Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Atgriezties

Apgādnieka zaudējuma pensija pēc 18 gadu vecuma

Apgādnieka zaudējuma pensiju saņem bērni un jaunieši, kuriem miruši viens vai abi vecāki. Bērni un jaunieši, kuri zaudējuši abus vecākus, par katru no vecākiem  saņem atsevišķu apgādnieka zaudējuma pensiju.

► Apgādnieka zaudējuma pensiju var saņemt arī pēc 18 gadu vecuma līdz 24 gadu vecumam.

Apgādnieka zaudējuma pensiju pēc 18 gadu vecuma var saņemt tikai tad,  ja Tu mācies vai studē vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, koledžās vai augstskolās pilna laika klātienē, izņemot laiku, kad esi pārtraucis studijas.

► Apgādnieka zaudējuma pensija bērniem vecumā no 7 gadiem no 2021.gada 1.janvāra nevar būt mazāka par 163.00 euro.

Kas jādara, lai saņemtu apgādnieka zaudējuma pensiju:

Jebkurā  no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālēm  (visu filiāļu kontakti )

izglītības iestādes izziņa, kurai ir jābūt izsniegtai ne agrāk kā dienā, kad uzsāktas mācības izglītības iestādē, un tajā jābūt norādītai šādai informācijai par mācībām:

  • mācību gads un kurss
  • programmas ilgums un beigu datums
  • norāde par mācībām pilna laika klātienē, ja esi augstskolas vai koledžas students

Svarīgi zināt:

  • ja mācies vispārizglītojošā skolā, Tev izziņa nav jāiesniedz, jo VSAA to saņems no Izglītības un zinātnes ministrijas.
  • Tev nav jābūt sekmīgam, lai saņemtu šo palīdzību.
  • Tu vari vienlaikus saņemt apgādnieka zaudējuma pensiju par vienu no vecākiem un uzturlīdzekļus par otru vecāku. no Uzturlīdzekļu garantiju fonda. (Informācija par iespējām pieteikties Uzturlīdzekļu garantiju fondam.)