Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Atver savas durvis un sirdi atbalstam: 6. un 20. aprīlī brīvprātīgie vāks ziedojumus jauno vecāku atbalsta programmai “Piedzimstot bērniņam”

Ziņas datums
3. aprīlis, 2024
Šajās brīvdienās - 6. aprīlī, kā arī 20. aprīlī, brīvprātīgie no studentu programmas Southwestern Advantage visā Latvijā vāks ziedojumus jauno vecāku atbalsta programmai “Piedzimstot bērniņam”. Programma sniedz bezmaksas PEP (pirmās emocionālās palīdzības) mammu atbalstu jaundzimušo bērniņu vecākiem, kuri saskaras ar grūtībām. Plānots, ka gada laikā programmas atbalstu varēs saņemt 180 ģimenes.

 

Ziedojumu vākšanas kampaņa norisināsies divas dienas – 6. un 20. aprīlī - Rīgā, Babītē, Spilvē, Piņķos, Mārupē, Jaunmārupē, Tīrainē, Valdlaučos, Jaunolainē, Olainē, Baložos, Jūrmalā, Slokā, Ragaciemā, Tukumā, Jelgavā, Ozolniekos, Salaspilī, Sauriešos, Ikšķilē, Ogrē, Ķegumā, Lielvārdē, Saulkrastos, Zvejniekciemā, Cēsīs, Priekuļos, Valmierā, Strenčos, Daugavpilī, Liepājā, Grobiņā, Madonā, Ērgļos, Jaunjelgavā, Skrīveros un Iecavā. Kampaņas laikā tiks vākti ziedojumi, lai jaundzimušo bērnu vecāki varētu saņemt emocionālu un informatīvu atbalstu no pirmās emocionālās palīdzības mammām mazuļa pirmajos četros dzīves mēnešos un piedalīties vecāka un bērna atbalsta grupās, turklāt šo saziedoto summu dubultos Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) kopienas iniciatīva.

Brīvprātīgie klauvēs pie apkaimju iedzīvotāju durvīm, lai aicinātu iedzīvotājus atbalstīt programmu “Piedzimstot bērniņam”. Visiem ziedojumu vākšanas kampaņā iesaistītajiem būs īpašas pazīšanās zīmes, ziedojumi tiks vākti skaidrā naudā speciāli noformētos ziedojumu spainīšos, bet ziedot varēs arī ar bankas karti maksājumu terminālī vai kampaņas mājaslapā. Ikviens no kampaņas dalībniekiem varēs uzrādīt pilnvarojumu vākt līdzekļus Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vārdā. 

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja: ”Esam ļoti pateicīgi mūsu brīvprātīgajiem palīgiem, kas jau vienpadsmito gadu nāk mums talkā, lai ģimenes un bērni Latvijā saņemtu tiem nepieciešamo atbalstu. Šogad mūsu kopīgās aktivitātes mērķis ir parūpēties, lai jaundzimušo bērnu vecāki, kas saskaras ar grūtībām, varētu saņemt tik ļoti nepieciešamo emocionālo un praktisko atbalstu no PEP jeb pirmās emocionālās palīdzības mammām. Ceru, ka jaunieši arī šogad sastaps daudz atsaucīgus cilvēkus, lai kopā mēs varētu palīdzēt vairāk Latvijas jaunajām ģimenēm. Īpaši priecājamies, ka šogad šim mērķim saziedotos līdzekļus dubultos Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) kopienas iniciatīva.”

Šāda aktivitāte Latvijā norit jau vienpadsmito gadu, un tiek prognozēts, ka šogad tajā piedalīsies vairāk nekā simts brīvprātīgie dalībnieki. Turklāt kampaņa šogad noritēs divās dienās – 6. un 20. aprīlī. Kampaņu organizē studentu programma Southwestern Advantage sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju.

Kopumā aizvadīto gadu laikā, pateicoties brīvprātīgo palīgu atbalstam, savākti vairāk nekā 150 000 EUR dažādu atbalsta projektu realizēšanai.

Lai atbalstītu programmu “Piedzimstot bērniņam” un citas Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas īstenotās atbalsta programmas, ziedot var arī asociācijas mājaslapā - www.sosbernuciemati.lv

Southwestern Advantage Latvia pārstāve Zane Bedikere: “Kopā mums ir spēks. Ir liels prieks veltīt dienu pavasarī, lai palīdzētu ģimenēm. Mammas un bērna attiecības ir īpašas. Tās ir pirmās un vissvarīgākās attiecības cilvēka dzīvē, kas pēc tam tieši ietekmēs visu cilvēka dzīves kvalitāti. Saskarsmi ar citiem. Piesaisti, to kā mēs paužam savas vajadzības, jūtamies pieņemti sevī un sabiedrībā. Lieliski, ka mums ir iespēja palīdzēt šim vērtīgajam projektam notikt!”

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem