Ziedot

Kas ir mūsu vēstneši un kāpēc viņi palīdz mūsu organizācijai piesaistīt ziedotājus?

Visi mūsu vēstneši ir starptautiskas studentu vasaras programmas dalībnieki, kuras galvenais mērķis ir sniegt studentiem iespēju iegūt pieredzi gan komunikācijas, gan valodas jomās un arī iegūt zināšanas veiksmīgas profesionālās un personīgās nākotnes veidošanā. Studenti katru gadu vāc līdzekļus labdarības mērķiem un jau desmito gadu studentu mērķis ir palīdzēt arī SOS Bērnu ciematu asociācijas paspārnē esošajiem bērniem un ģimenēm Latvijā.

Kāpēc ir svarīgi izveidot regulāru ikmēneša ziedojumu?

Bērni, tāpat kā koki, neizaug kampaņas ietvaros. Viņiem ir nepieciešamas rūpes un gādība katru dienu. Tikai pateicoties regulāram atbalstam, mēs varam palīdzēt bērniem, kuri zaudējuši savu ģimeni, iegūt jaunas un gādīgas mājas SOS bērnu ciematu ģimenēs, palīdzēt viņiem izaugt drošā un atbalstošā vidē, kā arī ar drošu sajūtu uzsākt patstāvīgu dzīvi.

Kāpēc SOS bērnu ciematu vēstneši dodas publiskās vietās, lai uzrunātu cilvēkus?

Tieša cilvēku uzrunāšana ir visērtākais un efektīvākais veids, kā informēt sabiedrību par Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas darbu un iedvesmot cilvēkus atbalstīt organizācijas mērķus gan morāli, gan finansiāli. Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija šādas aktivitātes regulāri veic jau 10 gadus un tās mīļi sauc par SOS Draugu dienām.

Kā Jūs varat būt  pārliecināts, ka Jūs uzrunājušais jaunietis pārstāv mūsu organizāciju un nav krāpnieks?

Mūsu vēstnešiem, kuri uzrunā cilvēkus tirdzniecības centros, vienmēr ir identifikācijas kartīte ar jaunieša vārdu, uzvārdu, fotogrāfiju un organizācijas simboliku, kā arī viņiem ir izsniegta oficiāla organizācijas pilnvara, kas apliecina to, ka viņi darbojas organizācijas vārdā. Savukārt jaunieši, kuri uzrunā cilvēkus, klauvējot pie māju durvīm vai citās publiskās vietās, vienmēr ir ģērbti zilā vestē vai zilā krekliņā ar organizācijas simboliku, viņiem var būt arī zila cepurīte ar organizācijas simboliku. Jauniešiem vienmēr rokās ir mapīte ar organizācijas informatīvajiem materiāliem.

Mūsu vēstneši vienmēr piedāvās Jums pašiem noformēt regulāro ziedojumu mūsu organizācijas mājas lapā, tikai piedāvājot sniegt palīdzību kādu neskaidrību gadījumā.

Ja Jūs Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vārdā ir uzrunājis kāds cilvēks, kurš radījis Jums aizdomas par iespējamu krāpniecību vai ir lūdzis veikt skaidras naudas ziedojumus, nekavējoties sazinieties ar mūsu organizācijas pārstāvi, zvanot uz telefona numuru 25725909.

Mums regulāri palīdz ap 20 vēstneši. Ik gadu jaunieši mainās, vēstnešu pulkam pievienojas jauni palīgi, bet daļa no jauniešiem dodas citos izaicinājumos. Zemāk varat iepazīties ar dažiem no mūsu lieliskajiem vēstnešiem. 

Annija Rēdmane

Palīdzēt SOS bērnu ciematiem, tās ir neaprakstāmas emocijas. Gandarījuma sajūta, redzot šos bērnus augam mīlošos apstākļos. Apziņa, ka mums katram ir spēks un iespēja mainīt bērnu dzīves. Bērni ir mūsu nākotne, un katrs bērns ir pelnījis mīlošu, piedzīvojumu pilnu bērnību.

Zane Bedikere

Man ļoti patīk pati SOS ciematiņu ideja. Bet par tiem stāstot, man patīk tas, kā katra saruna ar kādu cilvēku ik reizi ļauj man uzzināt arvien vairāk par pasauli mums apkārt. Man patīk arī tas, kā nelielas labas gribas izpausmes ļauj notikt lielām lietām. Okeānu veido mazi pilieni. Par to atceros katru reizi, kad stāstu par SOS ciematiem.

Renārs Kondratjevs

Strādāju SOS ciematos, jo zinu, ka cilvēku dabā ir vēlme padarīt pasauli labāku un palīdzēt tiem, kuriem nav tik ļoti paveicies - viņi tikai reizēm nezina, kā to var izdarīt un ka tas mūsdienās ir tik vienkārši. Tāpēc esmu uzņēmies darīt vairāk cilvēkiem zināmu, kas ir SOS bērnu ciemati un kādu mērķi atbalstām. Pie reizes arī uzlabot garastāvokli katram garāmgājējam.

Kur mūsu vēstneši parasti uzrunā cilvēkus?

Šobrīd cilvēki tiek uzrunāti šādos tirdzniecības centros: Domina, Rīga Plaza, vairākos Lidl veikalos, Akropole Rīga, Akropole Alfa,Spice, lielajos Maxima tirdzniecības centros, Rimi Biķernieku ielā, Rimi Mārupe, Rimi Aleja, Vivo Jelgavā, Pilsētas Pasāža Jelgavā.

Gada siltajos mēnešos vēstneši dodas arī ielās un uzrunā cilvēkus, klauvējot pie māju durvīm dažādās Latvijas pilsētās. Par šo mēs regulāri informējam mūsu sociālajos tīklos, kā arī sūtot informāciju dažādiem reģionālajiem informācijas kanāliem.

Paldies, ka atradāt laiku sarunai ar mūsu vēstnešiem! Paldies, ka nolēmāt mūs atbalstīt!
Lūdzu pastāstiet par savu pieredzi!