Ziedot
Līdzdalība projektos

Projekts “Mīlošu ģimeni katram bērnam!-2022”Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija otro gadu pēc kārtas, piedaloties Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā, saņēmusi  Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība”  finansējumu,  projekta 2022.LV/ĢDP/98 “Mīlošu ģimeni katram bērnam!-2022” īstenošanai.

Projekta ietvaros 2022.gada vasarā un pirmajā rudens mēnesī – septembrī, tiks īstenota viena diennakts nometne bērniem un četri pasākumi ģimenēm ģimenisku vērtību godināšanai.

Piešķirtais finansējums - 14 978,65 EUR

Projekta īstenošanas laiks: 2022.gada jūlijs-septembris

Projekta mērķis:

  • apvienot audžuģimenes un aizbildņu ģimenes, dot tām iespēju satikties neformālā vidē, dalīties pieredzē, gūt jaunas zināšanas un prasmes izglītojošās un radošās nodarbībās;
  • pateikt paldies ģimenēm, kas uzņēmušās šo sabiedrībai svarīgo pienākumu – rūpēties par bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, dodot viņiem iespēju dzīvot mīlošā un gādīgā ģimenē, nevis nonākt institucionālā aprūpēt;
  • popularizēt sabiedrībā audžuģimeņu darbību, tā uzrunājot aizvien jaunas ģimenes;
  • nometnes mērķis – bērnu un jauniešu pašapziņas stiprināšana, jaunu prasmju un zināšanu apguve, kas nākotnē būs svarīgas patstāvīgā dzīvē un veiksmīgā pašiem savu ģimeņu veidošanā.

Projekta mērķa grupa: bērni un jaunieši, kas palikuši bez bioloģisko vecāku aprūpes, un audžuģimenes un aizbildņi, kas savās ģimenēs audzina šos bērnus.

Projekta īstenošanas vieta:  

pasākumi audžuģimenēm un aizbildņu ģimenēm paredzēti  kā vienas dienas saieti 4 Latvijas reģionos – Zemgale, Kurzeme, Vidzeme, Rīga;

nometne notiks Kurzemē.

Projekta aktivitātes:

Pasākumi Latvijas reģionos paredzēti kā četri vienas dienas saieti audžuģimenēm un aizbildņu ģimenēm, kuras rūpējas par bāreņiem vai bioloģisko vecāku aprūpi zaudējušiem bērniem, tādejādi dodot šiem bērniem iespēju augt ģimenē. Kopā piedalīsies ~280 dalībnieki (pieaugušie un bērni).

Nometne tiks organizēta 20 bērniem un jauniešiem (12-17 g.v.), kuri aug aizbildņu vai audžuģimenēs, kas saņem Asociācijas atbalstu. 6 dienu jeb 5 diennakšu nometne notiks Kurzemē. Pasākumus un nometni īstenos SOS Ģimeņu atbalsta centrs “AIRI vecākiem” .  

Inga Kozlova

Projekta vadītāja

Tel. +371 24332339

inqakozlova@gmail.com

Publikācija  ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija. #ĢimeneiDraudzīgi  #SIFAtbalstaĢimenes

Saistītās ziņas

1. augusts, 2022 Aizvadīta nometne "Ielecam vasarā” projekta "Mīlošu ģimeni katram bērnam-2022" ietvaros.
Vasaras skaistākajā mēnesī - jūlijā - norisinājās nometne bērniem no audžu ģimenēm un aizbildņu ģimenēm “Ielecam vasarā”. No 18. līdz 23. jūlijam uz nometni Mazirbes skolā, pie jūras, devās 20 dalībnieki vecumā no 12 līdz 17 gadiem no Asociācijas SOS Ģimeņu atbalsta centra “AIRI vecākiem” Rīgas, Bauskas un Kuldīgas struktūrvienību atbalstītajām ģimenēm.
Lasīt vairāk
10. oktobris, 2022 Veiksmīgi īstenoti četri ģimeņu pasākumi audžuģimenēm un aizbildņu ģimenēm dažādos Latvijas reģionos.
Kā otrā un lielākā projekta "Mīlošu ģimeni katram bērnam!-2022" aktivitāte dažādos Latvijas reģionos norisinājās četri ģimeņu saieta pasākumi audžuģimenēm un aizbildņu ģimenēm, ko rīkoja SOS Ģimeņu atbalsta centra “AIRI vecākiem” reģionālie atbalsta punkti.
Lasīt vairāk