Ziedot
Atgriezties

Jauniešu no ārpusģimenes aprūpes sagatavošana patstāvīgai dzīvei

 

Piedāvājam starptautiskā praksē balstītas apmācības iestāžu profesionāļiem par ārpusģimenes aprūpē esošu jauniešu sagatavošanu patstāvīgai dzīvei.

Mācību programmas mērķis ir  pilnveidot speciālistu  zināšanas un prasmes, sagatavojot jauniešus no ārpusģimenes aprūpes patstāvīgai dzīvei, kā arī sniedzot atbalstu jauniešiem, uzsākot patstāvīgas dzīves gaitas. 

Mācību programmas mērķa grupa:
Speciālisti, kuru darbs saistīts ar jauniešiem no ārpusģimenes aprūpes -  bērnu aprūpes institūciju, pašvaldību sociālo dienestu, ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru, bāriņtiesu darbinieki, kā arī  veselības aprūpes, izglītības, tiesībsargājošo institūciju speciālisti. Mācību programma var būt noderīga arī politikas veidotājiem, kā arī audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem.

Mācību programmas veidotāji
Mācību programmas izstrādi vadīja  Glāzgovas universitātes (Skotija) izglītības centra CELCIS pētnieki un tās izstrādē piedalījās  jomas profesionāļi no dažādām Eiropas Savienības valstīm, kā arī jaunieši no  Latvijas, Lietuvas Horvātijas, Spānijas un Itālijas, kuriem ir ārpusģimenes aprūpes pieredze. 

Mācību programmu veido 13 daļas:

  1. sadaļa: Ievads.
  2. sadaļa: Definīcijas.
  3. sadaļa: Dažādu valstu pieeja patstāvīgas dzīves uzsākšanai (Latvija, Horvātija, Itālija, Lietuva un Spānija).
  4. sadaļa: Pamatprincipi.
  5. sadaļa: Atbalsts jauniešiem, kuri uzsāk patstāvīgu dzīvi: iesaistītās puses.
  6. sadaļa: Patstāvīgas dzīves uzsākšanas process.
  7. sadaļa: Ievads patstāvīgas dzīves plāna pieejā.
  8. sadaļa: Patstāvīgas dzīves plāni un plānošanas process.
  9. sadaļa: Patstāvīgas dzīves plāna izstrāde: atbildīgo speciālistu uzdevumi.
  10. sadaļa: Patstāvīgas dzīves plāna izstrāde un vadība.
  11. sadaļa: Patstāvīgas dzīves plāna saturs.
  12. sadaļa: Pēcaprūpes periods un patstāvība.
  13. sadaļa: Pārmaiņu sekmēšana.

 

Interaktīvas mācību metodes - diskusijas, lomu spēles, refleksija, asociatīvās aktivitātes, pieredzes apzināšanas aktivitātes, situāciju analīze, grupu darbs, u.c.

Mācību programmas ilgums ir 6 dienas jeb 48 astronomiskās stundas. Mācības tiek organizētas divās sesijās, katra 3 dienas.  Ir iespēja veidot arī īsākus mācību moduļus, tos pielāgojot mērķa grupas vajadzībām.  

Mācību materiāli
Mācību dalībnieki saņem rokasgrāmatu “Sagatavošana patstāvīgai dzīvei”. Rokasgrāmata sniedz praktiskas norādes, kā pozitīvā veidā sagatavot un  atbalstīt jauniešus patstāvīgas dzīves uzsākšanai dažādos tās posmos -  vēl esot aprūpē un gatavojoties patstāvīgai dzīvei, pārejas procesā, kā arī pēcaprūpes periodā.

Apmācību vadītāji

Mācības vada apmācību vadītāju pāris, kuri ir īpaši sagatavoti darbam ar šo programmu un novadījuši to  jau vairāk kā 80 ārpusģimenes aprūpes jomas speciālistiem Latvijā. 

GUNA GAROKALNA-BIHELA: "Esmu sociālā darba maģistrs ar specializāciju starpkultūru darbā un konfliktu vadībā. Pēdējos desmit gadus mana profesionālā darbība saistīta ar pusaudžiem un jauniešiem ar komplicētām uzvedības problēmām, kā arī supervīziju sniegšanu speciālistiem, kuri strādā ar jauniešiem. Ilgā darba pieredze man ir nostiprinājusi pārliecību, cik būtisks jaunietim ir pārejas  posms no aprūpes institūcijas uz patstāvīgu dzīvi”.  

VALTERS MELDERIS: "Kopš 2010.gada vadu neformālās izglītības apmācības programmas starptautiskā vidē un Latvijā jauniešiem un pieaugušajiem. Darbā izmantoju pieredzes izglītības metodes un pieejas. Lielāko prieku man rada brīži, kad ir redzamas izmaiņas un izaugsme dalībniekos."  
 

Saziņai

Plašāku informāciju par visām programmām jūs varat iegūt, rakstot uz e-pastu vai zvanot pa telefonu Lindai Zīvertei +371 29101227 vai Ivitai Puķītei +371 26682721

Pieteikties jaunumiem