Ziedot
Atgriezties

Kalniem Pāri programmas atbalsta veidi

Kalniem Pāri programma

Kalniem Pāri programma parasti darbojas mācību gada ietvaros – no septembra līdz maijam. Programmai var pieteikties visu gadu, aizpildot pieteikuma anketu, bet ģimenes satikšanās ar speciālistiem notiek, sākoties skolas gadam – no septembra. Oktobrī tiek uzsākts darbs grupās un/vai individuālajās konsultācijās, kas noslēdzas maijā.

Pieteikšanās

Lai pieteiktos mūsu programmā, ģimenei jāaizpilda pieteikšanās anketa.

Ceram, ka arī šoruden varēsim uzsākt kārtējo grupu nodarbību ciklu.

Pagaidām lūdzam pieteikties individuālām konsultācijām! To var izdarīt arī, zvanot pa tālruni:+371 26030213.

Iepazīšanās saruna

Kad pieteikums aizpildīts, ar Jums sazināsies Kalniem Pāri speciālists un uzaicinās uz iepazīšanās sarunu. Iepazīšanās sarunā izvērtēsim, kurš atbalsta veids Jūsu ģimenei būtu vispiemērotākais. Kā arī Jums būs iespēja iepazīties ar Kalniem Pāri piedāvājumu, telpām un gūt ieskatu ar sērošanu saistītos jautājumos.

Atbalsta veidi

Individuālās konsultācijas: ja tuvinieka zaudējums piedzīvots nesenā pagātnē vai arī sērošanas process ir traumatisks vai komplicēts, par to ir vērtīgi aprunāties individuāli. Konsultācijas varēsiet sarunāt Jums ērtā laikā, kā arī ar speciālistu kopīgi izvērtēt, vai konsultāciju apmeklēt visai ģimenei kopā, vai ar katru ģimenes locekli tikties individuāli.

Kalniem Pāri grupas: pētījumos apstiprināts, ka līdztekus profesionālam atbalstam, ļoti nozīmīgs resurss sērās ir atbalsts no citiem cilvēkiem, kuri piedzīvojuši līdzīgu zaudējumu. Vēl jo nozīmīgāks tas ir bērnam, kuram ir svarīgi iekļauties vienaudžu vidū, bet, piedzīvojot zaudējumu, bērns klasē vai draugu lokā var justies atšķirīgs. Kalniem Pāri grupā bērniem ir iespēja satikties ar vienaudžiem, kuri pārdzīvojuši līdzīgu zaudējumu, kas ļauj bērniem saprasties no pusvārda.

Parasti notiek 5 dažādu grupu nodarbības, katru vada divi speciālisti kopā:

  • pirmsskolas vecuma bērnu (0 – 6 gadi) un viņu vecāku/aizbildņu grupas tiekas no novembra sākuma līdz aprīļa beigām, katru otro trešdienu, 16:00 – 18:00, pavisam 11 tikšanās reizes; 
  • bērnu (7 – 11 gadi) un pusaudžu (12 – 18 gadi) grupas tiekas no oktobra beigām līdz maijam, katru otro trešdienu, 16:30 – 19:30, 13 tikšanās reizes;

  • bērnu un pusaudžu vecāku/aizbildņu grupa notiek paralēli bērnu un pusaudžu grupām reizi mēnesī, 7 tikšanās reizes.

Kopīgi vienojoši un terapeitiski pasākumi: divas reizes mūsu sadarbības laikā rīkojam kopīgus pasākumus visām ģimenēm. Pirmais ir Ziemassvētkos, kas ģimenēm mēdz būt īpaši smagi, svinot tos kopā bez sev tuvā cilvēka. Otrais pasākums notiek maija beigās kādā skaistā vietā brīvā dabā. Tas ir programmas noslēguma pasākums “Kalna galā”, kad ģimenes var atskatīties uz kopā pārdzīvoto un novērtēt sasniegto.

Kā notiek grupu nodarbības 

Pirmsskolas vecuma bērnu (0 – 6 gadi) un viņu vecāku/aizbildņu grupas 

Vecāku/aizbildņu grupā runāsim par to, kas ir sēras un kā tās izpaužas dažādos vecumposmos; kādas ir biežākās grūtības, ar kurām saskaras ģimene pēc tuvinieka zaudējuma un veidi, kas var palīdzēt tās pārvarēt; kā uzlabot savstarpējo komunikāciju, kā gatavoties brīvdienām un svētku reizēm, kā arī pārrunāsim citus Jums aktuālus tematus.

Tie bērni, kuri būs gatavi atstāt vecāka/aizbildņa drošo klēpi, mīļi tiks aicināti blakus telpā, kur ar bērniem nodarbosies pirmsskolas Montessori pedagogs un mākslas terapeite, iesaistot bērnus radošās un aktīvās nodarbēs, kopā spēlējoties, muzicējot, krāsojot, veidojot un draudzējoties. Darbošanās gaitā tiks pārrunātas un radoši izpaustas ar sērām saistītas pieredzes, izjūtas un veicinātas pozitīvas atmiņas par mirušo mīļo cilvēku.

Bērnu (7 – 11 gadi), pusaudžu (12 – 18 gadi) un viņu vecāku/aizbildņu Kalniem Pāri grupas 

Ar bērniem vienā grupā un pusaudžiem otrā grupā domāsim un runāsim, kas ir sēras un kā tās liek mums justies, kā mīļotā cilvēka nāve ietekmējusi atzīmes skolā un attiecības ar draugiem, kā sadzīvot ar dusmām, bailēm un straujām garastāvokļa izmaiņām, kā savā dzīvē ieviest vairāk aizraujošu aktivitāšu un paplašināt savu atbalsta sistēmu. Kopīgi meklēsim atbildes uz jautājumu “kāpēc?”, mācīsimies relaksācijas vingrinājumus, kas palīdzēs justies labāk, atcerēsimies un godināsim mirušā mīļā cilvēka dzīvi. Papildus šīm ar sērām saistītām aktivitātēm, kopā piepildīsim vēderus ar gardu picu, draudzēsimies un pavadīsim laiku aktīvās un radošās nodarbēs.

Vecāku/aizbildņu grupā runāsim par to, kas ir sēras un kā tās izpaužas dažādos vecumposmos; kādas ir biežākās grūtības, ar kurām saskaras ģimene pēc tuvinieka zaudējuma un kādi ir veidi, kas var palīdzēt tās pārvarēt; kā uzlabot savstarpējo komunikāciju, kā gatavoties brīvdienām un svētku reizēm, kā arī pārrunāsim citus Jums aktuālus tematus.

Ja Jūsu ģimenē šāds atbalsts ir svarīgs - gaidīsim Jūsu zvanu pa tālruni 26030213 vai aizpildītu pieteikuma anketu!

Ja zināt kādu ģimeni ar bērniem, kuri zaudējuši mammu, tēti, brāli vai māsu, vai citu bērnam nozīmīgu aprūpētāju – LŪDZU, pastāstiet viņiem par Kalniem Pāri programmu un iespēju pieteikties bezmaksas atbalstam, tā palīdzot bērniem visgrūtākajā dzīves brīdī!

Pieteikties jaunumiem