Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Atver durvis atbalstam ukraiņiem: 7.maijā brīvprātīgie vāks ziedojumus ukraiņu ģimenēm, kas radušas patvērumu SOS bērnu ciematos.

Ziņas datums
5. maijs, 2022
Šajās brīvdienās, 7. maijā, brīvprātīgie no studentu programmas Southwestern Advantage visā Latvijā vāks ziedojumus ukraiņu ģimenēm, kuras radušas patvērumu Īslīces SOS bērnu ciematā un ārpus tā.  Īslīces ciematā šobrīd patvērumu raduši – 27 dažāda vecuma bērni un jaunieši vecumā no 8 mēnešiem līdz 20 gadiem un 14 mammas.

Ziedojumu vākšanas kampaņa norisināsies vienu dienu - Rīgā, Mārupē, Jūrmalā, Ķekavā, Salaspilī, Jelgavā, Ādažos, Carnikavā, Saulkrastos un Zvejniekciemā.

Kampaņas laikā tiks vākti ziedojumi ukraiņu ģimenēm, kas radušas patvērumu SOS bērnu ciematu Īslīces mājā. Brīvprātīgie no studentu programmas Southwestern Advantage klauvēs pie apkaimju iedzīvotāju durvīm, visiem ziedojumu kampaņā iesaistītajiem būs īpašas pazīšanās zīmes, ziedojumi tiks vākti speciāli noformētās ziedojumu kastītēs un izmantojot POS terminālus. Ikviens no kampaņas dalībniekiem tās laikā varēs uzrādīt pilnvarojumu vākt līdzekļus Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vārdā.


Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja:”7. marts bija tas zīmīgais datums, kad SOS bērnu ciematu Īslīces mājā ieradās pirmās ukraiņu ģimenes. Šis mums visiem ir bijis ļoti grūts laiks, taču prieku rada fakts, ka nu jau patvērumu Īslīces mājā raduši 41 ukraiņi – mammas, bērni un pusaudži. Paralēli atbalstam, ko sniedzam Īslīces SOS bērnu ciematā uzņemtajām ģimenēm, mūsu komandā darbu ir uzsākuši arī 3 koordinatori, kas ar ukraiņu ģimenēm un bērniem strādā Īslīcē, Bauskā un Rīgā. Man ir gandarījums par jauniešu vēlmi un enerģiju iesaistīties šajā kampaņā, veltot veselu dienu ziedojumu vākšanai, būsim atsaucīgi un kopīgi palīdzēsim tiem, kam tas šobrīd nepieciešams visvairāk.”


Šāda aktivitāte Latvijā norit jau devīto gadu, un tiek prognozēts, ka šogad tajā piedalīsies vairāk nekā simts brīvprātīgie dalībnieki. Kampaņu organizē studentu programma Southwestern Advantage sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju.
Kopumā aizvadīto gadu laikā, pateicoties brīvprātīgo palīgu atbalstam, savākti vairāk nekā 83 000 EUR.

Lai atbalstītu SOS bērnu ciematos dzīvojošos bērnus aicinām veikt ikmēneša vai vienreizēju ziedojumu arī Latvijas bērniem, kuru labklājība atkarīga no sabiedrības atbalsta. Vairāk par ziedojumu veikšanas iespējām www.sosbernuciemati.lv

Southwestern Advantage Latvia pārstāvis Emīls Lejnieks: “Jaunieši jau tradicionāli vienas dienas kampaņā uzrunā Latvijas iedzīvotājus klauvējot pie durvīm un vācot ziedojumus labiem mērķiem. Darot šo darbu, jaunieši gan izkāpj no savas ikdienas komforta zonas, gan turpina cilvēkiem atgādināt par iespēju palīdzēt vājākajiem sabiedrības locekļiem. Šajā laikā, kad daudzi noslēgušies sevī, iegrimuši savās rūpēs un domās, saruna ar jauku, smaidīgu un priecīgu studentu, kas brīvprātīgi pieklauvē pie viņa durvīm un cenšas palīdzēt citiem, var būt kā neliels, bet pozitīvs piedzīvojums. Kāpēc gan nepiešķirt ikdienai citu krāsu?”

Par programmu Southwestern Advantage
Southwestern Advantage ir studentu vasaras programma, kurā piedalās Baltijas valstu u.c. Eiropas valstu, ASV un Kanādas studenti, kas pastāv jau vairāk nekā 150 gadus. Programmas galvenais mērķis ir sniegt studentiem iespēju iegūt pieredzi gan komunikāciju, gan valodas jomās un arī iegūt zināšanas veiksmīgas nākotnes veidošanā. Studenti no Latvijas tajā piedalās kopš 2001. gada.  Papildus darbam ASV, jaunieši atbalsta labdarības projektus Latvijā.

Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrus “Airi vecākiem” vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), četrās integrētajās SOS ģimenēs, kā arī SOS jauniešu mājā Jelgavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 120 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Kopumā visās SOS bērnu ciematu īstenotajās atbalsta programmās gada laikā palīdzību saņem vairāk nekā 1200 bērnu.


Papildu informācijai:
Paula Silava
Southwestern Advantage Latvia
Tālr. 25429859
E-pasts: paulasilava8@gmail.com
Vairāk par SWA Latvia: www.southwesternadvantage.lv

Dace Dzedone
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 26556163
E-pasts: dace.dzedone@sosbca.lv

 

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem