Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Kam mēs palīdzam

Zīdaiņu vecākiem: Piedzimstot bērniņam

Kas ir programma "Piedzimstot bērniņam"?

Bērniņa piedzimšana parasti ir gaidīts un priecīgs notikums, tomēr neizbēgami tam līdzi nāk arī ne mazums grūtību, kas var aizēnot prieku - satraukums, vai manam bērniņam viss būs labi? Vai es būšu labs vecāks? bailes, vai nenodarīšu mazajam pāri, vai nekļūdīšos viņa aprūpē un audzināšanā? vilšanās, ka izsapņotais skaistais laiks ar mazo bēbīti reizēm var izrādīties tiiiik ļoti grūts, neziņa, kā rīkoties sarežģītos mirkļos, dusmas un izmisums, jo ir tik daudz viedokļu un ietekmju no malas! Skumjas, ka viss nu ir savādāk un nekad vairs nebūs kā agrāk!

Šo visu piedzīvot ir normāli, ja vien šīs emocijas nesamilst un nekļūst par jauno vecāku ikdienas sastāvdaļu..

 

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija sadarbībā ar PEP mammu biedrību piedāvā iespēju jaundzimušo bērniņu vecākiem saņemt bezmaksas informatīvu un emocionālu atbalstu mazuļa pirmajos 3 dzīves mēnešos programmā PIEDZIMSTOT BĒRNIŅAM.

Programma nodrošina vecākiem iespēju saņemt ģimenes atbalsta personas – PEP mammas − mājvizītes, līdz pat piecām, kā arī, sākot no bērniņa 6. dzīves mēneša - apmeklēt deviņas nodarbības Mammas-mazuļa atbalsta grupā (nodarbības notiks, ja grupā pieteiksies vismaz 6 mammas ar mazuļiem).

Mājvizīšu laikā ar PEP mammu varēsiet pārrunāt savas pašsajūtas jautājumus, kā arī jebkuras jums aktuālas tēmas par mazuļa attīstību, zīdīšanu, pārmērīgu raudāšanu, miedziņu, hendlingu (mazuļa celšana un nēsāšana) u.c. Tikšanās notikts jūsu dzīves vietā, tās ilgums - aptuveni 1,5h, bet biežums – pēc savstarpējas vienošanās līdz mazuļa 3. dzīves mēnesim.

Latvijas reģionos, kur vecākiem nav pieejamas PEP mammas, ir iespēja saņemt attālinātas konsultācijas un atbalstu izmantojot komunikācijas vietnes Skype vai WhatsApp.

Mājvizītēm sekojošajā Mammas-mazuļa atbalsta grupā palīdzēsim bērniņam apgūt pirmās socializēšanās iemaņas, varēsiet iegūt atbildes uz sev aktuāliem jautājumiem par mazuļa attīstību un aprūpi, dalīsimies savstarpējā pieredzē un vienkārši atpūtīsimies!

Info!

Ja vēlaties piedalīties šajā programmā, lūdzu piesakieties zvanot pa tālruni vai rakstot e-pastā

Noderīgi

Ieskatieties šeit!

Kur vērsties pēc palīdzības?

Vienotais ārkārtas palīdzības tālrunis 112
“Skalbes” krīzes tālrunis , ja gadās nonākt jebkādā krīzes situācijā 27722292
Sociālie pakalpojumi un pabalsti Rīgā 8000 5055 www.ld.riga.lv
Viss par mazuļa zīdīšanu https://www.kkm.lv/
Skumju sajūtas pēc mazuļa piedzimšanas vai pēcdzemdību depresijas sajūta www.debesmanna.com
Pirmā Emocionālā Palīdzība – PEP mammas, mājas vizītes www.pep.lv

Pieteikties jaunumiem