Ziedot
Atgriezties

Studiju un studējošā kredīti

Piesakies valsts garantētam studiju un studējošā kredītam un apgūsti jaunas zināšanas jomā, kas tevi interesē:

  • Privātpersonas galvojums nav nepieciešams
  • Vari pieteikties studiju un studējošā kredītam vienlaikus
  • Pieteikumu vari aizpildīt, kad esi imatrikulēts Latvijas augstākās izglītības iestādes akreditētā un licencētā studiju programmā

Ir divu veidu studentu kredīti ar valsts galvojumu - studiju un studējošā kredīts.

  • Studju kredīts - paredzēts mācību maksas segšanai akreditētajās Latvijas un ārvalstu augstskolās. – ja neesi ticis valsts budžeta vietā vai tādas nav. To var saņemt pilna un nepilna laika studējošie. Kredīts nevar pārsniegt augstskolas noteikto studiju maksu.
  • Studējošā kredīts - ir paredzēts tavu ikdienas izdevumu segšanai (bet varbūt vari bez tā iztikt, ja tev ir citi ienākumi – atceries, ka pēc studiju pabeigšanas kredīti būs jāatmaksā). To var saņemt tikai pilna laika studējošie.

Kur saņemt kredītu?

Pašlaik studentu kredītu apkalpošanu nodrošina Swedbank, kas ir noslēgusi sadarbības līgumu ar finanšu institūciju Altum. Studenti var pieteikties kredītiem Swedbank mājaslapā, kur jāiesniedz pieteikums studiju vai studējošā kredīta saņemšanai. Pēc pieteikuma izvērtēšanas banka sazināsies ar katru interesentu un informēs par pieņemto lēmumu. Lai pieteiktos valsts garantētajam kredītam, studentam jābūt attiecīgās bankas klientam.

Vairāk lasi šeit:

 https://www.swedbank.lv/private/credit/loans/study/withGuarantee

Kredītu atmaksa

  • Kredīta atmaksa sākas ar 12. mēnesi pēc studiju beigšanas vai ar trešo mēnesi pēc studiju pārtraukšanas
  • Studiju kredīta procentus jāmaksā, sākot ar 12. mēnesi pēc studiju beigšanas vai no nākamā mēneša pēc studiju pārtraukšanas
  • Studējošā kredīta procentus jāsāk maksāt nākamajā mēnesī pēc pirmās kredīta summas saņemšanas
  • Kredīts jāatmaksā 10 gadu laikā no kredīta atmaksas sākšanas dienas, ja kredīta summa pirmajā atmaksas dienā nepārsniedz 20 000 EUR. Ja kredīta summa, sākot kredīta atmaksu, ir lielāka par 20 000 EUR, tad kredīts jāatmaksā 15 gadu laikā no kredīta atmaksas sākšanas.

Papildu informāciju par kredītiem var saņemt:

Kur vēl var saņemt kredītu studijām?

Studējošajiem, kuriem nav bijusi iespēja saņemt kredītu ar valsts galvojumu vai izvēlētā studiju programma nav akreditēta, ir iespēja saņemt komerckredītu šādās Latvijas bankās: Nordea, SEB banka un Swedbank.

Vairāk noderīgas informācijas par studiju maksu: https://www.swedbank.lv/private/campaign/study-loan?language=LAT