Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Topošās audžuģimenes un adoptētājus aicina pieteikties apmācībām Kuldīgā

Ziņas datums
20. oktobris, 2020
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas Kurzemes Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs “AIRI vecākiem” aicina  uz apmācības programmu "AIRI vecākiem" aizbildņus, audžuģimenes un adoptētājus.  Apmācības notiks Kuldīgā (Ventspilds ielā 16),  no 14.novembra desmit sestdienas. Apmācības vadīs divas treneres -  sociālā darbiniece Guna Eiermane un  praktiķis-audžumamma Iveta Fībiga.

Topošajām audžuģimenēm un adoptētājiem būs iespēja desmit nodarbību garumā, tiekoties reizi nedēļā, sestdienās, apgūt starptautiski atzītu mācību programmu “AIRI vecākiem”, kas iekļaus gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības. Katras nodarbības ilgums būs 3,5h. Dalībnieki tiks nodrošināti ar programmas rokasgrāmatu.

Apmācību programmā “AIRI vecākiem” iekļautas tēmas par ārpusģimenes aprūpes būtību, komandas darba nozīmi bērna izaugsmē, par dažādām attīstības vajadzību apmierināšanas metodēm, kā arī pa ģimenes attiecību stiprināšanu, pārmaiņu plānošanu un informēta lēmuma pieņemšanu.

Jūs iegūsiet: 

  • Dalību pārbaudītā, zinātniski pamatotā un uz pierādījumiem balstītā apmācību  programmā pēc kuras tiek sagatavoti audžuvecāki ASV, Kanādā un nu jau 19 Eiropas valstīs. 
  • Zināšanas par to, kas jāņem vērā, audzinot pieņemtu bērnu, un iespēju izvērtēt savu atbilstību audžuvecāka lomai. 
  • Dalību interaktīvā mācību procesā, kuru veido lekcijas, asociatīvie uzdevumi un lomu spēles, videomateriālu analīze, diskusijas, grupu un individuālie darbi. 
  • Izpratni par pieņemta bērna uzvedību un faktoriem, kas to ietekmē, un praktiskus padomus, kā rīkoties krīzes situācijās.
  • Izpratni par bioloģiskās ģimenes nozīmi bērna dzīvē un to, kā runāt ar bērnu par viņa bioloģisko ģimeni. 
  • Zināšanas par to, kā ģimene var sekmēt bērna pašapziņas veidošanos. 
  • Izpratni par bērna vajadzībām, uztveri un izjūtām kā arī iespēju izzināt sevi. 

 

Lai pieteiktos dalībai grupā zvaniet pa tālruni tel. 28668816 vai e-pastu inga.kozlova@sosbca.lv vai guna.eiermane@sosbca.lv ,  līdz 2020. gada 9.novembrim. 

Par apmācību programmu AIRI:
 

Starptautiski atzīta apmācību programma adoptētājiem, aizbildņiem, audžuģimenēm “AIRI vecākiem”, kuras pirmā vārda abreviatūra tiek tulkota kā  Attīstība, Informācija, Resursi, Izglītība vecākiem (no angļu valodas Parent Recourses for Information, Development and Education jeb saīsinājumā PRIDE), SOS Bērnu ciematu asociācija Latvijā īsteno kopš 2016. gada, sniedzot apmācības visos Latvijas reģionos.

Mudinot potenciālās audžuģimenes pieteikties apmācībām, bijušie dalībnieki – ģimene no Dobeles dalās savā pieredzē: “Mēs iesakām apmeklēt AIRI apmācības, jo tās dod dziļāku izpratni par audžubērnu, kas, iespējams, ienāks ģimenē, par problēmām, ar ko varētu saskarties. Būtiska bija tēma par palīdzības atbalsta tīklojumu, kur vērsties situācijās, kad nepieciešams atbalsts. Noderīgi bija arī uzzināt vairāk par likumdošanu audžuģimeņu, adpocijas jomā. Patīkami, ka nodarbības bija vairāk praktiskas, ne tikai teorētiskas, ļoti noderīgi arī mājas darbi ģimenei kopīgu tēmu pārrunāšanai, kas ļauj izprast ne tikai bērnus, bet arī savu rīcību.”

Apmācības “AIRI vecākiem” tiek īstenotas ciešā saiknē ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem Kuldīgā, Bauskā, Rīgā, Valmierā un Gulbenē, kuri savu darbību uzsāka 2018. gada septembrī.

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem