Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot

Juridiskās palīdzības administrācija

 

Bezmaksas tālrunis uzziņām: 80001801, jpa@jpa.gov.lv, mājas lapa: www.jpa.gov.lv 

  • No š.g. 1. septembra līdz 30. novembrim darba dienās plkst. 12.00 - 16.00 ikvienam ir iespēja saņemt informāciju par savām tiesībām un tiesisko interešu aizsardzību juridisku strīdu risināšanā. Konsultāciju tēmas: ģimenes tiesības, aizsardzība no vardarbības, darba tiesības, saistību izpilde, zaudējumu piedziņa, maksātnespējas process u.c.
  • No 12. oktobra līdz 4. decembrim Rīgā un Daugavpilī tiek īstenots pilotprojekts, kura ietvaros ikvienam iedzīvotājam ir pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas par jebkuru sev interesējošu juridisku jautājumu, tēmu vai problēmu.

Vairāk par pieteikšanos lasi šeit: 
https://www.jpa.gov.lv/eiropas-komisijas-strukturalo-reformu-atbalsta-programma

Juridiskās palīdzības administrācija Pils laukumā 4, Rīgā

Tiesībsargs

Tā ir neatkarīga cilvēktiesību aizsardzības institūcija, kur vērsties cilvēktiesību aizskāruma gadījumā.

Kādos gadījumos tiesībsargs var palīdzēt?

Tiesībsargs ierosina pārbaudes lietu, ja:

  • valsts vai pašvaldības institūcijas vai to amatpersonas, iespējams, ir pārkāpušas likumdošanā noteiktās cilvēktiesības;
  • pret personu, iespējams, ir pieļauta diskriminācija vai vienlīdzīgas attieksmes pārkāpums;
  • valsts un pašvaldību iestādes vai to amatpersonas pret personu, iespējams, ir pieļāvušas labas pārvaldības principa pārkāpumu.

Tev ir iespēja konsultēties ar tiesībsargu vai Tiesībsarga biroja darbinieku klātienē, iepriekš piesakoties pa tālruni +371 67686768.

Tu var vērsties Tiesībsarga birojā ar rakstveida iesniegumu, nosūtot to pa pastu uz adresi Baznīcas iela 25, Rīga, LV-1010 vai elektroniski. Iesniegumus var iesniegt arī Tiesībsarga birojā klātienē.
Iesniegumu izskatīšana Tiesībsarga birojā ir bez maksas un konfidenciāla.


Konsultāciju iespējams saņemt arī pa tālruni, zvanot uz iepriekš norādīto tālruņa numuru, vai nosūtot interesējošo jautājumu uz e-pasta adresi.


Vairāk lasi šeit: https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/iesniegt-iesniegumu

TIESĪBSARGS

Sociālais dienests

Tā ir pašvaldības izveidota iestāde, kas savas pašvaldības iedzīvotājiem organizē sociālo darbu (profesionāla palīdzība dažādās krīzes situācijās, lai veicinātu vai atjaunotu spēju dzīvot un darboties patstāvīgi), organizē un sniedz sociālos pakalpojumus, kā arī sniedz sociālo palīdzību (naudas vai mantiskos pabalstus)

(Sociālo darbu  regulē Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums https://likumi.lv/ta/id/68488-socialo-pakalpojumu-un-socialas-palidzibas-likums , dažādi Ministru kabineta noteikumi, kā piem. 2019.g. noteikumi Nr. 138 “Noteikumi par sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības saņemšanu”  https://likumi.lv/ta/id/305995-noteikumi-par-socialo-pakalpojumu-un-socialas-palidzibas-sanemsanu u.c.)

Visu pašvaldību sociālo dienestu kontaktinformāciju var meklēt Latvijas pašvaldību savienības mājas lapā  https://www.lps.lv/lv/kontakti/pasvaldibu-kontakti :

vispirms kartē vai alfabētiskajā sarakstā atrodot vajadzīgā novada vai pilsētas pašvaldību un tad jau pašvaldības mājaslapā sameklējot konkrēto iestādi. Piemēram.

Labklājības ministrija

ir valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par darba, sociālās aizsardzības, bērnu tiesību aizsardzības, bērnu un ģimenes tiesību, kā arī personu ar invaliditāti vienlīdzīgu iespēju un dzimumu līdztiesības jomām.

Labklājības ministrijas adrese: Skolas ielā 28, Rīgā, LV-1331.

Labklājības ministrija

  • 70018FE2-2711-42D0-BDA7-B73DC0A1EE81 Created with sketchtool. Tālrunis 80205100
  • E-pasts lm@lm.gov.lv