Ziedot

Elektriskais skaitītājs ir neaizstājams katra mājokļa elements. Mums visiem ar tiem jātiek galā, tas nozīmē, ka mums ir jāsaprot, kā viņi darbojas, un jāiemācās tos pareizi lietot. Elektrība tiek rakstīta kilovatstundās.

  • Ja īrē dzīvokli no saimnieka, tad visticamāk Tev būs jāmaksā par elektrību pēc skaitītāja, kura rādījumus Tev katru mēnesi būs jānolasa un jāpaziņo dzīvokļa saimniekam. No patērētās elektroenerģijas daudzuma būs atkarīga maksājamā summa.

Kā nolasīt skaitītāja rādījumus: nolasi ciparus pirms komata, kuri atrodas melnajā lodziņā, cipari sarkanajā lodziņā nav jānolasa.

Kā aprēķināt patērēto elektroenerģiju:

katra mēneša sākumā (vēlams 1. dienā), aprēķinot skaitītāja rādījumus, tiek aprēķināta patērētā elektroenerģija. Matemātiski tas ir ļoti vienkārši, iepriekšējie rādītāji tiek atņemti no pašreizējiem rādījumiem - šī starpība ir mēneša patērētais apjoms.

Piemēram: dienā, kad uzsāki dzīvot jaunajā mājoklī, skaitītāja rādījums bija 008056 kWh, pēc mēneša rādījums ir 008198 kWh, tātad mēnesī esi patērējis 140 kWh. 
Aprēķins: 008198 kWh - 008056 kWh = 140 kWh

 
Vidējās izmaksas mēnesī:

Kopējās elektroenerģijas izmaksas par 100 kilovatstundām tarifa veidam Standarts -Mājsaimniecības:  kopā € 15.88.1 (piemēram izmantots Baltcom Standarta līguma aprēķins par 100 kWh).

 

  • Ja dzīvo pašvaldības piešķirtā dzīvoklī:

Ja pašvaldība Tev piešķīrusi dzīvokli, Tev būs jāslēdz līgums ar elektrības piegādātāju. Šādu piegādātāju Latvijā ir vairāki, informāciju par visiem elektrības piegādātājiem vari aplūkot šeit: https://www.energija24.lv/.

Ar ko slēgt līgumu par elektrības piegādi?

Šajā mājas lapā vari noskaidrot sev izdevīgāko elektrības piegādātāju un tas vienkārši:

Atver mājas lapu  https://www.energija24.lv/  un tad seko šiem soļiem:

  • solis: sadaļā “filtrs” uzliec plānoto elektrības patēriņu, piemēram: 100 kWh
  • solis: sadaļā “cenas veids” – atstāj atzīmi abos veidos vai izvēlies vienu no piedāvātiem.
  • solis: sadaļā “Fāžu skaits un Ievadaizsardzības aparāta strāvas lielums (IAA)” – norādi sava dzīvokļa skaitītāja veidu. To noskaidro slēdzot īres līgumu ar pašvaldību.
  • solis “Citi piedāvājumu kritēriji”: ievadi samaksas veidu, kādu vēlies maksāt
  • Pēcapmaksas: veic norēķinu atbilstoši patērētājam elektroenerģijas patēriņam iepriekšējā mēnesī.
  • Priekšapmaksas: rēķini tiek sagatavoti, ņemot vērā Tavu patērēto faktisko elektrības patēriņu.
  • solis spied uz “Atlasīt visus piedāvājumus” un izvēlies savu izdevīgāko pakalpojuma sniedzēju.

Līguma slēgšana ar elektrības piegādātāju

Pēc tam, kad esi izvēlējies savu pakalpojuma sniedzēju, Tev jānoslēdz līgums - to var izdarīt attālināti ar Smart ID un tas nav sarežģīti.

 

Kā noslēgt līgumu ar Elektrum?

Atver  www.elektrum.lv vietni

Jau atverot lapu var ieraudzīt sadaļu “Noslēgt līgumu”

https://www.elektrum.lv/lv/majai/klientiem/produkti/single?zone_count=1&consumption=100&startDate=2020-12-01#products

Ievadi elektrības patēriņu, ko plāno patērēt, tad izvēlies sev vēlamo tarifu un spied “Slēgt līgumu”. Tev būs jāpieslēdzas portālam ar savu Smart ID. Tālāk pārredzami būs uzrakstīti visi soļi kā noslēgt līgumu un pārņemt mājokli uz Tava vārda. Savlaicīgi sagatavo dzīvokļa pieņemšanas – nodošanas akta skenētu kopiju, jo tā būs jāpievieno līguma slēgšanas gaitā.

Aizpildīsi visu prasīto, taču ja kaut ko nesapratīsi labajā pusē atradīsi sadaļu “jautājumi?” raksti savu jautājumu šeit un tur vienmēr būs kāds tiešsaistē un atbildēs uz Tavu jautājumu. Viņi ir ļoti laipni un palīdzēs Tev! Daudziem ir neskaidri jautājumi, tāpēc nebaidies jautāt!

Noslēdzot līgumu vairāk Tev nekas nav jādara. Rēķinu katru mēnesi saņemsi uz norādīto e-pastu un apmaksāsi to!

Kā taupīt elektrību?

8 vērtīgi padomi, lasi šeit: https://viasms.lv/blog/ka-ietaupit-elektroenergiju-majokli-8-praktiski-padomi-ikdienai/