Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Noslēdzies projekts “Agrīnā preventīvā atbalsta pakalpojumu attīstība”

Ziņas datums
7. jūlijs, 2025
No 2025. gada 1. marta līdz 30. jūnijam Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija īstenoja projektu “Agrīnā preventīvā atbalsta pakalpojumu attīstība”, kuru finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” līdzekļiem.
 

Projekta mērķis bija nodrošināt kvalitatīvus atbalsta un prevences pakalpojumus ģimenēm, veicināt sabiedrības līdzdalību un stiprināt Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas darbu bērnu interešu aizstāvības jomā Latvijā.
Mēs strādājam, lai katram bērnam būtu iespēja augt drošā, mīlošā ģimenē, un palīdzam novērst situācijas, kas var apdraudēt bērnu labklājību.

Projekta laikā tika īstenotas gan sabiedrības informēšanas aktivitātes, gan izstrādāta metodoloģija preventīvās programmas izvērtējumam pirmsskolas izglītības iestādēs.

Projekta ietvaros tika īstenotas šādas aktivitātes:

1. Asociācijas atpazīstamības veicināšana un jaunu atbalstītāju piesaiste, realizējot 2025.gada maijā  “Mātes dienas kampaņu”
Kampaņas realizācijas laikā tika Izveidoti informatīvie materiāli par iespēju atbalstīt un ziedot organizācijai, pilsētvidē izvietoti lielformāta plakāti (pieturās, reklāmas stendos), kā arī sociālajā medijā Facebook izvietotas mērķētas reklāmas, kā rezultātā piesaistīti jauni sekotāji un atbalstītāji organizācijas aktivitātēm. Šāda veida kampaņas veicina sabiedrības izpratni par ģimenes nozīmīgumu katra bērna dzīvē un tiek uzrunāti ne tikai atbalstītāji organizācijas darbībai, bet arī potenciālās uzņemošās ģimenes bērniem, kas palikuši bez vecāku aprūpes.

Reklāmas kampaņas uzlaboto organizācijas atpazīstamību, tādā veidā arī tiek palielināta sabiedrības informētība par bērnu atbalsta jautājumiem un piesaistīts papildus atbalsts organizācijas darbībai.

2. Metodoloģijas izstrāde programmas “Bērnam drošs un draudzīgs bērnudārzs” ietekmes izvērtējumam

Šīs aktivitātes ietvaros tika izstrādāta programmas “Bērnam drošs un draudzīgs bērnudārzs” ietekmes izvērtēšanas metodoloģija, apkopojot deviņu gadu programmas ieviešanas pieredzi dažādās Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs. Izvērtējumu veica piesaistītie speciālisti, tika noteikti izvērtēšanas kritēriji un rādītāji, lai analizētu programmas ietekmi uz pirmsskolas vidi, iesaistīto personālu un bērnu labbūtību. Veicot izvērtējumi, tika sagatavoti priekšlikumi un ieteikumi tālākai programmas pilnveidei un ieviešanai. Izstrādātā metodoloģija paredz iespēju mērīt ne tikai zināšanu apguvi, bet arī izmaiņas attieksmē un sadarbībā starp pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, bērniem un vecākiem.

Šīs aktivitātes rezultātā tika izveidots praktiski izmantojams instruments programmas ““Bērnam drošs un draudzīgs bērnudārzs”  efektivitātes izvērtēšanai un kvalitātes paaugstināšanai, kas sekmēs bērnu tiesību aizsardzības sistēmas pilnveidi pirmsskolas izglītības iestādēs Latvijā.

Projekta īstenošanas laikā asociācija turpināja aktīvi iesaistīties dažādos darba grupu, komisiju un konsultatīvo padomju darbos, piedalīties sabiedriskās un publiskās apspriedēs, sagatavot atzinumus un priekšlikumus bērnu un ģimeņu atbalsta politikas pilnveide un pārstāvēt bērnu interešu aizstāvību arī starptautiskā līmenī.

Projekta realizācijas laikā ir veiksmīgi īstenotas abas plānotās aktivitātes — sabiedrības informēšanas kampaņa un preventīvās programmas ”Bērnam drošs un draudzīgs bērnudārzs” ietekmes izvērtēšanas metodoloģijas izstrāde.
Projekts sekmējis Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas kapacitāti, sabiedrības izpratni par ģimenes nozīmību bērna dzīvē un preventīvu darbu pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī stiprinājis asociācijas pārstāvniecību bērnu interešu aizstāvībā valsts un starptautiskā līmenī.

Projekts. Nr. 2024.LV/ĢDP_NVO/011
Projekta īstenošanas periods: 01.03.2025 – 30.06.2025

Projektam piešķirtais finansējums: 7994.36 EUR.
Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība”.

 

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem