Ziedot
Līdzdalība projektos

Projekts “Jauniešu nometne “Patstāvīga dzīve””

Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētā programma
 „Ģimenei draudzīga pašvaldība” /Projekta līgums Nr.2020.LV/ĢDP/22/20/.

 

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas Izglītības un kompetences centra organizētā dienas nometne “Patstāvīgā dzīve” notiks no 2020. gada 3. līdz 8. augustam Rīgā. Sešu dienu apmācību programma paredzēta 24 dalībniekiem,  15 -17 gadus veciem jauniešiem no Rīgas. Projekts un nometnes programma ir veidota ar mērķi palīdzēt jauniešiem sagatavoties patstāvīgai dzīvei.

Nometne paredzēta gan ģimenē dzīvojošiem jauniešiem, gan arī jauniešiem no ārpusģimenes aprūpes, kuriem jo īpaši nepieciešams atbalsts, domājot par nākotnes izglītības un profesijas izvēli un patstāvīgas dzīves uzsākšanu.

Jauniešiem dalība nometnē ir bez maksas.

Programmā interaktīvu apmācību formā klātienē un attālināti tiks apgūtas tēmas, kas aktuālas mūsdienu jauniešiem: profesijas izvēle un karjera; komunikācija un saskarsmes prasmes (t.sk. digitālā vidē); veselīgas attiecības draugu lokā, ģimenē un darba vidē; fiziskā un mentālā veselība; ekonomisks un videi draudzīgs dzīvesveids u.c.. 

Nometnes dalībnieki uzlabos socializācijas un patstāvīgās dzīves prasmes, izspēlēs dzīves situācijas, ar kurām ikdienā saskaras pieaugušie, kā, piem., budžeta plānošana, ikdienas dzīves organizēšana, darba meklējumi, CV sagatavošana, pieteikšanās vakancei un darba intervija.

Programmā tiks iekļauti arī sportiski, veselīgi un radoši uzdevumi, palīdzot jauniešiem apgūt savstarpējās sadarbības prasmes, ieviešot ikdienā jaunus paradumus un veicinot veselīgu dzīvesveidu.

Nometnes laikā iegūtās zināšanas un prasmes palīdzēs jauniešiem apzināties un attīstīt savus talantus un individualitāti, sniegs atbalstu personības pilnveidošanā, kā arī iedvesmos dažādu jaunu, sadzīvē noderīgu dzīves prasmju apguvei un ieviešanai savā ikdienā.

Projekta organizators:  Biedrības  “Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija” Izglītības un kompetenču centrs
Projektu finansiāli atbalsta: Sabiedrības integrācijas fonds Latvijas valsts budžeta finansētā programma „Ģimenei draudzīga pašvaldība”
/Projekta līgums Nr.2020.LV/ĢDP/22/20/.

Papildu informācijai:
Projekta vadītāja: Klinta Harju
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas
Izglītības un kompetences centrs
Tel. +371 27800489
e-pasts: klinta.harju@sosbca.lv
Mājaslapa: www.sosbernuciemati.lv

Saistītās ziņas

30. augusts, 2020 Projekts “Jauniešu nometne “Patstāvīga dzīve””
Laika posmā no 2020. gada 3. līdz 8. augustam biedrības „Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija” Izglītības un kompetences centrs īstenoja projektu un organizēja jauniešu dienas nometni “Patstāvīga dzīve”. Projekts tika atbalstīts Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros.
Lasīt vairāk