir atbalsts un iedrošinājums ģimenēm, kuras uzņem audžubērnus. Esam pārliecināti, ka kopīgiem spēkiem mums izdosies radīt saliedējošu un jēgpilnu pasākumu, kurā ikviena audžuģimene ne tikai iegūs jaunas zināšanas, bet arī labi pavadīs laiku un iegūs jaunus draugus un domubiedrus. Es ceru, ka šis pasākums kļūs par tradīciju un mēs turpmāk tiksimies katru gadu!”

Pasākuma organizatori īpaši parūpēsies par pasākuma jaunākajiem dalībniekiem, organizējot vecumam piemērotas nodarbības gan pavisam mazajiem bērniem, gan pusaudžiem. Tikmēr vecāki varēs piedalīties kādā no radošajām darbnīcām,  izaicināt sevi sportiskās aktivitātēs un tuvāk iepazīties ar citām audžuģimenēm.

Sestdienas vakarā gan mazajiem, gan lielajiem būs savas izklaides programmas – no kino skatīšanās, dejošanas diskotēkā līdz pat sirsnīgām sarunām pie ugunskura. Svētdienā ikviena ģimene dosies mājās atpūtusies, ieguvusi daudz pozitīvu emociju un iedvesmu, kas palīdzēs rūpēs par audžubērniem.

Informējam, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana. Lai iepazītos ar sīkāku informāciju par personas datu apstrādi, aicinām apmeklēt tīmekļvietni.

Par Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem “AIRI vecākiem”

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas 2018. gada septembrī uzsāka Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru darbību, pamazām atverot birojus piecās Latvija vietās - Kuldīgā, Bauskā, Rīgā, Valmierā un Gulbenē.  Ārpusģimeņu aprūpes atbalsta centri “AIRI vecākiem” nodrošina atbalstu centru reģionos esošajām ģimenēm, specializējoties arī audžuģimeņu, aizbildņu, adopcijas un viesģimeņu jautājumos. Paralēli tiek nodrošinātas arī apmācības topošajām audžuģimenēm un adoptētājiem  “AIRI vecākiem”.

Par Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir starptautiska sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un jauniešiem, sniedz atbalstu un palīdzību sociālā riska ģimenēm ar bērniem un darbojas bērnu interešu aizstāvības jomā Latvijā kopš 1997. gada.

Papildu informācijai:

Linda Zīverte
linda.ziverte@sosbca.lv
T +37129101227
https://www.facebook.com/sosbernuciemati/
www.airivecakiem.lv

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem