Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Aizvadīts sirsnīgs “AIRI vecākiem” audžuģimeņu saiets

Ziņas datums
28. septembris, 2019
Aizritējusi jau nedēļa kopš mūsu kopīgās tikšanās Līgatnes pagasta “Ratniekos”, kur pulcējās Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru “AIRI vecākiem” ģimenes no visiem Latvijas novadiem. Viskuplākais dalībnieku skaits bija no Vidzemes – Valmieras un Gulbenes centru ģimenes.

Lai arī laikapstākļi bija tik dažādi un krāsaini kā varavīksne – no lietus līdz saulei, lai arī rudens vēsmas mudināja uzvilkt siltāko džemperi, biežāk sasildīt rokas pie siltas tējas vai kafijas krūzītes, abas dienas aizritēja nemanot. Liels paldies ikvienai ģimenei, kura nenobijās no rudenīgajiem laikapstākļiem un mēroja ceļu uz “Ratniekiem”, paldies ikvienam, kurš organizēja šo skaisto satikšanos.

Sestdienas rītā “Ratniekos” ieradās ģimenes, smaidīgi vecāki, mazliet sabijušies bērni, kuri nezināja, kāds izvērtīsies viņu brīvdienu piedzīvojums. “AIRI vecākiem” audžuģimeņu saiets sākās ar tikšanos ar Latvijas SOS Bērnu ciematu draugiem – SOS bērnu ciematu padomes priekšsēdētāju un SEB bankas valdes locekli Kārli Danēviču, kurš teica iedvesmojošu runu gan lielajiem, gan mazajiem dalībniekiem, pasakoties ikvienam vecākam, kurš uzņēmies rūpes par bērniem, un par kopīgu ieguldījumu Latvijas nākotnes attīstībā. Saietā piedalījās arī Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas patronese Iveta Vējone, kura kopā ar bērniem un vecākiem izbaudīja sestdienas meistardarbnīcas, esot līdzās, darbojoties un runājoties ar mazajiem dalībniekiem. Dalībniekus ar skaistu priekšnesumu priecēja meiteņu vokālais ansamblis “Karameles”. Piemiņai no šīs skaistās tikšanās Kārlis Danēvičs kopā ar bērniem iestādīja ābelīti “Ratnieku” ābeļdārzā.

Drīz pēc tam lielākie bērni kopā ar “Lūzumpunkta” komandu devās aizraujošā piedzīvojumā uz Līgatni, bet vecāki devās uz radošajām darbnīcām pie dažādiem aroda meistariem. Jaunieši izmēģināja supošanu pa Gauju, pieveica izzinošu pārgājienu mežā, nenobīstoties no lietus. Visi atgriezās noguruši un laimīgi no piedzīvotajām emocijām.

Vecākiem lielāko gandarījumu sagādāja radošās darbnīcas – bungu apļa meistarklasē pie perkusionista Dzintara Vīksnas, gan arī meditācija gongu skaņās. Dažādu sitamo instrumentu radītās skaņas, atšķirīgi ritmi ļāva vecākiem mazliet atpūsties no ikdienas pienākumiem, veltīt laiku sev.

Noderīgus padomus vecāki ieguva arī pie ārstniecības augu pārzinātājas Solvitas Kūnas, kam uzdeva jautājumus par dažādu augu nozīmi veselības uzlabošanā, it sevišķi gada vēsajos gadalaikos.

Daudz pārdomu raisīja Ingas Kartupeles vadītā darbnīca “Radu raksti” par ģimenes vēstures nozīmi, par to, kā izprast bērnu iepriekšējo dzīves pieredzi. Saieta dalībnieki minēja, ka labprāt vēlreiz atgrieztos šajā nodarbībā un turpinātu diskusiju par šo nozīmīgo tēmu.

Kamēr vecāki un pusaudži bija savos piedzīvojumos, mīļas auklītes pieskatīja mazākos bērniņus.

Pirmās dienas noslēgumā bērni ar lielu sajūsmu piedalījās diskotēkā, kur bija gan spēles, gan arī dejošana un dziedāšana. Sārtiem vaigiem, smaidīgi un noguruši mazie saieta dalībnieki šajā vakarā varēja palikt augšā ilgāk nekā ierasts. Tiem bērniem, kuri bija noguruši no aktīvās dienas atpūtas, bija iespēja kopā skatīties latviešu animācijas filmas.

Vecākie ģimeņu pārstāvji sestdienas vakaru noslēdza latviešu rotaļās un dziesmās folkloras kopas vadībā. Šajās rotaļās labprāt iesaistījās arī mazākie dalībnieki. Pusaudži labprātāk pavadīja kopīgās sarunās gan pie ugunskura, daloties par pārgājienā piedzīvoto.

Svētdiena turpinājās gan ar vecāku, gan bērnu radošajām nodarbībām, pēc kurām visi noguruši un laimīgi, bet daži skumīgi par šķiršanos, devās mājup.

Kā atzina daudzi “AIRI vecākiem” ģimeņu saieta dalībnieki, šīs bija divas lieliskas dienas, kas ļāva ne tikai uzzināt ko noderīgu, bet arī iepazīt citus vecākus, kuri rūpējas par bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. Bija jauki saņemt atbalstu un iedrošinājumu gan no citiem dalībniekiem, gan arī no meistardarbnīcu vadītājiem. Cik labi, ka bija mirklis mazai atpūtai un mirklim sev – teica vairāki dalībnieki. Gan lielie, gan mazie vaicāja, kad būs nākamā reize, kad atkal tiksimies.

Paldies mūsu draugiem no “Lūzumpunkts” par iesaisti radošās programmas realizēšanā un “Radisson Hotel Old Town Riga” par sarūpētajām siltajām gultas vietām saldajam miedziņam! Paldies “AIRI vecākiem” Kuldīgas, Bauskas, Rīgas, Valmieras un Gulbenes komandām par iesaisti organizēšanā un klātbūtni, atbalstot atbraukušās ģimenes, lai visiem izdotos aizraujoša tikšanās!

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem