Ziedot
Līdzdalība projektos

Ziemeļvalstu ministru padomes projekts “Par traumu informētu bērnu aprūpētāji – ieguldījums bērna labākai attīstībai”

2018. gada oktobrī Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir uzsākusi līdzdalību  Ziemeļvalstu ministru padomes līdzfinansētā  projektā “Par traumu informētu bērnu aprūpētāji – ieguldījums bērna labākai attīstībai”.

Projekta mērķis ir SOS darbinieku kompetenču paaugstināšana darbā ar traumas sekām  un sabiedrības informēšana par traumas ietekmi uz bērnu attīstību.  

Projekta partneri ir četras nevalstiskās organizācijas no Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstīm: SOS Bērnu ciemati Latvijā, Polijā un Baltkrievijā, kā arī organizācija Robust no Norvēģijas.

Projekta laikā notiks apmācības SOS Bērnu ciematu darbiniekiem par naratīvo terapeitisko metožu izmantošanu darbā ar bērniem, kas piedzīvojuši traumu, tiks organizēta starpautiska konference 2019.gada martā Polijā, Ļubļinā, kā arī izveidots informatīvais materiāls skolotājiem par traumu un tās nozīmi uz bērna attīstību un kā mazināt traumas ietekmes sekas skolā.
Informatīvais buklets par traumas skarto bērnu atbalstīšanu izglītības procesā.

Saistītās ziņas

30. novembris, 2018 Ziemeļvalstu ministru padomes projekts   SOS darbinieku kompetenču paaugstināšanai.
SOS Bērnu ciematu darbinieki, kas strādā, lai atbalstītu ģimenes un bērnus gan  SOS bērnu ciematos Valmierā un Īslīcē, gan SOS ģimeņu atbalsta centros, regulāri ceļ savas kompetences, lai spētu efektīvi un profesionāli veikt savu darbu. Bērni , kas ir nošķirti no savam ģimenēm vai piedzīvojuši kāda veida  vardarbīgu izturēšanos, ir piedzīvojuši traumu. Arī bērni, ka dzīvo ģimenēs, nereti piedzīvo traumas, kurām ne vienmēr tiek pievērsta pienācīga uzmanība.    Bērni  nav spējīgi vieni paši tikt galā  ar traumas sekām, un, ja laicīgi netiek nodrošināts adekvāts atbalsts,  traumas ietekme padziļinās, radot  izolētību,  problēmas ar pašvērtējumu un pat veselību.
Lasīt vairāk
5. aprīlis, 2019 Konference projekta “Par trauma informēti aprūpētāji – ieguldījums bērna labākai attīstībai” ietvaros Ļubļinā
Daudzas bērnības traumu sekas, tādas kā  dziļas bailes, depresija vai pret sevi vērsta  agresija,  var ilgt arī  pieaugušo vecumā.  Lai to novērstu, SOS Bērnu ciemati Polija kopā ar Ļubļinas Jāņa Pāvila II katoļu universitāti  šī gada 27. un 28. martā Ļubļinā  organizēja konferenci „Dziedējošās bailes: atbalstot traumas skartos jauniešus”, kuras mērķa auditorija bija  speciālisti, audžuvecāki, skolotāji un vietējie partneri.
Lasīt vairāk
10. septembris, 2019 Noslēdzies projekts "Par traumu informētu bērnu aprūpētāji – ieguldījums bērna labākai attīstībai”. "
2019. gada septembrī noslēdzās Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas realizētais   Ziemeļvalstu ministru padomes līdzfinansētais  projekts “Par traumu informētu bērnu aprūpētāji – ieguldījums bērna labākai attīstībai”.
Lasīt vairāk