Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Latvijas restorāni aicina svinēt jauno mācību gadu un ziedot SOS ģimeņu atbalstam

Ziņas datums
27. augusts, 2019
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ar Latvijas Restorānu biedrības (LRB) atbalstu šā gada 2. septembrī organizē labdarības akciju „Aizved savējos uz restorānu – palīdzi citiem tikt uz skolu!”. Valsts labākie šefpavāri aicina ģimenes svinēt mācību gada sākumu 128 kafejnīcās un restorānos visā Latvijā, lai kopīgiem spēkiem saziedotu 20 tūkstošus eiro SOS ģimeņu bērnu sagatavošanai skolas gaitām.

„Esam gandarīti, ka jau piekto gadu pēc kārtas mums rudenī palīgā nāk daudz draudzīgi restorāni un kafejnīcas no visas Latvijas, lai palīdzētu skolas gaitām sagatavot SOS ģimeņu mazos un lielos skolas bērnus. Tā kā ikvienā SOS ģimenē aug 4-6 bērni, gatavošanās skolai ir saistīta ar papildus izdevumiem. Tādēļ SOS ģimenes par šāda veida atbalstu ir ārkārtīgi priecīgas un pateicīgas,” saka Valmieras SOS bērnu ciemata direktors Edijs Pētersons.

Akcija norisinās jau piekto gadu, bet šogad tai pievienojies rekordliels restorānu un kafejnīcu skaits Rīgā, Jūrmalā, Valmierā, Kuldīgā, Saldū, Liepājā, Ventspilī, Engurē, Ikšķilē, Pilsrundālē, Siguldā un citviet Latvijā. Restorāni, kuri piedalās akcijā, 10% no saviem svētku dienas ieņēmumiem apņēmušies ziedot 112 skolas bērniem, kuri aug SOS ģimenēs, lai sarūpētu visu skolas gaitām nepieciešamo.

“Izglītība ir lielākā dāvana, ko varam pasniegt kādam cilvēkam. Gudrs cilvēks vienmēr spēs parūpēties par sevi, savu ģimeni, kopienu un valsti. Tieši izglītība, nevis sociālais statuss nosaka to, kas tu esi, tāpēc Latvijas restorāni iestājas par gudru un cilvēcīgu Latviju. Zinību dienā mums ir iespēja svinēt ne tikai savu bērnu skolas vai studiju gaitas, bet arī būt līdzās un atbalstīt SOS ģimenēs augošos bērnus,” uzsver LRB prezidents Jānis Jenzis.

Pērn, piedaloties 119 dalībniekiem, akcijā tika saziedoti 15 tūkst. eiro, bet šogad mērķis ir saziedot 20 tūkstošus eiro, lai  vairotu atbalstu SOS audžuģimenēm. Kopumā aizvadītajos četros gados saziedoti - 44 693 eiro.

Ģimenes restorānu “Hercogs” namatēvs Andris Rūmītis: „Ģimenes restorāni “Hercogs” akcijā “Aizved savējos uz restorānu – palīdzi citiem tikt uz skolu” ar prieku iesaistās jau piekto gadu. Šogad, kad 1. klasē aiziet mana meita, vēl skaidrāk apzinos, cik nozīmīga ir šī diena mazajiem. Esmu priecīgs, ka Hercoga restorāni var palīdzēt bērniem, kuriem dzīves sākums nav bijis no vienkāršākajiem un arī par to, ka ar katru gadu šajā akcijā iesaistās arvien vairāk dalībnieku. Arī mēs pirms pieciem gadiem akcijā iesaistījāmies ar vienu restorānu, bet šogad jau ar pieciem.”

Akcijā „Aizved savējos uz restorānu – palīdz citiem tikt uz skolu!” piedalīsies “3 pavāru restorāns. Tam labam būs augt”, “Andalūzijas Suns”, “Annas Dārzs”, “Bellevue Park Hotel” restorāns “Le Sommet”, “Bbāra restorāns”,”Cabo Cafe”, “Casa Nostra”, “Cydonia”, “Double Coffee”, “Entresol”, “EQUUS””, “Fazenda”, “Ferma”, “Herbārijs”, “Hercogs”, “Koya”, “La Kanna”, “Moto Pica”, “Neiburgs”, “Park Inn by Radisson Riga Valdemara” restorāns “Bocca Buona”, “Parunāsim”, “Piens”, “Radisson Blu Rīdzene Hotel” restorāns “Piramīda”, “Radisson Blu Daugava Hotel” restorāns “Panorama”, “Radisson Blu Latvija Hotel” restorāns “Esplanāde”, “Radisson Blu Elizabete Hotel” restorāns “C.U.T”., “Restorāns 3”, “Rocket Bean Coffee House”, “Rocket Bean Roastery”, “Stock Pot, “St. Petrus”, The Traveller”, “Vairāk Saules”, “Valtera restorāns” un “Zilā Govs” Rīgā, “Hercogs” un “Grillbārs Route 88” Mārupē, “36. Line Restaurant”, “Cafe 53”, “Giardino” un “Neptūns” Jūrmalā, restorāns “Fazenda” Siguldā, restorāns “Mūza” Bauskā, kafejnīcas “Miķelis” un “Rītausmas” Bauskas novadā, restorāns “Rezidence” un “Baltā māja” Rundāles novadā, kafejnīcas “Jauna Saule” un “Bastions”, restorāns ‘Rātes Vārti” Valmierā, restorāns “Brandīns” Ikšķilē, kafejnīca “Kon Tiki” Ādažos, “Cafe Engure”, restorāns “Roma” Liepājā, restorāns “Bangert’s” Kuldīgā, ”Stender’s pica” Kuldīgā, Saldū, Talsos un Ventspilī, kā arī “Hesburger” restorāni visā Latvijā. Restorāni, kas vēlas pievienoties akcijai, ir aicināti sazināties ar akcijas rīkotājiem. Ar akcijas dalībnieku sarakstu iespējams iepazīties www.sosbernuciemati.lv.

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem