Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot

Tev ir tiesības braukt bez maksas visos dzelzceļa maršrutos un reģionālajos autobusu maršrutos.

Dzelzceļš:

Tev ir tiesības braukt bez maksas visos dzelzceļa maršrutos.

Uzrādot Apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai (informācija par kārtību kādā var saņemt Apliecības sociālo garantiju nodrošināšanai ) , pirms brauciena iegādājies bezmaksas biļeti ar nulles vērtību stacijas kasē vai vilciena vagonā pie konduktora.

Autobuss:

Reģionālie autobusu maršruti iedalās:

  • reģionālās starppilsētu nozīmes maršruti (maršruts, kas nodrošina pārvietošanos valsts teritorijā galvenokārt no vienas administratīvās teritorijas uz administratīvo teritoriju citā plānošanas reģionā vai kas savieno republikas pilsētas) piemēram: Rīga – Liepāja; Liepāja – Ventspils, Rīga – Mārupe.
  • reģionālās vietējās nozīmes maršruti (maršruts, kas nodrošina pārvietošanos viena novada administratīvajā teritorijā, no šā novada uz tuvākajām apkārtējām teritorijām vai uz citu novadu plānošanas reģiona robežās); Piemēram: Ogre – Suntaži, Jelgava – Zaļenieki, Alūksne-Kolberģis-Slimnīca-Alūksne, Talsu AO-Pastende-Poliklīnika-Zvirgzdi-Talsu AO

 

Par sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantošanas kārtību konkrētā pilsētā, kurā esi deklarēts (vienas pilsētas robežās, piemēram Liepājā), interesējies pie sava sociālā darbinieka konkrētajā pašvaldībā, jo šajos gadījumos braukšanas maksas atvieglojumus nosaka katras pilsētas noteikumi. Tas attiecas gan uz mikroautobusiem, gan autobusiem, gan tramvajiem, gan trolejbusiem.

Par sabiedriskā transporta izmantošanu citas pilsētas teritorijā, kur neesi deklarēts, Tev būs jāmaksā.

Tā, piemēram, ja esi deklarēts Jelgavā, tad šajā pilsētā – Jelgavā Tev ir tiesības braukt ar sabiedrisko transportu bez maksas (saskaņā ar pilsētas noteikumiem), bet, ja no Jelgavas atbrauksi uz Rīgu, tad braucot ar sabiedrisko transportu Rīgā (piemēram no autoostas uz Alfu), Tev būs jāpērk biļete.

 Piemērs[1]:

Ansis ir aizbildnībā esošs bērns, kurš dzīvo un ir deklarēts Jelgavā, bet ikdienā mācās Jelgavas novada Kalnciema pagasta izglītības iestādē. Ansis brīvdienās bieži brauc ciemos pie vecmāmiņas, kura dzīvo Rīgā, Teikā. Brīvdienās reizēm Ansis ar aizbildni brauc uz Bauskas novadu, kur Gailīšu pagasta Uzvaras ciemā dzīvo aizbildnes radinieki.

Ansim ir derīga apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai. Ansis būs tiesīgs saņemt braukšanas maksas atvieglojumus:

  • Braucot no Jelgavas uz Kalnciemu, izmantojot reģionālā starppilsētu nozīmes maršruta vai reģionālā vietējās nozīmes maršruta transportlīdzekļus;
  • Braucot no Jelgavas uz Rīgu, izmantojot reģionālā starppilsētu nozīmes maršruta transportu vai vilcienu. Braukšanas maksas atvieglojums pienākas neatkarīgi no tā vai maršruta apkalpošanā norīkots lielas ietilpības autobuss (M3 kategorija) vai mikroautobuss (M2 kategorija);
  • Pārvietojoties pa Jelgavas pilsētas teritoriju, izmantojot Jelgavas pilsētas sabiedrisko transportu, ievērojot Jelgavas pilsētas saistošajos noteikumos noteikto kārtību.
  • Braucot uz Bausku, izmantojot reģionālā starppilsētu nozīmes maršruta vai reģionālā vietējās nozīmes maršruta transportlīdzekļus;
  • Braucot no Bauskas uz Gailīšu pagasta Uzvaras ciemu, izmantojot reģionālā vietējās nozīmes maršruta transportlīdzekļus.

Ansis nesaņems braukšanas maksas atvieglojumus:

  • Braucot ar Rīgas pilsētas transportu no Rīgas centra uz Teiku;
  • Izmantojot transportlīdzekļus, kuri nav reģionālā starppilsētu nozīmes maršruta vai reģionālā vietējās nozīmes maršruta transportlīdzekļi.

Cilvēkiem, kuri brauciena laikā pavada bērnus bāreņus un bez vecāku gādības palikušus bērnus, nav tiesības izmantot braukšanas atvieglojumus.

[1] VBTI Rokasgrāmata bāriņtiesām 3. sējums 2020.