Ziedot
Kam mēs palīdzam

Zīdaiņu vecākiem: "Piedzimstot bērniņam"

Kas ir programma "Piedzimstot bērniņam"?

Bērniņa piedzimšana parasti ir gaidīts un priecīgs notikums, tomēr neizbēgami tam līdzi nāk arī ne mazums grūtību, kas var aizēnot prieku - satraukums, vai manam bērniņam viss būs labi? Vai es būšu labs vecāks? Bailes, vai nenodarīšu mazajam pāri, vai nekļūdīšos viņa aprūpē un audzināšanā? Vilšanās, ka izsapņotais skaistais laiks ar mazo bēbīti reizēm var izrādīties tiiiik ļoti grūts, neziņa, kā rīkoties sarežģītos mirkļos, dusmas un izmisums, jo ir tik daudz viedokļu un ietekmju no malas! Skumjas, ka viss nu ir savādāk un nekad vairs nebūs kā agrāk!

Šo visu piedzīvot ir normāli, ja vien šīs emocijas nesamilst un nekļūst par jauno vecāku ikdienas sastāvdaļu.

 

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija sadarbībā ar PEP (t.i. pirmās emocionālās palīdzības) mammām piedāvā iespēju jaundzimušo bērniņu vecākiem saņemt bezmaksas informatīvu un emocionālu atbalstu mazuļa pirmajos 4 dzīves mēnešos un dalību tam sekojošā Vecāka-bērna atbalsta grupā.

Konsultācijas var notikt gan pie jaunās ģimenes dzīvesvietā, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, gan arī attālinātā saziņā, izmantojot kādu no attālinātās saziņas rīkiem – Skype, Zoom, videozvanu vai tml. Konsultāciju laika apjoms – 6h, t.sk.ceļa izdevumi mājvizīšu gadījumā.

Individuālo konsultāciju laikā ar PEP mammu varēsiet pārrunāt savas pašsajūtas jautājumus – kā ir būt mammai un tētim, kādus izaicinājumus nes jaunā situācija ģimenē, kā arī jebkuras jums aktuālas tēmas par mazuļa attīstību un aprūpi, t.sk. zīdīšanu, pārmērīgu raudāšanu, miedziņu, hendlingu, dienas ritmu u.c.

Pēc individuālā atbalsta saņemšanas, vecākiem ir iespēja turpināt dalību programmā arī bērniņa otrajā dzīves pusgadā, apmeklējot Vecāka-bērna atbalsta grupu Rīgā (līdz pat 9 nodarbībām). Atsveišķos gadījumos (pandēmija vai kritiski laika apstākļi) grupas nodarbības var tikt organizētas arī virtuālajā vidē, izmantojot kādu no visiem pieejamiem attālinātās saziņas rīkiem.

 

Programmas pieteikšanās kritēriji:

  •    pirmais bērns mammai     
  •    maza vecuma starpība starp bērniem
  •    veselības sarežģījumi mammai
  •    veselības sarežģījumi bērnam
  •    nepilngadīga mamma
  •    maznodrošināta ģimene


COVID–19 apstākļos, īpaši izvērtējot situāciju, lai nepasliktinātos jauno māmiņu psihoemocionālais stāvoklis, konsultācijas var notikt gan pie jaunās ģimenes dzīvesvietā, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības pasākumus, gan arī attālinātā saziņā, izmantojot kādu no attālinātās saziņas rīkiem – Skype, Zoom, videozvanu u.tml.

Tām māmiņām un mazuļiem, kuras saņēmuši individuālās konsultācijas bērniņa pirmajos dzīves mēnešos, šobrīd ir iespējams saņemt attālinātas grupu nodarbības atbalstu grupu nodarbībās.

Info!

Ja vēlaties piedalīties šajā programmā, lūdzu piesakieties zvanot pa tālruni vai rakstot e-pastā

Mammu atsauksmes par dalību programmā "Piedzimstot bērniņam".

 

Noderīgi

Ieskatieties šeit!

Kur vērsties pēc palīdzības?

70018FE2-2711-42D0-BDA7-B73DC0A1EE81 Created with sketchtool. Vienotais ārkārtas palīdzības tālrunis 112
70018FE2-2711-42D0-BDA7-B73DC0A1EE81 Created with sketchtool. “Skalbes” krīzes tālrunis , ja gadās nonākt jebkādā krīzes situācijā 27722292
CA574860-A0FC-4CDD-B0AA-9CF967BFF78E Created with sketchtool. Sociālie pakalpojumi un pabalsti Rīgā 8000 5055 www.ld.riga.lv
51CE646B-C7F6-442A-9B7C-4E17340B6E13 Created with sketchtool. Viss par mazuļa zīdīšanu https://www.kkm.lv/
51CE646B-C7F6-442A-9B7C-4E17340B6E13 Created with sketchtool. Skumju sajūtas pēc mazuļa piedzimšanas vai pēcdzemdību depresijas sajūta www.debesmanna.com
51CE646B-C7F6-442A-9B7C-4E17340B6E13 Created with sketchtool. Pirmā Emocionālā Palīdzība – PEP mammas, mājas vizītes www.pep.lv

Pieteikties jaunumiem