Ziedot
Atgriezties

Dzīvesvieta mācību laikā un jaunās dzīvesvietas deklarēšana

Dzīvesvieta mācību laikā

Ja būsi izvēlējies mācību iestādi citā pilsētā, tad, iespējams, visērtāk būs palikt dzīvot dienesta viesnīcā (jeb kopmītnēs).

Tehnikumu un profesionālo skolu audzēkņiem mēneša maksa par dienesta viesnīcu parasti ir neliela – un, ja tev ir “bāreņa apliecība”, tad tā var būt arī bez maksas!

Augstskolās maksa jau ir krietni augstāka, un atkarīga arī no komforta līmeņa un istabas biedru skaita.

To visu noskaidro konkrētajā mācību iestādē!  Ja tiksi uzņemts skolā, tad mācību gada sākumā tev ar dienesta viesnīcu būs jānoslēdz īres līgums (parasti uz gadu). Atceries, ka būs jāievēro arī iekšējās kārtības noteikumi.

!!! Ja zini, ka tev vajadzēs vietu dienesta viesnīcā, tad piesakies jau laicīgi – jo mēdz gadīties, ka visiem vietu nepietiek!

Tad tev varbūt jāmeklē iespēja īrēt dzīvokli pašam vai kopā ar draugiem (tā būs izdevīgāk). 

Tava jaunā oficiālā adrese

Pārceļoties uz dzīvi studentu dienesta viesnīcā vai īrētā mājoklī, jāizlemj, kura turpmāk būs tava deklarētā adrese, proti – tā adrese, uz kuru nepieciešamības gadījumā pienāks oficiāli sūtījumi. Lai reģistrētu savu jauno dzīvesvietu, izvēlies e-pakalpojumu “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana“.

Dzīvesvietas deklarēšana elektroniski ir bez maksas. Tev nav jāpaziņo iepriekšējās dzīvesvietas pašvaldībai, ka esi mainījis adresi – nepieciešamās izmaiņas informācijā tiks veiktas automātiski. To var izdarīt šeit: https://latvija.lv/epakalpojumi/ep15/apraksts

Ja izlemsi nemainīt deklarēto adresi, jārēķinās, ka valsts un pašvaldības iestāžu sūtījumi nonāks “vecajā adresē” un ne vienmēr varēsi laikus tos atvērt un izlasīt.

E – adrese: lai nepalaistu garām svarīgu informāciju, izveido e-adresi – digitālo pastkastīti, kas tieši paredzēta saziņai ar valsti. Lai izveidotu e-adresi, būs nepieciešama personas apliecība (eID karte)  ar tajā esošo e-parakstu vai mobilā lietotne eParaksts mobile. Tikko būsi izveidojis savu e-adresi, visām iestādēm būs pienākums ar tevi sazināties elektroniski, nevis sūtīt ierakstītas vēstules uz deklarēto dzīvesvietu. E-adreses izveidošana un lietošana ir Tava iespēja ietaupīt laiku un naudu, jo e-adrese ir pieejama jebkurā vietā un laikā, ja vien ir dators vai mobilā ierīce un interneta pieslēgums.

Vairāk par e-adresi lasi https://mana.latvija.lv/e-adrese/. E-adreses izveidošana un lietošana ir bez maksas.