Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Aicinām piedalīties svarīgā pētījumā jauniešus, kuri zaudējuši tuvinieku

Ziņas datums
5. marts, 2020
Mūsu kolēģe, SOS Bērnu Ciematu asociācijas atbalsta programmas sērojošām ģimenēm ar bērniem “Kalniem Pāri” vadītāja Estere Kvelde, arī Latvijas Universitātes klīniskās psiholoģijas maģistrantūras studente, aicina 14 – 18 gadus vecus bērnus, kuri pēdējo 3 gadu laikā zaudējuši mammu vai tēti, piedalīties pētījumā par pusaudžu pieredzi pēc tuva cilvēka nāves. Pusaudža piedalīšanās pētījumā būs ļoti nozīmīga un palīdzēs izprast Latvijā līdz šim nepētītu tēmu – pusaudžu izjūtas un pieredze pēc tuva cilvēka nāves. Pētījuma ietvaros tiks adaptēta pirmā aptauja Latvijā, kas mērīs sēru intensitāti bērniem. 

Piedaloties pētījumā pusaudzim būs jāaizpilda aptaujas, kurās būs jānorāda vispārīga informācija par ģimeni un tuvā cilvēka nāvi, informācija par pusaudža izjūtām un pieredzi pēc tuvinieka zaudējuma. Anketu aizpildīšana aizņems aptuveni 20 minūtes. Dalība pētījumā ir anonīma – pusaudzim nevajadzēs norādīt vārdu vai uzvārdu, dati būs pieejami vienīgi pētījuma veicējiem un rezultāti apkopoti anonīmi un grupveidīgi. 

Linki uz aptaujām:

Man ir 14 - 18 gadi, miris tētis un es dzīvoju ar mammu
https://forms.gle/T5zioXv69SnBDgXdA

Man ir 14 - 18 gadi, miris tētis un dzīvoju ar aizbildni
https://forms.gle/eThGhRzAve2K7iXp7

Man ir 14 - 18 gadi, mirusi mamma un es dzīvoju ar tēti
https://forms.gle/5MKqRa833qa651zH7

Man ir 14 - 18 gadi, mirusi mamma un dzīvoju ar aizbildni
https://forms.gle/N2gzPXqvmcqYJfxd6

Ar pētījuma kopsavilkumu  varēs iepazīties visi interesenti. Ja Jums rodas kādi jautājumi par pētījumu vai vēlaties saņemt pētījuma kopsavilkumu, lūdzu sazinieties ar  Esteri Kveldi, rakstot uz estere.kvelde@gmail.com.

 

Iespējams, aptauju pildīšana pusaudzim var uzjundīt kādas nepatīkamas emocijas vai atmiņas saistībā ar tuvinieka nāvi. Ja sērošana ir aktuāla, pusaudzis vai viņa vecāks/aizbildnis var pieteikties bezmaksas atbalsta programmai sērojošām ģimenēm ar bērniem “Kalniem Pāri,” kas tiek īstenota sadarbībā ar SOS Bērnu ciematu asociāciju Latvijā.

Pieteikšanās izpildot anketu mājaslapā: https://www.sosbernuciemati.lv/lv/kam-mes-palidzam/berniem-kuriem-nomiris-tuvinieks-kalniem-pari

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem