Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Par mums

Uzsākts projekts “Sociālo atbalsta pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem".

Ar  2018.gada 1 jūniju Bauskas, Vecumnieku, Iecavas un Rundāles novadu pārstāvji 12.jūlijā pulcējās Īslīces SOS bērnu ciematā uz oficiālo Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam ietvaros uzsāktā projekta “Sociālo atbalsta pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem, lai stiprinātu viņu spēju aizsargāt un audzināt bērnus, kuri pakļauti riskam” (LLI - 405) atklāšanu.
 

Bauskas, Vecumnieku, Iecavas un Rundāles novadu pārstāvji 12.jūlijā pulcējās Īslīces SOS bērnu ciematā uz oficiālo Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam ietvaros uzsāktā projekta “Sociālo atbalsta pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem, lai stiprinātu viņu spēju aizsargāt un audzināt bērnus, kuri pakļauti riskam” (LLI - 405) atklāšanu.

Pasākumā ievadvārdus teica Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas Nacionālā direktore Ilze Paleja. Viņa izteica gandarījumu par projekta ideju un paredzamo darbu, kas sasaucas ar jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem saistībā ar audžuģimeņu specializācijām un atbalsta centru dibināšanu. Direktore arī atzina, ka ieguldīts liels darbs un daudz enerģijas, lai būtu šāds rezultāts.

Projekta vadītāja Ilze Bumbiere informēja klātesošos par projekta ideju un pieejamo kopējo ERAF fonda finansējumu, kas veido 195 015,01 eiro. Informāciju par līdz 2019.gada beigām plānotajām aktivitātēm un pasākumiem četros Zemgales reģiona novados sniedza projekta koordinatore Irēna Kalniņa. Par kaimiņu un šī projekta partneru Lietuvas SOS Bērnu ciematu asociācijas pieredzi un darbu šajā jomā stāstīja partnervalsts projekta koordinatore Olga Iļjina. Lietuva darbu ar audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem uzsāka jau 2016.gadā. Atbalstu projekta idejai un līdzšinējai sadarbībai pauda arī Bauskas novada Sociālā dienesta vadītājs Aivars Melderis.

Šobrīd ir uzsākts darbs, lai izzinātu Zemgalē dzīvojošo audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju vēlmes un vajadzības viņu darbā un apzinātu nepieciešamo atbalstu, veicot ģimeņu anketēšanu. Atgādinām, ka projekta komanda strādā Īslīces SOS Bērnu ciemata telpās, kur visi ieinteresētie tiek laipni gaidīti,  kā arī sīkāka informācija pieejama pa tālruni 27880031.

Projekta koordinatore Latvijā Irēna Kalniņa