Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Ziedotāju stāsti. Zane.

Ziņas datums
6. februāris, 2024
Vēlamies iepazīstināt ar mūsu ilglaicīgajiem ziedotājiem, jo katram no viņiem ir savs stāsts un sava motivācija, kādēļ viņi ir nolēmuši nākt talkā, lai rūpētos par Latvijas bērnu nākotni.
Zane Mirdza Paikena SOS bērnu ciematu ģimenes ar regulāru ziedojumu atbalsta jau vairāk nekā sešus gadus.
 

Mums SOS bērnu ciematos ikdienā spēku un enerģiju dod apziņa, ka savā darbā neesam vieni paši. Kopā ar mums par bērnu nākotni rūpējas daudzi jo daudzi atbalstoši, sirsnīgi un enerģiski cilvēki - mūsu sadarbības partneri un atbalstītāji. Tie ir gan pedagogi skolās un pirmsskolās, kuras apmeklē SOS ģimeņu bērni, gan mediķi un terapeiti, kas palīdz rūpēties par bērnu fizisko un garīgo veselību, gan sociālo dienestu un bāriņtiesu darbinieki, gan, protams, mūsu darba atbalstītāji – ziedotāji un brīvprātīgie palīgi.

Zane Mirdza SOS bērnu ciematu ģimenes ar regulāru ziedojumu atbalsta jau vairāk nekā sešus gadus.

Par sevi viņa stāsta: “Emu Zane Mirdza Paikena, 42 gadus jauna sieviete. Sieva. Mamma diviem 10 un 13 gadus jauniem nu jau jauniešiem, ne bērniem. Šobrīd strādāju par vēstures skolotāju divās skolās - Rīgā un Cēsīs. Brīvo laiku mācos pavadīt pēc iespējas līdzsvaroti - kopā ar ģimeni un rūpēs par sevi, kas ikdienas steigā nereti piemirstas, taču ir ne mazāk būtiski par kopā pavadīto laiku. Ģimenē smejam, ka tas ir bērnu interesēs, lai vecāki būtu nepārguruši un gatavi no sevis dot. Jā, ģimene man ir liela vērtība. Un mana atbildība ir audzināt savas atvases par pēc iespējas jēdzīgiem nākotnes pieaugušajiem.

Šis arī ir iemesls, kas mani pamudināja sākt ziedot SOS ciematu bērniem. Dzīves situācijas ir dažādas un gana skaudras, kāpēc kādas ģimenes vai bērni nonākuši smagos apstākļos. Manuprāt, mūsu Latvijā ir pārāk maz, lai šķirotu savos un svešos bērnos -  visi ir mūsējie, mēs visi esam viena liela ģimene. Vismaz tā, manuprāt, tam vajadzētu būt. Tāpēc priecājos, ka ir tādas organizācijas kā Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija, ar kuras starpniecību es varu kaut nedaudz palīdzēt tiem, kam ir grūtāk.

Drīz pēc tam, kad biju sev noformulējusi domu, ka vēlos palīdzēt grūtībās nonākušiem bērniem, mani kādā lielveikalā uzrunāja jaunietis ar aicinājumu pievienoties ziedotājiem. Tālākais jau tehniskas dabas jautājums. Saprast, kas ir tā summa, kuru katru mēnesi varu ziedot, un vienoties par regulāro maksājumu.

Reiz kāda drauga grāmatplauktā pamanīju grāmatu "20 padomi laimīgākai bērnībai", un mani ļoti aizkustināja SOS mammu pieredzes stāsti. Apbrīnoju šīs mammas, kuras dara tik ļoti jēdzīgu darbu.

Tiem, kas vēl domā, vai atbalstīt kādu labdarības projektu, es teiktu – nešaubies, neesi vienaldzīgs un iesaisties! Kopā mēs varam radīt labāku nākotni sev un saviem līdzcilvēkiem.”

 

Ja Tu novērtē darbu, ko ikdienā veic SOS bērnu ciematu asociācija, palīdzot bērniem izaugt drošā vidē, atbalstot ģimenes krīzes situācijās un izglītojot sabiedrību par dažādiem bērnu audzināšanas jautājumiem, atbalsti to ar savu ziedojumu!  Paldies Tev par to!

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem