Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Atgriezties

Kalniem Pāri programmas atbalsta veidi

Kalniem Pāri programma

Kalniem Pāri programma darbojas mācību gada ietvaros – no septembra līdz maijam. Septembrī uzsākas pieteikšanās programmai un tiek organizētas iepazīšanās sarunas ar ģimeni, bet oktobrī tiek uzsākts darbs grupās un/vai individuālajās konsultācijās.

Pieteikšanās

Lai pieteiktos mūsu programmā, ģimenei jāaizpilda pieteikšanās anketa.

Iepazīšanās saruna

Kad pieteikums izpildīts, 2 nedēļu laikā ar Jums sazināsies Kalniem Pāri speciālists un uzaicinās Jūs uz iepazīšanās sarunu. Iepazīšanās sarunā izvērtēsim, kurš atbalsta veids Jūsu ģimenei būtu vispiemērotākais. Kā arī Jums būs iespēja iepazīties ar Kalniem Pāri piedāvājumu, telpām un gūt ieskatu ar sērošanu saistītos jautājumos.

Atbalsta veidi

Individuālās konsultācijas: ja tuvinieka zaudējums piedzīvots nesenā pagātnē vai arī sērošanas process ir traumatisks vai komplicēts, par to ir vērtīgi aprunāties individuāli. Konsultācijas varēsiet sarunāt Jums ērtā laikā, kā arī ar speciālistu kopīgi izvērtēt, vai konsultāciju apmeklēt visai ģimenei kopā, vai ar katru ģimenes locekli tikties individuāli.

Kalniem Pāri grupas: pētījumos apstiprināts, ka līdztekus profesionālam atbalstam, ļoti nozīmīgs resurs sērās ir atbalsts no citiem cilvēkiem, kuri piedzīvojuši līdzīgu zaudējumu. Vēl jo nozīmīgāks tas ir bērnam, kuram aktuāli iekļauties vienaudžu vidū, bet piedzīvojot zaudējumu, bērns klasē vai draugu lokā var justies atšķirīgs. Kalniem Pāri grupā bērniem ir iespēja satikties ar vienaudžiem, kuri pārdzīvojuši līdzīgu zaudējumu, kas ļauj bērniem saprasties no pusvārda.

Jaunāko bērnu (0 – 6 gadi) un viņu vecāku/aizbildņu grupa notiek no novembra sākuma līdz aprīļa vidum, katru otro ceturtdienu, 17:00 – 19:00, 11 tikšanās reizes.  Bērnu (7 – 11 gadi) un pusaudžu grupa (12 – 18 gadi) notiek no oktobra vidus līdz aprīļa beigām, katru otro ceturtdienu, 17:00 – 20:00, 13 tikšanās reizes. Viņu vecāku/aizbildņu grupa notiek paralēli bērnu un pusaudžu grupām reizi mēnesī, 7 tikšanās reizes.

Jaunāko bērnu (0 – 6 gadi) un to vecāku/aizbildņu Kalniem Pāri grupa 

Vecāku/aizbildņu grupā runāsim par to, kas ir sēras un kā tās izpaužas dažādos vecumposmos; kādas ir biežākās grūtības, ar kurām saskaras ģimene pēc tuvinieka zaudējuma un veidi, kas var palīdzēt tās pārvarēt; kā uzlabot savstarpējo komunikāciju, kā gatavoties brīvdienām un svētku reizēm, kā arī pārrunāsim citus Jums aktuālus tematus.

Tie bērni, kas būs gatavi atstāt vecāka/aizbildņa drošo klēpi, mīļi tiks aicināti blakustelpā, kur ar bērniem nodarbosies pirmsskolas Montessori pedagogs un mākslas terapeite, iesaistot bērnus radošās un aktīvās nodarbēs, kopā spēlējoties, muzicējot, krāsojot, veidojot un draudzējoties. Darbošanās gaitā tiks pārrunātas un radoši izpaustas ar sērām saistītas pieredzes, izjūtas un veicinātas pozitīvas atmiņas par mirušo mīļo cilvēku.

Datumi:
01.11. – jaunākie bērni + pieaugušie 
15.11. – jaunākie bērni + pieaugušie 
29.11. – jaunākie bērni + pieaugušie 
30.11. – Kalniem Pāri Ziemassvētki
13.12. – jaunākie bērni + pieaugušie 
17.01. – jaunākie bērni + pieaugušie 
31.01. – jaunākie bērni + pieaugušie 
14.02. – jaunākie bērni + pieaugušie 
28.02. – jaunākie bērni + pieaugušie 
14.03. – jaunākie bērni + pieaugušie 
28.03. – jaunākie bērni + pieaugušie
11.04. – jaunākie bērni + pieaugušie 
25.05. – Noslēguma pasākums Kalna Galā

 

Bērnu (7 – 11 gadi), pusaudžu (12 – 18 gadi) un viņu vecāku/aizbildņu Kalniem Pāri grupas 

Ar bērniem vienā grupā un pusaudžiem otrā grupā domāsim un runāsim, kas ir sēras un kā tās liek mums justies, kā mīļotā cilvēka nāve ietekmējusi atzīmes skolā un attiecības ar draugiem, kā sadzīvot ar dusmām, bailēm un straujām garastāvokļa izmaiņām, kā ieviest vairāk aizraujošs aktivitātes savā dzīvē un paplašināt savu atbalsta sistēmu. Meklēsim kopīgi atbildes uz jautājumu “kāpēc?,” mācīsimies relaksācijas vingrinājumus, kas palīdzēs justies labāk, atcerēsimies un godināsim mirušā mīļā cilvēka dzīvi. Bez šīm, ar sērām saistītām aktivitātēm, kopā piepildīsim vēderus ar gardu picu, draudzēsimies un pavadīsim laiku aktīvās un radošās nodarbēs.

Vecāku/aizbildņu grupā runāsim par to, kas ir sēras un kā tās izpaužas dažādos vecumposmos; kādas ir biežākās grūtības, ar kurām saskaras ģimene pēc tuvinieka zaudējuma un veidi, kas var palīdzēt tās pārvarēt; kā uzlabot savstarpējo komunikāciju, kā gatavoties brīvdienām un svētku reizēm, kā arī pārrunāsim citus Jums aktuālus tematus.

Datumi:
25.10. – bērni + pusaudži + pieaugušie 
08.11. – bērni + pusaudži 
22.11. – bērni + pusaudži  + pieaugušie 
30.11. – Kalniem Pāri Ziemassvētki
06.12. – bērni + pusaudži
20.12. – bērni + pusaudži  + pieaugušie 
10.01. – bērni + pusaudži
24.01. – bērni + pusaudži  + pieaugušie 
07.02. – bērni + pusaudži
21.02. – bērni + pusaudži  + pieaugušie 
07.03. – bērni + pusaudži
21.03. – bērni + pusaudži  + pieaugušie 
04.04. – bērni + pusaudži 
25.04. – bērni + pusaudži  + pieaugušie 
25.05. – Noslēguma pasākums Kalna Galā

Pieteikties jaunumiem