Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Nometne “Pieaugušo dzīve – 2022”

Ziņas datums
28. augusts, 2022
Pateicoties mūsu uzticamajiem draugiem un atbalstītājiem – PEPCO veikalu tīklam Latvijā un viņu piešķirtajam finansējumam, šovasar varējām īstenot vasaras nometni jauniešiem “Pieaugušo dzīve”! 

Šādas nometnes īstenojam jau vairākus gadus. Esam pārliecinājušies, ka tās ir ļoti populāras jauniešu vidū un to pozitīvā ietekme ir tiešām ilglaicīga. Šovasar nometne notika atpūtas kompleksā “Lācītes” Rankas pagastā, laikā no 15. līdz 20.augustam. Nometnē, kas notika sešas dienas, piedalījās 20 jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem gan no Valmieras SOS bērnu ciemata, gan arī no aizbildņu un audžuvecāku ģimenēm, kas saņem atbalstu SOS ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra “AIRI vecākiem” Vidzemes un Gulbenes filiālēs.

Sešu dienu nometnes programma bija veidota kā spēle, kas ļauj piedzīvot reālas pieaugušo dzīves situācijas gan mājsaimniecības uzturēšanā, t.sk. finanšu plānošanā, gan arī darba situācijas. Nometnes mērķis bija sniegt jauniešiem darba meklēšanas prasmes, piemēram, izveidot CV un motivācijas vēstuli, meklēt sev piemērotu darba sludinājumu, doties uz darba interviju un arī parakstīt darba līgumu.

Visi nometnes dalībnieki piedalījās darba dienas simulācijā – no rīta pieteicās darbā, parakstīja līgumu un tad līdz pusdienas laikam darbojās kādā no aroda stacijām, kurās apguva jaunu amatu. Pusdienās jaunieši saņēma algas čeku, ko varēja iemainīt pret nometnes naudu, kas bija jāizmanto ļoti saprātīgi, piemēram, sedzot naktsmītnes izdevumus, ēdienreizes, piedaloties vakara izklaides aktivitātēs. Pateicoties šādai pieaugušo dzīves simulācijas spēlei, nometnes dalībniekiem bija iespējas apgūt finanšu plānošanas prasmes, pašiem pieņemot lēmumu, kā nopelnīt vai iztērēt iegūtos līdzekļus.

Lai uzdevums būtu vēl izaicinošāks, jauniešiem katru dienu bija iespēja doties arī uz nometnes universitāti, kur varēja klausīties lekciju par kādu no tēmām ekonomikā, darba tirgu un arī seksuālo izglītību. Pēc universitātes beigšanas katrs jaunietis saņēma atestātu, kas pēcpusdienas darba tirgū nodrošināja lielāku algu kā parastiem darbiniekiem. Lekcijas bija labs piemērs, kur jaunieši varēja novērtēt, kā reālajā dzīvē apvienot mācības un darbu, kā izmantot iegūtās zināšanas darba dzīvē.

Jaunieši katru vakaru noslēdza ar kopēju domu apli, kurā dalījās ar dienas iespaidiem. Tādējādi varēja mācīties no savām vai citu jauniešu pieļautām kļūdām, lai nākamajā dienā darbotos vēl veiksmīgāk, izmantojot visas iespējas.

Pozitīvi ir redzēt, kā jaunieši sadarbojas – palīdz viens otram, piesakoties darbā, kopīgi spriež, kādas varētu būt nākotnes biznesa iespējas, kā varētu viens otru atbalstīt,” stāsta Ineta Vizuliņa, SOS atbalsta centra “AIRI vecākiem” sociālā darbiniece.

Viņai piekrīt arī Valmieras SOS bērnu ciemata jauniešu atbalsta speciāliste Inga Vīksna: “Jaunieši te sastop arī jaunus draugus, ar kuriem uzturēt kontaktu arī turpmāk. Lieliski, ka šādas nometnes notiek!

Liels paldies visiem foršajiem nometnes dalībniekiem, mūsu aktīvajai un atraktīvajai nometnes vadītāju komandai Ginta Trēziņa vadībā, un, protams, mūsu draugiem un atbalstītājiem!

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem