Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot

Kas ir mūsu vēstneši un kāpēc viņi palīdz mūsu organizācijai piesaistīt ziedotājus?

Visi mūsu vēstneši ir studentu programmas Southwestern Advantage Latvia dalībnieki. Southwestern Advantage studentu vasaras programma pastāv jau vairāk nekā 150 gadus. Tās galvenais mērķis ir sniegt studentiem iespēju iegūt pieredzi gan komunikācijas, gan valodas jomās un arī iegūt zināšanas veiksmīgas profesionālās un personīgās nākotnes veidošanā. Southwestern Advantage programmas studenti katru gadu vāc līdzekļus labdarības mērķiem. Jau desmito gadu studentu mērķis ir palīdzēt arī SOS Bērnu ciematu asociācijas paspārnē esošajiem bērniem un ģimenēm Latvijā.

Kāpēc ir svarīgi izveidot regulāru ikmēneša ziedojumu?

Bērni, tāpat kā koki, neizaug kampaņas ietvaros. Viņiem ir nepieciešamas rūpes un gādība katru dienu. Tikai pateicoties regulāram atbalstam, mēs varam palīdzēt bērniem, kuri zaudējuši savu ģimeni, iegūt jaunas un gādīgas mājas SOS bērnu ciematu ģimenēs, palīdzēt viņiem izaugt drošā un atbalstošā vidē, kā arī ar drošu sajūtu uzsākt patstāvīgu dzīvi.

Kāpēc SOS bērnu ciematu vēstneši dodas publiskās vietās, lai uzrunātu cilvēkus?

Tieša cilvēku uzrunāšana vai zvanot pa telefonu ir visērtākais un efektīvākais veids, kā informēt sabiedrību par Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas darbu un iedvesmot cilvēkus atbalstīt organizācijas mērķus gan morāli, gan finansiāli. Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija šādas aktivitātes regulāri veic jau 8 gadus un tās mīļi sauc par SOS Draugu dienām.

Kā Jūs varat būt  pārliecināts, ka Jūs uzrunājušais jaunietis pārstāv mūsu organizāciju un nav krāpnieks?

Mūsu vēstnešiem, kuri uzrunā cilvēkus tirdzniecības centros, vienmēr ir identifikācijas kartīte ar jaunieša vārdu, uzvārdu, fotogrāfiju un organizācijas simboliku, kā arī viņiem ir izsniegta oficiāla organizācijas pilnvara, kas apliecina to, ka viņi darbojas organizācijas vārdā. Savukārt jaunieši, kuri uzrunā cilvēkus, klauvējot pie māju durvīm vai citās publiskās vietās, vienmēr ir ģērbti zilā vestē vai zilā krekliņā ar organizācijas simboliku, viņiem var būt arī zila cepurīte ar organizācijas simboliku. Jauniešiem vienmēr rokās ir mapīte ar organizācijas informatīvajiem materiāliem.

Mūsu vēstneši vienmēr piedāvās Jums pašiem noformēt regulāro ziedojumu mūsu organizācijas mājas lapā, tikai piedāvājot sniegt palīdzību kādu neskaidrību gadījumā. Vienreizējus skaidras naudas ziedojumus, dodoties no mājas uz māju un klauvējot pie cilvēku durvīm, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija aicina ziedot tikai vienu reizi gadā, parasti pavasarī, īpaša pasākuma laikā, par ko vienmēr laikus informē savos informācijas kanālos un plašsaziņas līdzekļos.

Mūsu vēstneši veic arī telefona zvanus, stāstot par organizācijas darbu un aicinot apmeklēt organizācijas mājas lapu www.sosbernuciemati.lv, lai aizpildītu regulārā ziedojuma pieteikuma formu. Arī šiem jauniešiem ir pieejama organizācijas izsniegta pilnvara, kuras fotogrāfiju viņi var Jums nosūtīt gadījumā, ja vēlaties pārliecināties par šī zvana leģitimitāti.

Ja Jūs Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vārdā ir uzrunājis kāds cilvēks, kurš radījis Jums aizdomas par iespējamu krāpniecību vai ir lūdzis veikt skaidras naudas ziedojumus, nekavējoties sazinieties ar mūsu organizācijas pārstāvi, zvanot uz telefona numuru 25725909.

Mums regulāri palīdz vairāk kā 20 vēstneši. Ik gadu jaunieši mainās, vēstnešu pulkam pievienojas jauni palīgi, bet daļa no jauniešiem dodas citos izaicinājumos. Zemāk varat iepazīties ar dažiem no mūsu lieliskajiem vēstnešiem. 

Jānis Strapcāns

Man patīk darboties ar SOS Bērnu ciematiem, jo ir iespēja dot cilvēkiem iespēju atbalstīt uzticamu, caurspīdīgu organizāciju ar skaidru mērķi un vīziju. Es pats atbalstu, jo ticu ģimeniskai videi un man šķiet, ka katrs bērns ir pelnījis gādīgus vecākus. Uzlabot cilvēkiem dienu ir neaprakstāma sajūta un dzirdēt “paldies” no cilvēkiem ir kā medus maize manai sirsniņai. Es turpināšu to darīt, jo zinu, ka Latvijā vēl ir daudz bērnu, kam nav šīs ģimeniskās vides.

Renārs Kondratjevs

Strādāju SOS ciematos, jo zinu, ka cilvēku dabā ir vēlme padarīt pasauli labāku un palīdzēt tiem, kuriem nav tik ļoti paveicies - viņi tikai reizēm nezina, kā to var izdarīt un ka tas mūsdienās ir tik vienkārši. Tāpēc esmu uzņēmies darīt vairāk cilvēkiem zināmu, kas ir SOS bērnu ciemati un kādu mērķi atbalstām. Pie reizes arī uzlabot garastāvokli katram garāmgājējam.

Agnese Mašņikova

Pirms iepazinos ar SOS bērnu ciematiem, īpaši nepievērsu uzmanību labdarībai. Darbojoties šī organizācijas vārdā, sapratu, cik liela vērtība ir iespējai palīdzēt tiem, kas nonākuši grūtos apstākļos, jo tas man neprasa neko daudz, toties otram cilvēkam var izmainīt dzīvi, kas, manuprāt, ir skaisti un sniedz gandarījumu. Ir prieks apzināties, ka, satiekot tik daudz cilvēku, varu palīdzēt arī viņiem saredzēt, cik ļoti viņi var ietekmēt kāda bērniņa un SOS ģimeņu dzīvi.

Sanija Jansone

Strādājot ar SOS bērnu ciematiem, sasniedzamas tikai uzvaras. Proti, es jūtos priecīga par to, ka atrodu kādu, kurš vēlas palīdzēt, bet jaunais atbalstītājs ir gandarīts par savu lēmumu iesaistīties, savukārt SOS ciemati turpina pastāvēt un nodrošina bērniem nepieciešamo. Darot šo darbu, došanas un saņemšanas prieka ir daudz. Ieguvēju ir daudz

Tīna Kukule

Tas, kas man īpaši patīk, stāstot par SOS bērnu ciematiem, ir tas, kā katra saruna ar kādu cilvēku ik reizi ļauj man uzzināt arvien vairāk par pasauli mums apkārt. Man patīk arī tas, kā nelielas labas gribas izpausmes ļauj notikt lielām lietām. Okeānu veido mazi pilieni. Par to atceros katru reizi, kad stāstu par SOS ciematiem.

Annija Rēdmane

Palīdzēt SOS bērnu ciematiem, tās ir neaprakstāmas emocijas. Gandarījuma sajūta, redzot šos bērnus augam mīlošos apstākļos. Apziņa, ka mums katram ir spēks un iespēja mainīt bērnu dzīves. Bērni ir mūsu nākotne, un katrs bērns ir pelnījis mīlošu, piedzīvojumu pilnu bērnību.

Kur mūsu vēstneši parasti uzrunā cilvēkus?

Šobrīd cilvēki tiek uzrunāti šādos tirdzniecības centros: Akropole Rīga, Akropole Alfa, Sāga, Domina, Rīga Plaza, Aleja, Rimi Spice, Lielupe Rimi, P. Brieža Rimi, Valdemāra Rimi, Rimi Ogre, Valleta Valmierā, Vivo Jelgavā, Ostmala Liepājā.

Gada siltajos mēnešos vēstneši dodas arī ielās un uzrunā cilvēkus, klauvējot pie māju durvīm dažādās Latvijas pilsētās. Par šo mēs regulāri informējam mūsu sociālajos tīklos, kā arī sūtot informāciju dažādiem reģionālajiem informācijas kanāliem.

Paldies, ka atradāt laiku sarunai ar mūsu vēstnešiem! Paldies, ka nolēmāt mūs atbalstīt!
Lūdzu pastāstiet par savu pieredzi!