Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Atver durvis atbalstam: 2. aprīlī brīvprātīgie vāks ziedojumus SOS ģimenēm

Ziņas datums
28. marts, 2023
Šajās brīvdienās, 2. aprīlī, kā arī 23. aprīlī, brīvprātīgie no studentu programmas Southwestern Advantage visā Latvijā vāks ziedojumus SOS ģimenēm, lai bērni varētu apmeklēt vasaras nometnes. Šobrīd SOS ģimenēs Īslīces un Valmieras SOS bērnu ciematos un ārpus tiem aug 119 bērni.
 

Ziedojumu vākšanas kampaņa norisināsies divas dienas – 2. un arī 23. aprīlī - Rīgā, Mārupē, Jūrmalā, Ragaciemā, Lapmežciemā, Iecavā, Ķekavā, Jelgavā, Ozolniekos, Jāņupē, Dzērumos, Ādažos, Carnikavā, Saulkrastos, Zvejniekciemā, Vārzās, Salaspilī, Ogrē, Lielvārdē, Ķegumā, Pļaviņās, Aizkrauklē, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Strenčos un Cēsīs. Kampaņas laikā tiks vākti ziedojumi, lai SOS ģimenēs augošie bērni šajā vasarā varētu apmeklēt dažādas, viņu interesēm atbilstošas vasaras nometnes.

Brīvprātīgie klauvēs pie apkaimju iedzīvotāju durvīm, lai aicinātu iedzīvotājus atbalstīt SOS ģimenes. Visiem ziedojumu kampaņā iesaistītajiem būs īpašas pazīšanās zīmes, ziedojumi tiks vākti speciāli noformētos ziedojumu spainīšos un izmantojot karšu norēķinu terminālus. Ikviens no kampaņas dalībniekiem varēs uzrādīt pilnvarojumu vākt līdzekļus Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vārdā.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja: ”Esam pateicīgi mūsu brīvprātīgajiem palīgiem, kas jau desmito gadu nāk mums talkā, lai SOS ģimenēs augošo bērnu dzīves kļūtu labākas un priecīgākas. Šogad mūsu kopīgās aktivitātes mērķis ir parūpēties, lai bērniem no SOS ģimenēm būtu iespēja apmeklēt viņu interesēm un spējām atbilstošas vasaras nometnes. Apbrīnoju jauniešu apņēmību un enerģiju, veltot savu brīvo laiku ziedojumu vākšanai. Ceru, ka jaunieši šodien sastaps daudz atsaucīgus cilvēkus, lai kopā mēs varētu sagādāt vasaras piedzīvojumus SOS ģimeņu bērniem.”

Šāda aktivitāte Latvijā norit jau desmito gadu, un tiek prognozēts, ka šogad tajā piedalīsies vairāk nekā simts brīvprātīgie dalībnieki. Turklāt kampaņa šogad noritēs divās dienās – 2. un 23. aprīlī. Kampaņu organizē studentu programma Southwestern Advantage sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju.

Kopumā aizvadīto gadu laikā, pateicoties brīvprātīgo palīgu atbalstam, savākti vairāk nekā 110 000 EUR dažādu atbalsta projektu realizēšanai.

Southwestern Advantage Latvia pārstāve Madara Brauere: “Ir liels prieks, ka, klauvējot pie durvīm, uzrunājot Latvijas iedzīvotājus un vācot ziedojumus, mūsu studenti spēj paveikt tik daudz laba! Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka latvieši ir ļoti laipni un atsaucīgi, ja viņiem tiek dota iespēja atbalstīt lielisku ideju turpat pie viņu mājas durvīm.”

Par programmu Southwestern Advantage

Southwestern Advantage ir studentu vasaras programma, kurā piedalās Baltijas valstu u.c. Eiropas valstu, ASV un Kanādas studenti, kas pastāv jau vairāk nekā 150 gadus. Programmas galvenais mērķis ir sniegt studentiem iespēju iegūt pieredzi gan komunikācijas, gan valodas jomās un arī iegūt zināšanas veiksmīgas nākotnes veidošanā. Studenti no Latvijas tajā piedalās kopš 2001. gada.  Papildus darbam ASV, jaunieši atbalsta labdarības projektus Latvijā.

Par SOS bērnu ciematiem

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru “Airi vecākiem” vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), vairākās integrētajās SOS ģimenēs, kā arī SOS jauniešu mājā Jelgavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 130 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Kopumā visās SOS bērnu ciematu īstenotajās atbalsta programmās gada laikā palīdzību saņem vairāk nekā 1200 bērnu.

Papildu informācijai:
Madara Brauere
Southwestern Advantage Latvia
Tālr. 28203018
E-pasts: madara.brauere1@gmail.com
Vairāk par SWA Latvia: www.southwesternadvantage.lv

Dace Dzedone
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 26556163
E-pasts: dace.dzedone@sosbca.lv
Vairāk par SOS bērnu ciematiem: www.sosbernuciemati.lv
 

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem