Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Ziedotāju stāsti. Daniela

Ziņas datums
26. marts, 2024
Vēlamies iepazīstināt ar mūsu ilglaicīgajiem ziedotājiem, jo katram no viņiem ir savs stāsts un sava motivācija, kādēļ viņi ir nolēmuši nākt talkā, lai rūpētos par Latvijas bērnu nākotni.

Daniela Zacmane ir ilggadēja ziedotāja un par sevi un savu motivāciju atbalstīt SOS ģimenēs augošos bērnus stāsta tā:
"Mana darba dzīve un arī lielā mērā vaļasprieki saistīti ar kino: filmām, lekcijām, kino pētniecību, arī rakstīšanu par kino. Laba valoda arī bija, jāatzīstas, galvenais impulss, kāpēc sāku ziedot SOS bērnu ciematiem, tik vienkārši. Pirms pāris gadiem reiz lielveikalā mani uzrunāja kāds puisis: viņš bija pieklājīgs, neuzbāzīgs, runāja latviski skaistos paplašinātos teikumos, arī bija sirsnīgs. Vārdu sakot, iznācu no veikala jau kā ziedotāja.

Sava loma arī kam citam: pati esmu mamma (meita jau pieaugusi), jauniešus satieku ikdienā lekcijās, dažādus “pieaugšanas stāstus” redzu arī kino, un, skaidrs jau, ka laba bērnība ir cerīgs priekšnoteikums, lai vēlāk izdotos kaut kas, ko varētu saukt par labu dzīvi. Neesmu nekāda lielā labdare finansiālā izteiksmē, bet ceru, ka regulārie ikmēneša ziedojumi tāpat palīdz labajam konceptam par sakarīgu ģimenisku vidi, kurā augt bērniem. Vēl – mūsdienās, man liekas, pārāk daudz sociālu lietu atrisinājumi tiek gaidīti no valsts. Cerēt jau var, bet paļauties drīzāk drošāk uz ģimenēm, kopienām. Un regulārā ziedošana SOS mazliet rada tādu kā kopienas sajūtu. Reizi gadā – Ziemassvētkos saņemu mīļu, parasti pašu bērnu zīmētu apsveikumu kartīti ar pateicību no SOS ciemata, arī tas aizkustina un pamudina turpināt labo darbiņu arī nākamajā gadā. 

Kāda, patiesībā viena no vislabākajām filmām kinematogrāfā beidzas ar teikumu “Šis ir sākums brīnišķīgai draudzībai”. Kaut kas no šīs sajūtas iekšēji jūtams arī atbalstot SOS. Vārdu sakot, novēlu ikvienam!"

 

Ja Tu novērtē darbu, ko ikdienā veic SOS bērnu ciematu asociācija, palīdzot bērniem izaugt drošā vidē, atbalstot ģimenes krīzes situācijās un izglītojot sabiedrību par dažādiem bērnu audzināšanas jautājumiem, atbalsti to ar savu ziedojumu!  Paldies Tev par to!

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem