Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Norisināsies SOS bērnu ciematu Draugu dienas dažādās Latvijas vietās

Ziņas datums
1. maijs, 2023
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija pavasara mēnešos organizē SOS bērnu ciematu Draugu dienas dažādās vietās Latvijā, piemēram, Ogrē, Ogresgalā, Ķegumā, Lielvārdē, Salaspilī, Ikšķilē, Baložos, Jaunmārupē, Ropažos, Dobelē, Nākotnē, Līvbērzē, Aizputē, Iecavā, Jelgavā, Olainē, Aizkrauklē, Suntažos, Sidgundā, Mālpilī, Ādažos, Vangažos, Smiltenē, Limbažos, Pļaviņās, kā arī Liepājā un Rīgā (piemēram, Vecmilgrāvī). SOS Draugu dienu laikā organizācijas vēstneši klauvēs pie cilvēku durvīm, lai stāstītu par SOS bērnu ciematu asociācijas darbu un iespējām palīdzēt tās paspārnē esošajiem bērniem.
 

Jauniešiem mugurā būs vestītes vai krekliņi ar organizācijas simboliku, līdzi būs vārda kartīte un pilnvara pārstāvēt organizāciju, kā arī organizācijas informatīvie materiāli.

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija Latvijā darbojas jau vairāk nekā 25 gadus. Organizācija veido gan SOS ģimenes bērniem, kas zaudējuši savu vecāku aprūpi SOS bērnu ciematos Valmierā un Īslīcē, gan strādā ar sociālā riska ģimenēm ar bērniem un īsteno sociālās prevencijas programmas, gan arī sniedz atbalstu uzņemošajām ģimenēm piecos reģionālajos ārpusģimenes aprūpes atbalsta centros “AIRI vecākiem”, kā arī šobrīd palīdz vairāk kā 1000 ukraiņu bēgļu ģimenēm ar bērniem Latvijā.

Lūdzam ņemt vērā, ka šajā aktivitātē netiek aicināts ziedot vienreizējus ziedojumus skaidras naudas formā. Jaunieši stāstīs par SOS bērnu ciematiem un iespējām palīdzēt, pieslēdzot regulāru ziedojumu tieši caur organizācijas mājas lapu.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja: „Mēs priecājamies, ka ar pirmajiem pavasarīgajiem saules stariem varam atsākt doties ārpus telpām, lai uzrunātu sabiedrību un stāstītu par savas organizācijas darbu un aicinātu to atbalstīt. Esam nevalstiska organizācija, tādēļ iespēja tiešā veidā uzrunāt sabiedrību mums ir vitāli svarīga. Organizācijas darbība lielā mērā ir atkarīga no labas gribas cilvēku labvēlības un atbalsta. Ceram, ka aktivitāte raisīs cilvēkos atsaucību un pozitīvas emocijas.”

Jānis Strapcāns, SOS vēstnesis :"Man patīk darboties ar SOS Bērnu ciematiem, jo ir iespēja pastāstīt un  dot cilvēkiem iespēju atbalstīt uzticamu, caurspīdīgu organizāciju ar skaidru mērķi un vīziju. Es pats atbalstu, jo ticu ģimeniskai videi un man šķiet, ka katrs bērns ir pelnījis gādīgus vecākus. Uzlabot cilvēkiem dienu ir neaprakstāma sajūta un dzirdēt “paldies” no cilvēkiem ir kā medus maize manai sirsniņai. Es turpināšu to darīt, jo zinu, ka Latvijā vēl ir daudz bērnu, kam nav šīs ģimeniskās vides.

 

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem